دوربین مداربسته بولت

 

دوربین مداربسته بولت چیست؟ بگذارید قبل از آنکه دوربین بولت را بررسی کنیم به بحث امنیت فضاهای عمومی بپردازیم. این موضوع را می دانیم که هر روز بر تعداد دوربین های مداربسته در فضاهای عمومی و خصوصی شهرها افزوده می شود. شاید بتوان گفت که امروزه استفاده از دوربین مدار بسته باعث شده است که عده زیادی بتوانند امنیت مکان مورد نظر خود را افزایش دهند و از این طریق خیالی آسوده تر نسبت به خطرات امنیتی داشته باشند. البته این بدین معنا نیست که اگر جایی دوربین مداربسته نداشت مورد اعتماد و ایمن نیست بلکه بدین معناست که شما میتوانید با استفاده از دوربین مداربسته امنیت بیشتری به ساکنین یک مکان عرضه کنید. بنابراین استفاده از دوربین مداربسته برای افزایش امنیت مکان های مختلف به یک امر بدیهی در زندگی مدرن امروز مردم کل جهان تبدیل شده است. همچنین بحث امنیت با تکنولوژی های روز گره خورده است و هر روز ابزار هایی با قابلیت های جدید برای بهبود امنیت مکان های عمومی و شهری به بازار عرضه می شود.

 

 

 

در این زمینه شرکت های مختلفی فعالیت می کنند که خدمات مختلفی را به شما ارائه خواهند داد. این شرکت ها در واقع به شما اجازه میدهند تا با توجه به نیاز خود آنچه را که می خواهید انتخاب کنید و سپس خدمات پس از فروش را نیز به شما ارائه می دهند. نکته مهم این است که بتوانیم با داشتن حداقل اطلاعات در زمینه دوربین مدار بسته بهترین خدمات را از شرکت های فروش و پشتیبانی سیستم های حفاظت تصویری دریافت کنیم. در این مقاله به معرفی دوربین مداربسته بولت می پردازیم.

دوربین مداربسته  بولت چیست؟

دوربین مداربسته یکی از ابزارهایی است که امروزه برای امنیت مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دوربین ها همچنین سیستم های نظارت امنیتی نیز نام دارند که شما توسط آنها میتوانید یک مکان گسترده را مورد بررسی قرار دهید. در این بین اصطلاح دیگری وجود دارد که به آن دوربین مداربسته بولت گفته می شود. بولت همانطور که میدانید به معنای گلوله و یا لوله است. دوربین مداربسته بولت یکی از انواعی است که دارای بدنه استوانه ای و عموما فلزی است.

کاربرد دوربین مداربسته بولت

معمولا اینطور گفته می شود که دوربین مداربسته بولت کاربردهای بیرونی دارد. این نوع دوربین ها معمولا ضدآب هستند و شکل خاصی دارند که شما میتوانید از آنها برای محیط های بیرونی با شرایط سخت آب و هوایی استفاده کنید. دوربین مداربسته بولت همچنین کیفیت های متفاوتی هم دارد و به صورت شبکه و آنالوگ ساخته می شود. نکته ای که باید بدانید این است که این نوع دوربین ها معمولا از نظر کیفیت تصویر هیچ نوع محدودیتی ندارند. دقت داشته باشید اینکه گفته می شود دوربین مداربسته بولت ضد آب است، باعث میشود که شما بتوانید آن ها را در آب غوطه ور کنید و این بدین معناست که زمانی که باران می بارد میتوانید از آن ها استفاده کنید. دوربین های بولت معمولا کاربردی بیرونی دارند. با توجه به ضد آب بودن بدنه (IP66 بودن) این دوربین ها و شکل خاصشان این دوربین های برای محیطهای بیرونی یا شرایط سخت آب و هوایی مناسب هستند. این دوربین ها در کیفیت های متفاوتی به صورت شبکه و آنالوگ ساخته می شوند و از نظر کیفیت تصویر محدودیتی ندارند. توجه داشته باشید که ضد آب بودن دوربین بولت به معنای امکان غوطه ور کردن آن در آب نیست. (برای اطلاعات بیشتر به مقاله IP66 مراجعه کنید.)

دید در شب برای دوربین مداربسته بولت

دوربین مداربسته بولت عموما دارای دید در شب است. این دوربین ها معمولا در شب ها برد نسبتا بالایی دارند. برد دید در شب البته در این نوع دوربین ها به تعداد و همچنین نوع LED  هایی که در آن ها تعبیه شده است نیز بستگی دارد. توجه داشته باشید که برد دید در شب معمولا در کاتالوگ دوربین ها به بالاترین برد پرتاب نور اشاره دارد ولی الزاما بدین معنا نیست که برد مفید دید در شب دوربین چقدر است. دوربین های بولت عموما دارای دید در شب IR هستند. ای دوربین های معمولا دید در شبی با برد نسبتا بالا دارند. برد دید در شب این دوربین ها به تعداد و نوع LEDهای تعبیه شده بر روی دوربین وابسته است. توجه داشته باشید که برد دید در شب نوشته شده در کاتالوگ دوربین ها به بالاترین برد پرتاب نور دوربین اشاره دارد و الزاما مشخص کننده برد مفید دید در شب دوربین نیست. این نوع دوربین مداربسته  با توجه به لنز دوربین مداربسته بولت دارای دید درشب با پرتاب نور متفاوتی میباشند معمولا دید در شب دوربین مداربسته از ۱۰ متر تا ۵۰ متر متغیر میباشد و اکثر این دوربیین ها دارای ۲۰ متر دید در شب مفید میباشند

 

 بیشتر بخوانید: دوربین مداربسته تحت شبکه ، دوربین مداربسته آنالوگ

کیفیت تصویر دوربین بولت

دوربین مداربسته بولت در کیفیت تصویرهای متفاوتی تولید می شود. از کیفیت تصویر ۱ مگاپیکسل گرفته تا ۱۲ مگاپیکسل در دوربین های بولت وجود دارد. از دوربین بولت برای کابری های با حساسیت متوسط همانند مقابل درب ساختمان، سوله ها، درب مغازه و … استفاده می شود. از دوربین های ۲ الی ۴ مگاپیکسلی بولت برای مناطق حساس مانند مقابل درب طلافروشی، کارخانجات نظامی استفاده می شود. از دوربین های ۴ تا ۸ مگاپیکسلی برای نظارت بر انبار کالاها، خطوط تولید، نظارت بر دستگاه ها و … استفاده می شود.

 

 

زاویه دید دوربین بولت

دوربین های بولت از نظر نوع لنز به دو دسته لنز ثابت (Fixed lens) و لنز وریفوکال (Varifocal Lens) تقسیم می شوند. دوربین های بولت با لنز ثابت معمولا با لنز ۳٫۶(~۷۰ درجه)، ۶(۵۰ درجه) یا ۱۲(۲۵ درجه) میلیمتر ساخته می شوند و دوربین های بولت وریفوکال معمولا لنز ۳-۹(~۳۵ تا ۸۰ درجه) میلیمتر یا ۲٫۸-۱۲ (~۲۵ تا ۸۵ درجه) میلیمتر دارند.

تفاوت دوربین مداربسته دام و بولت

هر دو این دوربین ها استفاده گسترده ای در سیستم های مدار بسته دارند. تفاوت اصلی این دوربین های مدار بسته با یکدیگر در شکل ظاهری آنهاست. همچنین دوربین های بولت قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند در حالی که دوربین های دام بیشتر بر روی سقف نصب می گردند. هر دو این دوربین ها استفاده گسترده ای در سیستم های مدار بسته دارند. تفاوت اصلی این دوربین های مدار بسته با یکدیگر در شکل ظاهری آنهاست. همچنین دوربین های بولت قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند در حالیکه دوربین های دام بیشتر بر روی سقف نصب می گردند. دوربین های مداربسته دام و بولت هر دو جزو پرکاربردترین دوربین های مداربسته هستند. اما از جهاتی دارای تفاوت هایی نیز می باشند. مهمترین تفاوت آنها بدنه یا کیس آنها می باشد. بدنه دوربین های دام به شکلی طراحی شده است که قابل نصب در زیر سقف بوده. اما بدنه دوربین های بولت به نحوی است که اغلب مناسب برای نصب بر روی دیوار هستند. همچنین جنس بدنه این دو نیز با یکدیگر متفاوت است. بدنه دوربین های دام اغلب از جنس پلاستیک است و بنابراین مناسب برای استفاده در فضای داخلی هستند. در مقابل جنس بدنه دوربین های بولت اغلب از جنس فلز بوده و مناسب برای نصب در محیط های خارجی هستند.

 

نکته پایانی

خرید و فروش دستگاه های دی وی آر و همچنین دوربین مداربسته به هیچ وجه کار آسانی نخواهد بود. اگر شما در این زمینه متخصص نباشید به طور حتم دچار مشکل خواهید شد و این امر غیرقابل اجتناب است چرا که شما نمی دانید کدامیک از انواع این دوربین ها برای شما مناسب خواهند بود. همانطور که گفته شد دوربین های بولت در انواع مکان های سرباز مورد استفاده قرار می گیرند اما دوربین مداربسته دام را نمی توانید در مکان های باز مورد استفاده قرار دهید و به همین دلیل هم بیشتر در اماکن و همچنین مکان های تجاری از آنها استفاده می شود. اگر شما هم قصد خرید دوربین مداربسته بولت و یا دوربین مداربسته دام را دارید، میتوانید به مراکز معتبر در این زمینه مراجعه کنید و بهترین انتخابی که باید را داشته باشید. شاید تصور کنید که خدمات پس از فروش هم چندان مهم نیست اما یکی از اصلی ترین نکاتی که باید به آن دقت کنید همین خدمات پس از فروش هستند. تفاوتی ندارد که دوربین شما از چه نوعی باشد در نهایت ممکن است که شما با استفاده از آن ها در مدت زمان طولانی دچار مشکل شوید و به همین دلیل هم خرید دستگاه دی وی آر ۱۶ کاناله، خرید دوربین مداربسته بولت و همچنین دوربین مداربسته دام را به ما بسپارید! متخصصین ما در این زمینه همه روزه آماده پاسخگویی به شما خواهند بود تا بتوانند در این زمینه شما را یاری کنند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.