دوربین مداربسته هوشمند

 

دوربین مداربسته هوشمند

در این پرونده مطالبی را در مورد دوربین های مداربسته هوشمند و قابلیتی های آنها به شما ارائه می کنیم. بررسی می کنیم که چگونه دوربین های مداربسته هوشمند می توانند تصاویر را پردازش و تفکیک نمایند. مهمترین قابلیت های ارائه شده توسط آنها کدام است و کدام شرکت ها پیشرو می باشند.

 

هوشمند سازی کلید موفقیت در دنیای امروز

کسب و کارها ملزم به هوشمند شدن هستند تا بتوانند در بازار پر رقابت امروز فعالیت کنند. بر اساس تکنولوژی های جدید که با نام های AI و Deep Learning شناخته می شوند، سیستم های کامپیوتری می توانند کارها را سریعتر و بهتر از انسان ها انجام دهند. مثلا در یک سیستم شناسایی چهره مبتنی بر AI، کامپیوتر چهره ها را سریع و با کمترین خطا شناسایی می کند. یا می تواند رنگ، نوع و پلاک خودرو را تشخیص دهد.

این موضوع بدین معنی است که می توان بسیاری از کارها را به کامپیوترها سپرد تا بتوان نتیجه سریعتر و مطمئن تری را دریافت کرد.

 

چرا از دوربین مداربسته هوشمند به صورت غیر متمرکز استفاده کنیم

از گذشته معمولا سیستم های هوشمند با استفاده از نرم افزارهای یکپارچه ای که بر روی یک سیستم مرکزی نصب می شد استفاده می کردیم. پردازش تصویری نیازمند توانایی پردازش زیادی می باشد. در یک سامانه گسترده نظارت تصویری شما می توانید تا چندین هزار دوربین مداربسته و یا تجهیزات حفاظتی دیگر داشته باشید؛ حال در نظر داشته باشید که اگر بخواهیم تصاویر دریافتی از تمامی این دوربین ه را پردازش کنیم به چه میزان قدرت پردازش نیاز خواهیم داشت.
جهت ایجاد امکان پردازش تصویری توصیه می شود که در یک سیستم نظارت تصویری از دوربین هایی استفاده شود که خود قابلیت های هوشمند را ارائه می کنند. با این کار شما عملا با استفاده از پردازنده های متعدد ضعیفتر یک سیستم کاراتر و ارازن تر را در اختیار خواهید داشت.
از طرف دیگر در یک سیستم توزیع شده با حذف هریک از اجزا سایر اجزا به کارایی خود ادامه می دهند و سیستم به صورت کامل از دسترس خارج نخواهد شد.
 

 

FAQ

سوالاتی که در مورد دوربین مداربسته هوشمند پرسیده می شود.

تشخیص چهره با شناسایی چهره چه تفاوتی دارد؟

دوربین مداربسته تشخیص چهره می تواند ساختار چهره را تشخیص دهد اما در مورد آنکه این چهره متعلق به چه کسی است توانمند نمی باشد. اما دوربین مداربسته شناسایی چهره می تواند علاوه بر تشخیص ساختار چهره انسانی، تعیین کند که چهره متعلق به چه کسی است.

 در تکنولوژی Deep Learning سیستم بر اساس داده های جدید بروز شده و آموزش می بیند، بدین معنی که یک سیستم مبتنی بر Deep Learning در روز اول می تواند دارای خطاهایی باشد اما هرچقدر که استفاده می شود خطاهای خود را بازبینی و اصلاح می کند.

 

مهمترین قابلیت های هوشمند در دوربین مداربسته کدام است؟

از جلمه مهمترین قابلیت های هوشمند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • Human Detection
 • Face Recognition
 • Vehicle Detection
 • ANPR
 • Object Removal
 • Abandoned Object
 • Traffic Control

آیا خرید یک دوربین مداربسته هوشمند پایان کار است؟

خیر، دوربین مداربسته هوشمند به تنهایی بخش اول فرایند را انجام می دهد. یعنی آنکه شما Detection را خواهید داشت اما بایستی با استفاده از یک نرم افزار مطمئن سایر اجزا فرایند را تعریف کنید. باید مشخص شود که پس از تشخیص هریک از قابلیت های هوشمند نیازمند چه اتفاقاتی بعدی خواهیم بود. “برندهای مطرح کدام هستند؟”

در زمینه دوربین های مداربسته هوشمند بسیاری از برندها فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند اما مطرح ترین برندها و یا به عبارت دیگر برندهای پیشرو عبارتند از:

 1. هایک ویژن
 2. بوش
 3. اکسیس
 4. اویجیلون
 5. داهوا

 

 

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.