بازار دوربین مداربسته

بهترین برند دوربین مداربسته کدام است

مطمئنا نمی توان یک کمپانی را به صورت مطلق به عنوان بهترین برند دوربین مداربسته انتخاب کرد. بازار دوربین مداربسته پر است از نام های مختلف و عناوین متعدد. این برندها هر کدام می توانند در شاخه هایی از دوربین مداربسته بهتر یا ضعیفتر باشند.

برند دوربین مداربسته

چند مثال برای موفقیت برند در یک شاخه خاص

دوربین های مداربسته حرارتی

کمپانی FLIR را می توان برترین کمپانی در زمینه دوربین های مداربسته حرارتی دانست. این کمپانی از نظر تکنولوژی دوربین های مداربسته حرارتی اختلاف زیادی را با سایر کمپانی ها ایجاد نموده است. اما این کمپانی در رده بندی asmag در رتبه ششم قرار دارد.

دوربین های مداربسته صنعتی

در زمینه دوربین های مداربسته صنعتی تحت شبکه کمپانی Axis را می توان یکی از موفق ترین برندها دانست. این شرکت با سرمایه گذاری و توجه خاص به تولید دوربین های مداربسته صنعتی توانسته است در بسیاری از پروژه های زیرساخت صنعتی مانند نیروگاه ها، صنایع نفت و گاز و فرودگاه ها ورود پیدا کند. اما این کمپانی از نظر میزان فروش در رده پنجم asmag قرار گرفته است.

سیستم های نرم افزاری

شرکت های Milestone و Genentech مشهورترین تولید کنندگان نرم افزار دوربین مداربسته می باشند. اما این شرکت ها با تمرکز بر بازار نرم افزار و عدم تولید سخت افزار عملا در رده بندی برندهای دوربین مداربسته جایگاه مناسبی ندارند.

هوش مصنوعی

کمپانی هایک ویژن در کنار کمپانی Bosch از جمله برندهای پیشرو در زمینه تولید دوربین هایی با هوش مصنوعی هستند. این دو شرکت در رده بندی asmag جایگاه اول و چهارم را در اختیار دارند.

برای انتخاب برتر بودن یک برند دوربین مداربسته بایستی توانمندی های مهم را مدنظر قرار دهیم. بسیاری از پارامترهای کیفی مانند کیفیت تصویر، قابلیت های هوشمند، قابلیت های نرم افزاری و … عملا غیرقابل اندازه گیری و مرتب سازی می باشند. بنابراین در انتخاب بهترین برند دوربین مداربسته به داده های واقعی تر مراجعه می شود. از جمله این داده ها و روش ها مرتب سازی برندهای دوربین مداربسته بر اساس میزان فروش می باشد. وب سایت معتبر asmag هر ساله اقدام به بررسی و رتبه بندی برندهای دوربین مداربسته بر اساس میزان فروش می نماید.

لینک 50 شرکت برتر در وب سایت asmag

البته برای مشاهده لیست بایستی در سایت asmag عضو گردید.

این لیست از آن لحاظ اهمیت دارد که می توان اینطور در نظر گرفت که هر چقدر برندها توانمند تر باشند محبوب ترند و فروش بیشتری دارند. مثلا برندی که تنوع محصول بیشتری دارد، گزینه های بهتری را به مشتری ارائه می دهد و بیشتر می فروشد. یا برندی که خدمات گارانتی و دفاتر فروش خود را در دنیا بیشتر توسعه داده باشد فروش بیشتری دارد.

پانزده برند برتر دوربین مداربسته بر اساس رده بندی asmag

عوامل موثر بر میزان فروش؟

همانطور که عنوان شد یکی از راه های رده بندی بهترین برند دوربین مداربسته، ردبندی بر اساس فروش است. اما رده بندی براساس میزان فروش از عواملی تاثیر می پذیرد که می تواند معرف بهتر بودن برند یا ضعیفتر بودن آن باشد. یا آنکه ممکن است یک برند را با وجود کیفیت بالا در بالاترین نقطه لیست نمایش ندهد. اما به هر حال می توان در میان دو گزینه نبود شاخص برای رده بندی یا استفاده از یک شاخص نا متعادل، گزینه دوم را مناسب تر در نظر گرفت.

تنوع محصول

تنوع محصول در میزان فروش یک برند بسیار تاثیرگذار است، مثلا برند اروپایی Axis یک طیف گسترده از محصولات آنالوگ را ارائه نمی کند و تمرکز خود را بر روی محصولات تحت شبکه قرار داده است. به عقیده بسیاری از کارشناسان دوربین مداربسته برند اکسیس از جمله برندهای بسیار قابل اتکا و معتبر می باشد که در محیط های صنعتی به خوبی پاسخگو بوده است. اما این برند با عدم عرضه کالای آنالوگ یا AHD عملا بخش بزرگی از بازار محصولات خانگی و نیمه صنعتی را از دست داده است.

قیمت

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در میزان فروش دوربین مداربسته قیمت می باشد. زمانی دوربین مداربسته کالایی بود که تنها در محیط های صنعتی و حساس استفاده می شد. اما در حال حاضر دوربین مداربسته در بسیاری از کسب و کارهای کوچک و محیط های مسکونی استفاده می شود. طبیعتا با ورود دوربین مداربسته به بازار عمومی قیمت به یکی از پارامترهای اصلی در میزان فروش تبدیل شده است.

کیفیت

بدون هیچ شکی یکی از مهترین عوامل در افزایش میزان فروش یک کمپانی کیفیت محصولات می باشد. محصولی که دارای کیفیت بالاتری باشد میزان فروش بهتری را دارد و می تواند بر اساس این پارامتر جایگاه بهتری را در رده بندی بهترین برند دوربین مداربسته کسب کند.

شبکه نمایندگی

یکی از عوامل موثر بر میزان فروش گستردگی شبکه نمایندگی و خدمات پس از فروش است. شما اگر محصولی را در بازار یا فضای آنلاین بیشتر مشاهده کنید، رابطه ذهنی بهتری با آن بر قرار می کنید. همچنین شبکه نمایندگی می تواند خدمات پشتیبانی بهتری را فراهم آورد و فروش محصول را افزایش دهد.

تنازعات سیاسی و اقتصادی

در گذشته تنازعات سیاسی تاثیر چندانی بر رده بندی بهترین دوربین مداربسته نداشت اما از سال 2019 و با تحریم دو کمپانی اول دنیا در میزان فروش از سوی آمریکا این موضوع نیز بر رده بندی بهترین برندهای دوربین مداربسته تاثیر گذار گردید. دولت آمریکا از سال 2019 دو کمپانی هایک ویژن و داهوا را به علت جنگ تجاری میان خود و چین تحریم نمود. با توجه به آنکه آمریکا بزرگترین بازار فروش دوربین مداربسته می باشد این کار باعث ضربه شدید به میزان فروش این دو برند شده است.

تصمیم بگیرید؛ برند می خواهید یا جنس No Name

در بازار دوربین مداربسته به دوربینی برند گفته می شود که دارای یک هویت مشخص و مالک معتبر باشد. مثلا دوربین های هایک ویژن، داهوا، تیاندی، تی وی تی و … دارای هویت مشخص و کارخانه سازنده معتبر می باشند. همچنین می توان برندهایی را در ایران نام برد که از دولت مجوزهای لازم و استانداردها را دریافت نموده اند و اقدام به تولید دوربین با کیفیت در داخل می نمایند.

اما در کنار برندهای ذکر شده در بالا بسیاری از نام هایی که در بازار شنیده می شوند، اسامی موقتی هستند که برخی از افراد برای فروش کالای خود انتخاب می کنند. بایستی توجه داشت که انتخاب میان برند و غیر برند، انتخاب میان خدمات و کیفیت در مقابل خدمات نامشخص و کیفیت نامشخص می باشد.

اولین موضوع در برندها تولید کالا با هویت و پارت نامبر مشخص است. این امر به شما اجازه می دهد که یک کالا را با پارت نامبر خود در اینترنت گوگل کنید و نظرات مردم را در مورد کیفیت آن مشاهده کنید. یا نمونه تصاویر و مشخصات دوربین را مرور نمایید. پارت نامبر معتبر به معنی آن است که کالایی خریداری می شود دقیقا با مشخصات ذکر شده و قابلیت های تعیین شده مطابقت دارد. حال در یک نام موقتی و کالای غیر برند، تولید کننده به علت ارائه کالا با استانداردهای نامشخص و پارت نامبر غیر معتبر عملا امکان تکیه بر مشخصات پارت نامبر را سلب می نماید. یعنی آنکه ممکن است شما کالایی را خریداری کنید که با مشخصات ذکر شده برای پارت نامبر مطابقت ندارد.

موضوع بعدی خدمات می باشد، یک برند هر چقدر که معتبرتر می شود برای خدمات خود اهمیت بیشتری قائل می شود و سعی می کند که کیفیت بالاتری را ارائه دهد. در حالی که یک کالای غیر برند هر روز با یک نام به بازار عرضه می شود و اهمیتی به سابقه خود نمی دهد.

شاید یکی از بهترین راه ها برای یافتن برندهای معتبر اینترنت باشد. با جستجوی نام هر برند در اینترنت به راحتی و بر اساس میزان مطالبی که درباره آن پیدا می کنید می توانید متوجه شوید که برند معتبر است یا خیر. برای برندهای ایرانی نیز می توانید در سایت برند مجوزهای تولیدی و استانداردی را مشاهده کنید.

هایک ویژن

هایک ویژن - Hikvision

 • کشور: چین
 • سال تاسیس: 2001
 • میزان فروش در سال 2019: بیش از 8 میلیارد دلار
 • تعداد کارمند: بیش از 40.000
 • تعداد کشورهایی که در آنها حضور دارد: بیش از 150 کشور
 • مشاهده صفحه معرفی برند
داهوا

داهوا - Dahua

 • کشور: چین
 • سال تاسیس: 2002
 • میزان فروش در سال 2019: بیش از 3.5 میلیارد دلار
 • تعداد کارمند: بیش از 16.000
 • تعداد کشورهایی که در آنها حضور دارد: بیش از 150 کشور
 • مشاهده صفحه معرفی برند

بوش - Bosch

اکسیس

اکسیس - Axis

 • کشور: سوئد
 • سال تاسیس: 1984
 • میزان فروش در سال 2019: بیش از 1 میلیارد دلار
 • تعداد کارمند: بیش از 3.600
 • تعداد کشورهایی که در آنها حضور دارد: بیش از 50 کشور
 • مشاهده صفحه معرفی برند