» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » حفاظت از اماکن با دوربین مداربسته

حفاظت از اماکن با دوربین مداربسته


حفاظت از اماکن با دوربین مداربسته

حفاظت از اماکن با دوربین مداربسته : سرقت از اموال یک شرکت یا یک مکان مسکونی در دنیای امروز ما به مانند دیگر جوانب زندگی مدرن به شدت پیچیده شده است. به همین دلیل بسیاری از مالکین شرکت ها و ساختمان های مسکونی و تجاری از تکنولوژی های جدید مانند دوربین مداربسته ، سیستم های اخطار صوتی و ایجاد حفاظت پیرامونی در اطراف محل مورد نظرشان استفاده می کنند. اما سوال که پیش می آید این است که استفاده از تجهیزاتی مانند دوربین مداربسته تا چه میزان می تواند مانع وقوع سرقت شود؟ برای پاسخ به این سوال اماکن مختلف و استفاده از دوربین مداربسته را به شکل مجزا بررسی کرده ایم.

ساختمان تجاری

اماکن تجاری مانند پاساژ ها و یا مغازه های واقع در بر خیابان ها از اصلی ترین مشتریان و استفاده کنندگان تجهیزات نظارتی و نصب دوربین مداربسته به حساب می آیند. وقوع سرقت قاعدتا در چنین مکان هایی بیشتر است و در نتیجه کاسبان و مالکان چنین مجتمع هایی برای کاهش میزان ضرر های ناشی از سرقت های جزیی و کلی به نصب دوربین مداربسته روی می آورند.  دوربین مدار بسته به کار رفته در این محیط ها، بیشترین ابزار ممکن را در خود جای داده اند تا در صورت تشخیص کوچکترین حرکت، هشدار مناسب را به مدیریت سیستم ارسال کند. یکی از این ابزار ها که بیشترین استفاده را در دوربین مدار بسته نظارتی دارا است Object Missing نام دارد که پس از فعال سازی، تمام اشیا محیطی را شناسایی کرده و با جا به جایی بدون هماهنگی وسایل، در کثری از ثانیه پیغامی را به کاربر ارسال و هشدارهای صوتی و یا به شکل پیامک را به صاحبان این اماکن ارسال می کند.

ساختمان های اداری

ساختمان های اداری، بدون توجه به میزان اهمیت آن ها، به ندرت از سیستم های نظارتی همانند دوربین مدار بسته استفاده نمی کنند، ولی باید این موضوع را در نظر گرفت که هرچه امنیت محیط اداری مورد نظر بالا تر می رود، خریداری سامانه های با کیفیت و رزولوشن تصویر بالا، در اولویت ویژگی های یک محصول جهت تهیه آن ها قرار می گیرد. کمتر محیطی اداری در حال حاضر بدون دوربین مدار بسته مشاهده می شود، که کارایی آن ها را در بعضی در محیط های مختلف برای شما شرح می دهیم. دوربین مدار بسته نصب شده در بانک، تبادل پولی و مالی روزانه از لنز با کیفیت ۵ تا ۸ مگا پیکسل بهره می برند، تا در صورت سرقت، چهره سارقان و یا پلاک هرگونه وسیله نقلیه با جزئیات بالا ضبط شود، ولی این میزان کیفیت برای محیط همچون سازمان ثبت احوال، دانشگاه ها و اداره معمولی پایین تر است.

اماکن مسکونی

اماکن مسکونی در کشور ما به سه شکل عمده ساخته شده اند، ساختمان های ویلایی که بیشتردر معرض خطرات سرقت قرار دارند،  آپارتمان ها های منفرد و مجتمع های مسکونی با تعداد واحدهای مسکونی بالا که به دلیل تجمع افراد مختلف در چنین مجتمع هایی و احتمال اشتباهات در باز ماندن درب های ورودی احتمال سرقت در این مجتمع ها نیز بالا برآورد می شود.

 

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته هایک ویژن    تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

ساختمان ویلایی

حفاظت از اماکن با دوربین مداربسته یک امر فراگیر شده است و برای مثال برای ویلاها و ساختمان های تفریحی به موضوعی ضروری بدل شده است. عموما ساختمان های ویلایی به شکلی ساخته می شوند که ارتفاع دیوارهای آنها نسبتا کم است. همچنین تعداد ساختمان های ویلایی که در مکان های اطراف شهرها ساخته می شوند نیز زیاد است و در نتیجه به دلیل قرار گرفتن این ساختمان ها در فضاهای خلوت ممکن است هدف مناسبی برای سارقان به حساب آید. بنابراین در سالهای اخیر استفاده از دوربین های مداربسته در این مکان ها به شدت افزایش یافته است. اگر شما هم مالک چنین مکان هایی هستید و قصد دارید برای ساختمان ویلایی خود دوربین مداربسته خریداری و نصب کنید پیشنهاد می کنیم ابتدا با مشاوران تیام تماس بگیرید تا بهترین نوع دوربین را به شما عرضه کنیم.

آپارتمان

بر اساس قوانین شهرداری ساختمان های مسکونی در ایران به دو شکل درب از حیاط و درب ساختمان ساخته می شوند. به عبارتی دقیق تر ضلع جنوبی معابر عموما درب ورودی از ساختمان دارند و ضلع شمالی معابر از سمت حیاط می توان وارد ساختمان شد. از نظر امنیت می توان چنین گفت که ساختمان های با ورودی از سمت ساختمان به نسبت از امنیت بهتری برخوردار هستند اما به هر حال در فضای حیاط ساختمان های مسکونی باید سیستم های حفاظت تصویری و دوربین های مداربسته نصب شوند تا از این طریق بتوانید در مواقع ضروری از وقوع سرقت جلوگیری کنید.

مجتمع های مسکونی

در بحث حفاظت از اماکن با دوربین مداربسته همچنین در مجتمع های مسکونی به شکلی فراگیر مورد توجه قرار گرفته است. مجتمع های مسکونی شیوه جدید سکونت بشر در شهرهای پرجمعیت به حساب می آید. اغلب این مجتمع های مسکونی دارای نگهبان هستند و در نتیجه نسبت به اماکن گفته شده در بالا از امنیت بهتری برخوردارند اما مشکل چنین مجتمع هایی ازدحام جمعیت و عدم امکان شناسایی رفت و آمدهای خانواده ها به چنین مکان هایی است. بنابراین علاوه بر حضور نگهبان استفاده از تجهیزات حفاظتی و نصب دوربین مداربسته برای جلوگیری کردن از سرقت امری اجتناب ناپذیر برای مجتمع های آپارتمانی به حساب می آید.

همچنین نگهبان های چنین مجتمع هایی می توانند با استفاده از دوربین های مداربسته دید در شب بهتر و با جزییات دقیق تری فضای مجتمع را در هنگام شب بررسی کنند. این موضوع باعث می شود که احتمال خطای انسانی و همچنین بروز حوادث در درگیری های فیزیکی میان نگهبان و سارقین کاهش یابد.

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.