دانلود نرم افزار دوربین مداربسته

استفاده بهینه از دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری نیازمند یک نرم افزار قدرمند می‌باشد. در این صفحه ما چند نرم افزار دوربین مداربسته کاربردی را برای دانلود در اختیار شما قرار داده‌ایم.

تمامی ابزارهای ارائه شده در این بخش رایگان می‌باشد. شما می‌توانید برای آشنایی با ابزارهای غیر رایگان به آکادمی تیام مراجعه نمایید.

همچنین در صفحه هر ابزار به معرفی کلی و پاسخ به سوالات متدوال در مورد برنامه پرداخته‌ایم. شما می‌توانید در صفحه هر برنامه لینک دانلود ابزار و فایل راهنما را ببینید. همچنین شما می‌توانید در آکادمی تیام قابلیت‌های هر نرم افزار دوربین مداربسته را به صورت کامل یاد بگیرید.

نرم افزار SADP

این ابزار توسط کمپانی هایک ویژن ارائه می‌شود و برای انجام تنظیمات اولیه کاربرد دارد.

ابزار iVMS 4200

این برنامه کاربردی توسط کمپانی هایک ویژن توسعه داده شده است. این ابزار امکان مدیریت سخت افزارهای این شرکت را ارائه می‌دهد.

برنامه کاربردی IP Tool

این ابزار توسط کمپانی TVT و برای انجام تنظیمات اولیه ارائه شده است.

نرم افزار iVMS 4500

اپلیکیشن مدیریت تصاویر دوربین مداربسته در موبایل هایک ویژن. این برنامه امکان مشاهده و مدیریت تصاویر از راه دور را فراهم می‌کند.

چگونه نرم افزار دوربین مداربسته را انتخاب کنیم

در انتخاب یک برنامه کاربردی برای دوربین مداربسته بایستی به چند نکته اساسی توجه کنید. اولا نرم افزارهای رایگان ارائه شده توسط یک شرکت معمولا برای سخت افزارهای آن شرکت کاربرد دارند. در مرحله بعد بایستی ابزار را با توجه به پلتفرم خود انتخاب کنید. مثلا نرم افزار iVMS 4200 هایک ویژن مخصوص کامپیوتر و iVMS 4500 مناسب موبایل است.

مساله بعدی محدودیت‌های کاربری نرم افزارهای رایگان است. مثلا نرم افزارهای مدیریت تصاویر هایک ویژن معمولا حداکثر تا 64 کانال را پشتیبانی می‌کنند. یا برنامه‌های رایگان شرکت تی وی تی محدودیت در نوع سخت افزار را دارند.

همچنین نرم افزار را با توجه به سطح نیازمندی‌ها و اطلاعات فنی خود انتخاب کنید. هر دو نرم افزار HikConnect و iVMS4500 عملیات انتقال تصویر را ارائه می‌دهند. اما iVMS4500 به همان میزان که امکانات بیشتری دارد، پیچیده تر نیز هست.

تفاوت نرم افزار و فرم ویر

اگر مدتی با دوربین مداربسته و ابزارهای کاربردی نظارت تصویری کار کرده باشید، احتمالا اصطلاح فرم ویر را شنیده‌اید. firmware عبارت است از نرم افزاری که بر روی سخت افزار نصب شده است. شما با استفاده از فرم ویر به تنظیمات سخت افزار دسترسی خواهید داشت. این درحالی است که نرم افزار کاربردی بر روی کامپیوتر، موبایل و یا یک ابزار جانبی نصب می‌شود.

firmwareها عموما برای مدیریت پیشرفته سخت افزار استفاده می‌شوند. معمولا شما می‌توانید از طریق مرورگر خود به تنظیمات فرم ویر دسترسی داشته باشید. برای این کار می‌توانید آدرس IP سخت افزار را در مرورگر خود تایپ کرده و به صفحه لاگین دسترسی یابید.

بسیاری از برندهای دوربین مداربسته جهت مدیریت از طریق فرم ویر نیاز به نصب پلاگین بر روی مرورگر دارند. در مقابل بسیاری از مرورگرها نصب پلاگین‌ها را به خاطر مشکلات امنیتی غیر ممکن ساخته‌اند. به همین دلیل عموما از مرورگر ie نسخه‌های قدیمی تر برای مشاهده منوی وب استفاده می‌شود.

کمپانی‌های تولید کننده دوربین مداربسته فایل‌های بروزرسانی فرم ویرهای خود را به صورت عمومی منتشر می‌کنند. این فایل‌های بروزرسانی می‌توانند حاوی بهینه سازی‌های امنیتی و یا افزایش قابلیت‌های سخت افزار باشند. بایستی توجه کنید که بروزرسانی فرم ویر بدون رعایت نکات ایمنی و داشتن دانش فنی به شدت خطرناک است. در صورتیکه در بروزرسانی دچار خطا و مشکل شوید، سخت افزار شما غیر قابل استفاده خواهد شد.

توصیه می‌شود که حتما برای بروزرسانی از خدمات مراکز گارانتی کننده و شرکت‌های معتبر بهره مند گردید. همچنین قبل از بروزرسانی از داده‌های حساس خود پشتیبان مطمئن تهیه کنید.

نظرات همکاران

یکی از راحت ترین راه های انتقال تصویر P2P استفاده از ابزار Super Live Plus کمپانی TVT می باشد.
اهورا محمدلی
متخصص نصب دوربین مداربسته
نرم افزار iDMSS داهوا بهترین سرعت را برای انتقال تصویر دوربین مداربسته ارائه می کند.
مسعود قمشه
متخصص نرم افزارهای انتقال تصویر
نرم افزار SADP می تواند به راحتی زمان مورد نیاز کانفیگ سیستم هایک ویژن شما را به یک سوم کاهش دهد.
مجید غریبی
متخصص دوربین مداربسته تحت شبکه
بهترین ابزار رایگان مدیریت تصاویر دوربین مداربسته، برنامه کاربردی iVMS4200 است.
هیربد بهره ور
متخصص نصب دوربین مداربسته