» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » دوربین مداربسته شمارش افراد

دوربین مداربسته شمارش افراد


دوربین مداربسته شمارش افراد

دوربین مداربسته شمارش افراد : در زندگی شهرنشینی امروز که بسیاری از شهرهای جهان بیش از ده میلیون نفر را در خود ساکن کرده اند نیاز به تکنولوژی برای مدیریت و کنترل ازدحامات جمعیتی یک موضوع اساسی و مهم در سیستم های مدیریت شهری به حساب می آید. فناوری شمارش افراد که امروز در دوربین های مداربسته یا سنسور ها مورد استفاده قرار می گیرید یکی از این تکنولوژی هاست که می تواند تعداد افراد حاضر در یک محدوده را به دقت مورد بررسی قرار دهد. با این حال وقتی از دوربین های شمارش افراد استفاده می کنید نحوه نصب دوربین برای بالا رفتن دقت شمارش آن یک موضوع بسیار مهم است.همچنین موضوع استفاده از فناوری های این چنین مختص مدیریت شهری نیست و بسیاری از شرکت ها و سازمان ها با این تکنولوژی هوش تجاری سازمان خود را افزایش می دهند که در نهایت برای بهبود عملکرد و کارآیی کل سازمان بسیار حائز اهمیت است.

رایج ترین متقاضیان دوربین شمارشگر افراد

همانطور که در بالا اشاره شد دوربین مداربسته شمارش افراد علاوه بر استفاده گسترده در سیستم های مدیریت شهری مورد استقبال نمایشگاه ها و فروشگاه های بزرگ نیز قرار گرفته است. فروشگاه ها بزرگ می توانند با استفاده از این فناوری میزان عبور و مرور مشتریان در ساعات مختلف روز و هفته را مورد بررسی قرار دهند و از این طریق استراتژی های تبلیغاتی و فروش خود را تنظیم کنند. همچنین با این تکنولوژی نواقص خدمات رسانی به مشتریان عیان می شود و می توانند میزان و نحوه بهره مندی از پرسنل را مدیریت کنند.

شمارش افراد، اقدامی ضروری برای پی بردن به تعداد خریدارانی است که به فروشگاه وارد می شوند و مکانهایی از فروشگاه که بیشتر بازدید می کنند. بدون این اطلاعات، فروشگاه شما ممکن است دچار رکود شده و تا زمانی که مدیران متوجه آن نشوند، در آن وضعیت باقی بماند. یک سیستم اثربخشِ شمارش تردد می تواند داده های مورد نیاز برای خدمات رسانی بهتر به مشتریان و افزایش فروش مورد نیاز را ارائه کند.

البته به این نکته توجه ویژه داشته باشید که سیستم های شمارش افراد کاری بیش از ارتقای درآمد یک مجموعه از طریق بهبود نتایج تبلیغات دارند. بررسی میزان ورود و خروج افراد در دوران کرونا می تواند از میزان ضرر شما در تصمیم گیری های اشتباه را کاهش دهد و همچنین از نظر امنیت نیز این سیستم ها در صورت مجهز شدن به ابزار شناسایی چهره می تواند بهبود امنیت فروشگاه را نیز برای مالکین به ارمغان آورد.

مزایای نامبرده باعث شده تا فناوری شمارش افراد با رشد چشمگیری مواجه شود. بر اساس آمار جهانی انتظار می رود سیستم شمارش افراد از ۹۰۰ میلیون دلار ارزشی که در سال ۲۰۱۸ داشته، تا سال ۲۰۲۵ به ۲ میلیارد دلار برسد.

 

دوربین مداربسته شمارش افراد

بیشتر بخوانید:      دوربین مداربسته تی وی تی    نصب دوربین مداربسته

پکیج دوربین مداربسته

تنظیمات دوربین شمارش افراد

به طور کلی انواع مختلفی از دوربین مدار بسته شمارش افراد توسط شرکت های مختلف در سرتاسر دنیا توسعه یافته است اما می توان مهمترین انواع این سیستم ها را به دو دسته کلی شمارشگرهای مدت پرواز (ToF) و شمارشگرهای مبتنی بر مادون قرمز تقسیم کرد. همچنین سیستم های شمارش گر افراد با سیستم های دیگری مانند آنالیز ویدئو، دوربین های تحت شبکه ، دوربین های تشخیص چهره و … ترکیب می شوند تا از این طریق مزایای استفاده از این سیستم ها افزایش یابد.

برای اینکه سیستم شمارش افراد بر اساس ویدئو به شکلی مؤثر عمل کند، نصب صحیح لازم است. بر اساس مطلبی که از ACTi منتشر شده بود، در زیر نکاتی ارائه شده که برای نصب درست و اصولی یک دوربین شمارش افراد لازم هستند.

 • دوربین را مستقیماً بالای محل رفت و آمد افراد قرار دهید.
 • دوربین را نچرخانید.
 • اگر سرامیک کف یا شیشه پنجره انعکاس نور ایجاد می کنند، پیشنهاد می شود از پوششی مات برای کف و پنجره یا یک فرش ساده در حوزه تشخیص سیستم استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که درب ها در خط تشخیص دوربین، باز نمی شوند.

همچنین نوردهی مناسب برای کمک به عملکرد صحیح سیستم، ضروری است. در مطلبی که توسط کمپانی Synology منتشر شده، سطح نور مناسب، بالای ۳۰۰ لوکس است؛ زیرا در تصاویر تاریک، تشخیص افراد در حال حرکت مشکل خواهد بود.

نکاتی در خصوص نوردهی محیط

 • نور مستقیم خورشید می تواند تارهای باریکی در تصویر ایجاد کند و در نتیجه کیفیت نهایی تصاویر به شدت پایین می آید. پس از نور مستقیم و شدید خورشدی در محدوده تشیخصی دوربین اجتناب کنید.
 •  تا حد امکان اشیای درخشان و براق که به شدت نور محیط را انعکاس می دهند از محدوده دوربین دور نگه دارید.
 •  نور دهی در محیط را به صورت مداوم و پایدار با یک طیف نور متعادل تنظیم کنید. عدم وجود نور کافی به مانند نور شدید می تواند کیفیت تصاویر را کاهش دهد.
 •  در تنظیمات نور دهی محیط علاوه بر شدت نور باید به ترکیب سیستم های نوردهی نیز توجه داشته باشید تا سایه های شدید در اثیر عدم توازن این سیستم بر روی اجسام ایجاد نشود.
 • رنگ نور را مطابق با محیط های واقعی تنظیم کنید تا مو را به وضوح از لباس ها تشخیص دهد. اگر رنگ مو و بدن افراد بسیار شبیه به هم باشد، ممکن است به آسانی تشخیص داده نشوند.

 

 

برندهای مختل تجهیزات و سیستم های مداربسته :

تی وی تی     اچ ار یو ای      برند حارس   

نصب دوربین مداربسته   داهوا   تیاندی

دستگاه NVR     دوربین مدار بسته

 

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.