» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » جلوگیری از هک دوربین مداربسته

جلوگیری از هک دوربین مداربسته


جلوگیری از هک دوربین مداربسته

جلوگیری از هک دوربین مداربسته :  در چند سال اخیر استفاده گسترده از دوربین های مداربسته در اماکن خصوصی و عمومی شهرها در سرتاسر جهان را شاهد بوده ایم و همزمان با گسترش این ابزار برای نظارت بر مکان های مختلفی میزان اقدام به نفوذ به دوربین مداربسته نیز افزایش یافته است. برای حفظ امنیت دوربین مداربسته چند نکته در هنگام نصب و همچنین نکاتی برای کاربران وجود دارد که با اجرا کردن این نکات تا حدودی احتمال هک دوربین مداربسته پایین می آید.

نکته مهم برای افزایش امنیت دوربین های مداربسته در مقابل هک شدن این است که دوربین های مداربسته با برندهای مختلف از درجه امنیت متفاوتی نیز برخوردار هستند برای مثال برندی مانند هایک ویژن و تی وی تی در مقابل برند های ناشناس تر از امنیت بسیار بالاتری برخوردار هستند. در ادامه نکاتی برای بهبود امنیت دوربین مداربسته در مقابل هک شدن برای شما بیان می کنیم.

انتخاب پسورد قوی در هنگام نصب دوربین مداربسته

بر اساس آمار منتشر شده در خصوص هک دوربین مداربسته در سرتاسر جهان استفاده از رمز های پیش فرض مهمترین عامل هک دوربین های مداربسته به حساب می آید.

بسیاری از کاربران و حتی نصاب های دوربین مداربسته بعد از نصب دوربین مداربسته در یک مکان خاص اقدام به تغییر پسورد پیش فرض دوربین های مداربسته نمی کنند و در نتیجه این موضوع اولین روزنه ورود هکر ها برای هک کردن سیستم های مداربسته شما به حساب می آید. هکر ها می توانند با یک جست و جوی ساده از اینترنت به رمزهای پیش فرض دوربین مداربسته شما دست یابند.

موضوع دوم در هنگام انتخاب و تغییر رمزهای پیش فرض دوربین های مداربسته این است که از رمز های بسیار ساده استفاده نکنید. همچنین تولید کنندگان دوربین های مداربسته برای کاهش مدت زمان نصب دوربین های مداربسته بسیاری از تنظیمات  و الگوریتم های امنیتی را در ابتدا غیر فعال می کنند. بنابراین بعد از نصب، اولین اقدام شما باید این موارد امنیتی را فعال کنید تا امنیت سیستم مداربسته شما افزایش یابد. بنابراین در خصوص انتخاب پسورد پیشنهاد این است که یک رمز ترکیبی از اعدام و حروف کوچک و بزرگ به همراه کاراکتر ها  بین ۱۲ تا ۲۴ حرف را انتخاب کنید.

بروز رسانی نرم افزار دوربین

موضوع امنیتی بعدی در خصوص جلوگیری کردن از هک دوربین های مداربسته به روز نگاه داشتن نرم افزار دوربین مداربسته است. سیستم های عامل دوربین مداربسته به هر ترتیب ممکن است به مرور زمان دچار مشکلاتی شود و در نتیجه این موضوع در نهایت به هک سیستم مداربسته منتهی می شود. بنابراین سعی کنید به صورت دوره ای سیستم عامل های دوربین های مداربسته نصب شده خود را به روز رسانی کنید.

نکته مهم در خصوص سیستم عامل های دروبین مداربسته این است که کمپانی های بزرگ تولید کننده دوربین مداربسته با بررسی روزنه های مختلف موجود در این سیستم عامل ها سعی در برطرف کردن این روزنه ها می کنند و در نتیجه با بروز رسانی این سیستم عامل ها تا حدود بسیار بالایی شما از هک دوربین مداربسته خود جلوگیری می کنید.

همچنین کاربر باید برای آپدیت نرم افزار دوربین ، از فایل مربوط به خود دوربین استفاده کند و از سایر بروز رسانی هایی که مشابه در اینترنت وجود دارد استفاده نکند . بعبارت دیگر باید از فایل هایی که با دوربین سازگار هستند استفاده نماید تا عملیات بروز رسانی بصورت صد در صد انجام شود.

هک دوربین مداربسته

بیشتر بخوانید:       نصب دوربین مداربسته

 تغییر پورت پیش فرض

پورت های پیش فرض دوربین مدار بسته یک نقطه بالقوه برای ورود غیر مجاز به منو و محیط دوربین هستند . تغییر این پورت ها و بستن پورت های غیر ضروری می تواند یک حرکت حساب شده باشد . جهت اطمینان بیشتر می توانید از پورت https استفاده کنید و تمام پورت های غیر ضروری و غیر قابل استفاده دیگر را ببندید .

پورت های پیش فرض به مانند پسورد های پیش فرض دوربین های مداربسته از نقاط ضعف و حساسی است که هکر ها از این نقاط اقدام به هک دوربین مداربسته می کنند. بنابراین تغییر این پورت ها و بستن پورت های پیش فرض یک اقدام بسیار مهم در هنگام نصب دوربین مداربسته برای افزایش امنیت این دوربین ها در مقابل هک شدن است.

در صورتی که نمی توانید این پورت ها را ببندید باید ترافیک پورت ها را تحت نظر داشته باشید. همانطور که همه ما می دانیم احتمال هک دوربین های بی سیم و دوربین های IP بسیار بیش تر است در نتیجه در صورتی که در استفاده از این دوربین های مداربسته از پروتکل های امنیتی مناسب استفاده نکنیم کل سیستم را در خطر هک قرار داده ایم. برای این منظور کارشناسان امنیتی پیشنهاد می کنند که در فرآیند انتقال تصویر دوربین وایرلس باید از کد گذاری امنیتی  WPA2 استفاده شود.

نکته نهایی برای حفاظت بیشتر از دوربین مداربسته

به هر ترتیب با نکات ذکر شده در بالا ما مصرف کنندگان نهایی دوربین های مداربسته می توانیم تا حدودی امنیت این سیستم ها را افزایش دهیم اما به هر حال دوربین های مداربسته در معرض خطر هک قرار دارند. هکر ها همیشه می توانند با استفاده از فناوری ها و فرآیند های پیچیده اقدام به هک دوربین مداربسته در هر جایی کنند.  بنابراین ما با استفاده از این راهکارهای ساده سعی می کنیم تنها درجه امنیت سیستم های مداربسته نصب شده را افزایش دهیم.

 

 

محصولات و برندهای مختلف تجهیزات نظارتی در فروشگاه تیام:

دوربین تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای     دوربین داهوا   

  دوربین تیاندی  دوربین مدار بسته حارس  نمایندگی هایک ویژن

دوربین مداربسته    سوییچ شبکه  نصب دوربین مداربسته

دستگاه دی وی آر    دوربین مدار بسته اچ دی   

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.