» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » سیستم های آلارم در خانه های هوشمند

سیستم های آلارم در خانه های هوشمند


سیستم های آلارم در خانه های هوشمند

سیستم آلارم هوشمند : با پیشرفت مداوم فناوری ها، دستگاه ها و سیستم های حفاظتی پورتابل اهمیت روزافزونی یافته و به ابزاری مفید در حفاظت عمومی تبدیل می شوند. برای چند دهه، فناوری حفاظت پورتابل توسط پرسنل و نیروهای پلیس برای حفاظت از مردم و اموال آنان در موقعیت های حساس مورد استفاده قرار می گرفت.  نوع اولیه سیستم آلارم پورتابل که با امواج رادیویی کار می کرد برای هشدار به نیروهای پلیس در مواقع ضروری ساخته شد. درسیستم های آلارم پورتابل وقتی فعالیت مشکوکی احساس شود، پیامی را به مراکز از پیش تعیین شده مخابره می کند و به کارکنان اجازه می دهد تا فوراً پاسخ داده و بررسی های بیشتری انجام دهند. اگرچه سیستم های اولیه آلارم برای نیروهای پلیس و مواردی نظیر ورود سریع به محلی مشخص و برای مقابله با خشونت های خانگی و سرقت تجهیزات به کار می رود، اما در گذر زمان مفهوم آن تغییراتی کرد تا نیازهای بخش خصوصی را نیز برآورده سازد.

فناوری رو به پیشرفت در سیستم های آلارم

مفهوم حفاظت در دنیای امروز تغییر آنچنان نسبت به صد سال گذشته نکرده است اما همزمان که خطرات بیرونی متفاوت و بیشتری اماکن مسکونی ما را تهدید می کند تکنولوژی های جدیدی نیز در صنعت حفاظت به یاری ما آمده است. برای مثال پیشرفت های تکنولوژی مانند سنسورهای بی سیم و سیستم های حفاظتی پورتابل ما را قادر می سازد تا دامنه وسیعتری نسبت به مدل های مشابه قدیمی آنها را پوشش دهیم و از این طریق حفاظت از اموال و افراد با دقت بیشتر انجام می شود. همچنین برخی از این سیستم ها امکان هایی مانند استفاده از تلفن های همراه برای اطلاع رسانی در مواقع اضطراری خطر را نیز دارند که این موضوع تنها در همین چند سال اخیر امکاناتش محقق شده است.

بنابراین همزمان که خطرات جدیدی اموال و خانه های مسکونی و تجاری ما را تهدید می کنند تجهیزات جدیدی نیز بوجود آمده اند که این خطرات را دفع کنند. پرسنل فعال در صنعت حفاظت می توانند از سنسورهای گوناگون مانند اتصالات درب و پنجره، دتکتورهای حرکتی و .. در جهت افزایش حساسیت سیستم های آلارم هوشمند خود استفاده کنند.

کاربرد تجهیزات آلارم پورتابل

پیشرفت های گوناگون فناوری، دستگاه های حفاظتی پورتابل را کاربردی تر کرد و به راهکارهایی مبدل ساخت که نه تنها برای نیروهای پلیس و اجرای قانون، بلکه برای بخش خصوصی نیز قابل کاربرد شدند. مشتریان کمپانی های حفاظتی خصوصی عبارتند از مقامات دولتی، ورزشکاران حرفه ای و مشاهیر، صاحبان مشاغل و غیره. طبق گزارشات، این مشتریان بابت حفاظت، هزینه ای بین ۲۵۰ هزار تا ۱٫۵ میلیون دلار و بعضاً بیشتر می پردازند. با توجه به این بازار پر تقاضا برای تیم های حفاظت خصوصی، انجام اقدامات حفاظتی بهتر، مانند سیستم های آلارم هوشمند پورتابل در خدمات حفاظتی، تجربه ای ایمن و بی نقص را برای کاربران رقم خواهد زد.

تجهیزات پورتابل در خانه هوشمند

دنیای امروز ما به شدت در حال تغییر و تحولات ناشی از فناوری های جدید است. یکی از فناوری های جدید ایجاد بسترهای یکپارچه برای خانه های هوشمند است تا از این طریق محل سکونت انسان بتواند به یک جای امن تر و همچنین راحت تر برای زندگی تبدیل شود. هوشمند سازی خانه (BMS) به مجموعه اقداماتی گفته می شود که در نهایت منجر به کنترل اجزای داخلی خانه و کنترل ساختمان از طریق سیستم یکپارچه مرکزی است.

انسان هوشمند روزانه در حال تلاش به جهت جا به جایی های مرز های علم و مدرنیته است. از تلاش هایی که انسان امروزی بدان دست یافته است هوشمند سازی ساختمان یا BMS است. در امر هوشمند سازی ساختمان تلفیقی از نرم افزار ها و سخت افزار های مختلف منجر به کنترل ساختمان و امکان مانیتورینگ آن به صورت یکپارچه می شود که هدف از اجرای آن نیز دستیابی به این اهداف است. در هوشمند سازی ساختمان ، ساختمان توسط شخص صاحب خانه و یا اشخاصی که در خانه زندگی می کنند کنترل می شود. سیستم هوشمند سازی ساختمان حتی امکان کنترل از راه دور ساختمان را نیز فراهم می کند. این سیستم امکان کنترل انواع سیستم های مکانیکی ، حفاظتی و الکتریکی ساختمان را در بر می گیرد. از این سیستم ها می توان به سیستم تهویه هوا ، سیستم گرمایشی و سرمایشی ، سیستم دوربین های مدار بسته ، سیستم اطفای حریق ، سیستم اعلام حریق و… را نام برد. یکی از بخش های هوشمند سازی خانه به نصب سنسور ها مربوط می شود که این تجهیزات رابطه ی مستقیمی با سیستم آلارم هوشمند دارند. آلارم خانه هوشمند یکی از اجزای اصلی هوشمند سازی ساختمان به شمار می آید. در ادامه به بررسی چیستی سیستم آلارم هوشمند خانه خواهیم پرداخت.

سیستم آلارم هوشمند

 

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته   دوربین مداربسته تی وی تی        نصب دوربین مداربسته

 

سیستم آلارم هوشمند خانه ها یکی از تجهیزاتی است که لازمه ی هوشمند سازی ساختمان یا خانه است. آلارم ها به سنسور های مختلف اتصال می یابند ( چه به صورت بی سیم یا با سیم ) و در مواقع لزوم به صدا در می آیند. بدون وجود آلارم تقریبا عملکرد سیستم هوشمند سازی مختل و بی معنی می شود. سیستم آلارم هوشمند انواع مختلفی دارند که از آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

 

 آلارم اطفای حریق

یکی از سیستم های مورد نیاز هر خانه سیستم اعلام و اطفای حریق است. این سیستم نه تنها خود در صدد اطفای آتش بر می آید بلکه از طریق آلارم های موجود وجود حریق در قسمتی از ساختمان را اعلام می کند . این سیستم هوشمند با اعلام به موقع حریق از بروز خسارات مالی بیشتر و در مواقعی از خسارات جانی جلوگیری می کند. طرز کار سیستم اعلام حریق به نحوی است که ابتدا سنسور های حساس به دود وجود آتش را احساس و تایید می کنند و سپس جهت اعلام به آلارم اطفای حریق ارسال می کنند. سنسور های حساس به دود می بایستی در تمامی قسمت های ساختمان نصب شود. برخی از افراد تنها به نصب در قسمت های مهم خانه بسنده می کنند غافل از اینکه آتش سوزی در کوچکترین قسمت ساختمان باعث بروز بزرگ ترین فاجعه ها می شود. از امتیاز های مثبت هر خانه هوشمند اجرای سیستم اعلام حریق مناسب است. سیستم اعلام و اطفای حریق بر روی انواع ساختمان های اداری ، مجتمع های مسکونی ، خانه های قدیمی ، ویلا ، مغازه ، خانه باغ و دفتر کار قابل نصب و اجرا است. آلارم اعلام حریق از مهم ترین سیستم آلارم هوشمند در خانه است.

آلارم ضد سرقت

یکی از دغدغه های همیشگی انسان از دیر باز تا بحال دفع انواع خطرات مانند سرقت است. سیستم ضد سرقت از سیستم هایی است که این نوع از خطر را دفع می کند. سیستم دزدگیر از ملزومات هر ساختمان به جهت برقراری امنیت یکپارچه ساختمان محسوب می شود. سیستم های ضد سرقت متشکل از چند بخش هستند که یکی از آن ها آلارم ضد سرقت است. وظیفه ی آلارم ضد سرقت اعلام اقدام به سرقت است که این نیز وابسته به سنسور های مختلف است. آلارم ضد سرقت به کوچکترین اقدام و یا حرکت در جهت سرقت از ساختمان حساس بوده و سریعا به صدا در می آید. آلارم ضد سرقت به صورت ۲۴ ساعته گوش به زنگ بوده و امکان دستکاری و یا از کار انداختن آن غیر ممکن است. از اعمالی که می توان به جهت بروز ناکارآمدی در سیستم ضد سرقت انجام داد سرویس و چکاب سالانه کل سیستم است.

 

 آلارم شوک و ضربه

یکی از سیستم های امنیتی که به تازگی وارد عرصه هوشمند سازی ساختمان و خانه شده است سیستم شوک و ضربه است. همانطور که از نامش پیداست این سیستم به اعمالی مانند شوک و ضربه حساس بوده و در صورت بروز و احساس چنین اعمالی سریعا به صدا در می آید. این سیستم اغلب بر روی دیوار های قابل نفوذ ( کوتاه یا نازک ) و شیشه ها نصب می شود. سنسور های سیستم شوک و ضربه به قدری حساس است که بروز هر گونه ضربه کوچک را تهدیدی جدی به شمار می آورد.

تهیه آلارم و اجرای هوشمند سازی خانه

اجرای هوشمند سازی خانه و ساختمان از اعمال خطیر بوده که اجرای آن از پس هر موسسه ای بر نمی آید. قبل از اقدام به اجرای هوشمند سازی ساختمان انتخاب موسسه ای ایمن و قابل اعتماد از شروط اول است چرا که امکان دارد موسسه ای تقلبی اقدام به اجرای هوشمند سازی و سپس به سرقت آن دست بزند چرا که به تمامی نقاط ساختمان آشنایی پیدا می کنند. موسسه هوشمند سازی  از موسسه های قابل اعتماد و ماهر در امر هوشمند سازی خانه و ساختمان است که از با کیفیت ترین برند و محصولات مانند سنسور ، دوربین ،آلارم خانه هوشمند و… به جهت هوشمند سازی ساختمان بهره می گیرد. اقدامات این موسسه در جهت هوشمند سازی ساختمان تنها به سیستم امنیتی ساختمان ختم نمی شود. برای مثال پس از هوشمند سازی ساختمان قادر خواهید بود با یک دکمه برای خود چایی و یا قهوه آماده کنید.

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.