نرم افزار دوربین مداربسته

 

تفاوت نرم افزار و فرم ویر

اگر مدتی با دوربین مداربسته و ابزارهای کاربردی نظارت تصویری کار کرده باشید، احتمالا اصطلاح فرم ویر را شنیده‌اید. firmware عبارت است از نرم افزاری که بر روی سخت افزار نصب شده است. شما با استفاده از فرم ویر به تنظیمات سخت افزار دسترسی خواهید داشت. این درحالی است که نرم افزار کاربردی بر روی کامپیوتر، موبایل و یا یک ابزار جانبی نصب می‌شود.

firmwareها عموما برای مدیریت پیشرفته سخت افزار استفاده می‌شوند. معمولا شما می‌توانید از طریق مرورگر خود به تنظیمات فرم ویر دسترسی داشته باشید. برای این کار می‌توانید آدرس IP سخت افزار را در مرورگر خود تایپ کرده و به صفحه لاگین دسترسی یابید.

بسیاری از برندهای دوربین مداربسته جهت مدیریت از طریق فرم ویر نیاز به نصب پلاگین بر روی مرورگر دارند. در مقابل بسیاری از مرورگرها نصب پلاگین‌ها را به خاطر مشکلات امنیتی غیر ممکن ساخته‌اند. به همین دلیل عموما از مرورگر ie نسخه‌های قدیمی تر برای مشاهده منوی وب استفاده می‌شود.

کمپانی‌های تولید کننده دوربین مداربسته فایل‌های بروزرسانی فرم ویرهای خود را به صورت عمومی منتشر می‌کنند. این فایل‌های بروزرسانی می‌توانند حاوی بهینه سازی‌های امنیتی و یا افزایش قابلیت‌های سخت افزار باشند. بایستی توجه کنید که بروزرسانی فرم ویر بدون رعایت نکات ایمنی و داشتن دانش فنی به شدت خطرناک است. در صورتیکه در بروزرسانی دچار خطا و مشکل شوید، سخت افزار شما غیر قابل استفاده خواهد شد.

توصیه می‌شود که حتما برای بروزرسانی از خدمات مراکز گارانتی کننده و شرکت‌های معتبر بهره مند گردید. همچنین قبل از بروزرسانی از داده‌های حساس خود پشتیبان مطمئن تهیه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]