» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » تامین امنیت موسسات آموزشی

تامین امنیت موسسات آموزشی


تامین امنیت موسسات آموزشی

محافظت در برابر آتش سوزی و خطرات امنیتی جنبه اساسی زندگی همه مردم در سرتاسر دنیا است. با این حال، انتظارات و تقاضای فزاینده ای در مورد آتش نشانی و تأمین کنندگان امنیت در برابر خطرات آتش سوزی، در مناطقی مانند اماکن آموزشی وجود دارد. ایمن سازی دنیای ما همراه با سرعت سریع ارتباطات و به روزرسانی اخبار به این معنی است که جوانان این توانایی را دارند که از خطرات احتمالی و تهدیدات ایمنی خود و اطرافیان خود بیشتر آگاه شوند. موسسات آموزشي، سايت هاي بزرگ و گاه گسترده ای هستند كه چالش هاي قابل توجهي در زمينه آتش سوزي و امنيت را به همراه دارند.

 از مهد کودک تا دانشگاه

هر سایت آموزشی چالش های متمایزی را با امکانات و تخصص های مختلف و همچنین نیاز به حفظ ظرفیت دانشجویان ، معلمان و مدرسین برای مطالعه ، یادگیری و تدریس در سطح بالایی که انتظار می رود ، با خود دارد. هر سایت آموزشی چالش های مشخصی را با امکانات متفاوت به همراه می آورد. در حالیکه برخی از مدارس و دانشگاهها در مناطق شهری با ترکیبی از ساختمان های قدیمی و یا ساختمانهای بلند مرتبه مستقر هستند، برخی دیگر در فضای باز سبز پراکنده شده اند. برخی از این سایت ها دارای امکانات ورزشی ویژه هستند ، در حالیکه ممکن است برخی دیگر با تجهیزات فنی و هزینه بر تمرکز بر روی آزمایشگاه های مهندسی یا فضاهایی برای مطالعه علمی داشته باشند.

همچنین کودکستان ها و مدارس ابتدایی نیز الزامات منحصر به فرد خود را دارند. والدین برای سپردن فرزندان خود به این موسسات انتظار بالاترین استانداردهای ایمنی را دارند ، به همین دلیل است که مدارس علاوه بر مدیریت کارآمد امکانات ، به ایمنی نیز نیاز دارند. اطلاعات جمعیتی نشان می دهد که استفاده کنندگان از این موسسات عمدتا کودکان خردسال هستند که اغلب از ایمنی در برابر آتش سوزی و ایمنی شخصی بی اطلاع هستند یا در حال آموزش این مفاهیم هستند.  عدم اطلاع افراد در چنین موسساتی یک آسیب پذیری بزرگ و مسئولیت اضافی را برای معلمان برای ایمنی دانش آموزان خود ایجاد می کند.

تشخیص چهره در آکادمی غرب پکن

در پاسخ به نیازهای فزاینده ایمنی، یکی از آکادمی های غرب پکن  سیستم مدار بسته (CCTV) را با تمرکز بر بالا بردن ویژگی های تحلیلی محتوای ویدئویی، از جمله نظارت حداکثر دوربین مداربسته ، تماس خودکار پلیس و راه حل جستجوی هوشمند ، ارتقا داده است. با تکمیل این فرآیند ، یک سیستم تشخیص چهره با توانایی یافتن محل دقیق دانشجویی نیز در دانشگاه طی ۳۰ ثانیه ، با کمک عملیات از راه دور ، اضافه شده است.

آگاهی در دانشگاه همچنان مهم است

دانش آموزان با فارغ التحصیلی از مهد کودک ، دبستان ، راهنمایی و دبیرستان ، بیشتر در مورد ایمنی در برابر آتش سوزی ، خطرات مربوطه و چگونگی محافظت از خود آگاهی پیدا می کنند. متأسفانه  با تمام این آموزش ها همچنان خطرات بیرونی همچنان باقی مانده است. ایمنی دانشجویان در محیط دانشگاه نیز بسیار مهم است. اغلب دانشجویان اولین باری است که دور از خانه خانوادگی خود زندگی می کنند و استقلال بزرگسالی را برای اولین بار تجربه می کنند. به همین دلیل ، برای مدیران پردیس دانشگاه توجه به ایمنی فضاهای مختلف دانشگاه از اهمیت بالایی برخوردار است.. در صورت آتش سوزی ، دانش جویان می توانند در معرض خطر زیادی قرار گیرند ومتحمل صدمات جسمی جبران ناپذیری شوند. این امر می تواند پیامدهای جدی برای اعتبار یک موسسه آموزشی داشته باشد.

 راه حل های یکپارچه

راه حل های یکپارچه باید زیرک و متناسب با طیف وسیعی از انواع سایت ها از جمله اقامتگاه های دانشگاه ، مناطق تفریحی ، فضای باز و سالن های سخنرانی باشد.

ممیزی اولیه نشان می دهد که چندین پیشرفت در مشخصات امنیتی دانشگاه مورد نیاز است. چالش اصلی ایجاد و ارائه یک راه حل امنیتی موثر و بهم پیوسته است تا افزایش امنیت جمعیت دانشجویی و نیازهای همیشگی آن را پوشش دهد.

این  موضوع شامل هشدارهای کامل تشخیص آتش برای همه ساختمان ها ، به روزرسانی سیستم های مداربسته موجود ، تجهیزات جدید نظارت تصویری و سیستم خاموش کردن خودکار آتش در مناطق مختلف است. علاوه بر این راه حل سیستم یکپارچه دانشگاه ها نیاز به کنترل دسترسی برای همه ورودی های اصلی را نیز دارند.

 راه حل سفارشی

کیفیت ، توانایی و تخصص امنیتی باعث می شود که برای هر واحد آموزشگاهی با توجه به شرایط ویژه همان واحد  یک راه حل سفارشی منحصر به فرد ارائه  شود. این راه حل نه تنها متناسب و یکپارچه باید باشد ، بلکه رویکرد و برنامه ریزی براساس ممیزی ، کپسول آتش نشانی و نگهداری نور اضطراری ، تشخیص آتش ، تشخیص نفوذ ، کنترل دسترسی ، نظارت تصویری و تشخیص آتش را نیز باید در بر بگیرد. پشتیبانی اختصاصی و یکپارچه ایمنی در برابر آتش ، امنیت خاطر و امنیت فیزیکی را برای دانش آموزان و کارکنان موسسات آموزشی فراهم می کند.

 

 

بررسی تجهیزات و سیستم های مداربسته :

تی وی تی    اچ ار یو ای     داهوا     تیاندی   هایک ویژن

دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته حارس  نصب دوربین مداربسته

دستگاه ان وی آر    دوربین مدار بسته تحت شبکه  

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.