» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » مزایای سیستم امنیتی یکپارچه

مزایای سیستم امنیتی یکپارچه


مزایای سیستم امنیتی یکپارچه

امروز ، همه چیز در دنیای اطراف ما به هم پیوند خورده است. ساعت شما به تلفن شما متصل است و همین ابزار روزمره نیز به تبلیت و رایانه خانگی شما متصل می شود. همانطور که ما شروع به پذیرفتن این سبک زندگی “هوشمند” کرده ایم، به شکل مستقیم و غیر مستقیم از ادغام سیستم ها استقبال کرده ایم.

اما شاید مهمترین سوال این است که چرا دستگاه های خود را به هم متصل می کنیم؟ ساده ترین پاسخ این است که چنین اقداماتی زندگی را راحت تر می کند. اما ، اگر چنین است ، چرا باید در دستگاه های شخصی خودمان متوقف شویم؟ اتصال یکپارچه تجهیزات در یک کسب و کار نیز می تواند گام بعدی باشد و چنین کاری باعث کاهش تلاش و تسریع در تصمیم گیری مدیران یک سازمان یا شرکت در حال توسعه می شود.

 یکپارچه سازی سیستم های امنیتی

یکپارچه سازی سیستم ها، ایده اتصال دستگاه های را در نظر می گیرد و آن را در یک شرکت به کار می برد و اجزای فرعی متفاوت را در یک اکوسیستم واحد قرار می دهد. چنین کاری می تواند به معنای افزودن یک سیستم جدید و گسترده برای جلب و جمع آوری داده ها از زیر سیستم های موجود باشد، یا سازگاری یک سیستم موجود برای استفاده به عنوان مرکز جمع آوری داده ها قلمداد شود. صرف نظر از روش استفاده از سیستم های یکپارچه، هدف ایجاد یک دید واحد و منحصر به فرد است.

در نهایت، این موضوع در مورد ساده سازی فرایندها، کسب بینش عملی در مورد عملیات و تسهیل تصمیم گیری کارآمد است. اگرچه ادغام در حال تبدیل شدن به یک قاعده جدید در سایر زمینه های زندگی نیز است ، اما مشاغل معمولاً به دلیل سوتفاهم درباره زمان و منابع مورد نیاز برای موفقیت در ایجاد تغییر ، از ادغام سیستم های امنیتی خودداری می کنند. بنابراین، به جای یک عملیات کارآمد، سیستم ها و دستگاه های مختلف امنیتی از بین می روند، با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند و به طور معمول توسط تیم های مختلفی در یک سازمان اداره می شوند.

وقتی سیستم ها یکپارچه نباشند، فرآیندها زمانبر می شوند و شرکت ها با طیف گسترده ای از خطرات ناشی از عدم شفافیت و اشتراک اطلاعات، از جمله از دست دادن واقعی دارایی مواجه خواهند بود. به عنوان مثال، یک تیم مسئول کنترل دسترسی از باز شدن درب در نیمه شب مطلع می شود اما به دلیل عدم یکپارچگی در تجهیزات نظارتی نمی تواند دقیقاً از طریق نظارت تصویری ببیند چه اتفاقی می افتد.

بدون سیستم های یکپارچه، تیم حفاظتی شما از هیچ راهی نمی توانند بفهمند که این موضوع کار یک سارق است یا یک سو  عملکرد تجهیزات و یا یک وزش باد بوده است. به عبارتی دقیق تر بدون ادغام بین سیستم ها و تیم ها، توانایی قرار دادن سریع اطلاعات مناسب در مقابل تصمیم گیرندگان وجود ندارد. در عوض، تیم باید به عقب برگردد و به صورت دستی بدنبال فیلمهایی بگردد که با زمان باز شدن درب مطابقت داشته باشد تا دریابد کدام درب در چه زمانی باز شده است ، چه کسی آن را باز کرده و پس از آن چه اتفاقی افتاده است. چنین پروسه ای می تواند یک روند طولانی باشد که در نهایت هزینه های مالی زیادی نیز به دلیل تاخیر به شرکت شما تحمیل می کند.

مزایای سیستم امنیتی یکپارچه

یکپارچه سازی سیستم های کنترل دسترسی و نظارت

یک اصل کلی وجود دارد که سرقت و خرابکاریها به سرعت اتفاق می افتند، به همین دلیل ساده سیستم ها و کاربران برای جلوگیری از آن باید سریعتر کار کنند. کند بودن پاسخ ها از سمت سیستم های امنیتی خطر را به کل شرکت شما تحمیل می کند. سیستم های امنیتی می توانند کارهایی بیش از ارتباطات سرقت یا خرابکاری را انجام دهند. با یکپارچه سازی صحیح، این سیستم ها قبل از وقوع یک رویداد، کاربران را از شاخص های قبل از حادثه آگاه می کنند.

این موضوع  به تیم ها و تصمیم گیرندگان فرصت بیشتری می دهد تا تصمیمات موثری بگیرند.همچنین یکپارچه سازی سیستم های کنترل دسترسی و نظارت امکان رویکرد فعالانه تری را فراهم می کند. کاملا واضح است که راه حل های یکپارچه موثرتر و کارآمدتر هستند و به تصمیم گیری های مدیریت کمک می کنند تا صرفه جویی در هزینه را انجام دهند. در حالت ایده آل، شرکت ها باید راه حل های یکپارچه را از ابتدای فعالیت ایجاد کنند. این امر به شرکتها امکان می دهد مشکلات را پیش بینی کرده و به جای واکنش پس از وقوع حادثه، پیش از واقعه از اثرات آن جلوگیری کنند.

 سیستم دوربین امنیتی

اگرچه شروع کار از ابتدا بهترین راه برای اطمینان از امنیت جامع درون سازمانی است، اما بسیاری از شرکتها دارای سیستمهای امنیتی موجود و قدیمی هستند که برای جمع آوری آنها نیاز به یکپارچه سازی و پیاده سازی وجود دارد. به طور معمول، شرکت هایی با سیستم های امنیتی تاسیس شده نگران تأثیر بر نیازهای زیرساختی هستند.

. آیا زیرساخت های اضافی لازم است؟ چگونه و از کجا باید اضافه شود؟ چه منابع مالی یا انسانی مورد نیاز است؟ این نگرانی ها این ذهنیت را ایجاد می کند که منافع حاصل از یک راه حل یکپارچه ارزش اجراا ندارد. خوشبختانه، این مشکلات در سالهای اخیر کمتر شده است زیرا ارائه دهندگان امنیت ، برای ارائه راه حل های سازگارتر تلاش می کنند. با گزینه های انعطاف پذیر، اپراتورها نگران اضافه کردن یا جایگزینی زیرساخت ها برای همسویی با مدل های جدید یکپارچه نیستند.

اگر شرکتی دارای سیستم دوربین امنیتی قدیمی باشد و همزمان نیاز به کنترل دسترسی را در دستور کار آینده شرکت خود قرار داده باشد، یک ارائه دهنده راه حل یکپارچه مدرن می تواند دروازه های نقاط دسترسی را تهیه کرده و دروازه ها و دوربین ها را به هم متصل کند.  با این کار کاربران می توانند تصاویر دوربین و میزان بازدید از یک سیستم را کنترل کنند.

 مدیریت کلی امنیت

اگرچه یک سیستم واحد برای صرفه جویی در هزینه مفید است، اما می تواند به مدیریت کلی امنیت نیز کمک کند. امکان مشاهده همه سیستم عامل ها در یک داشبورد به پرسنل امنیتی امکان مدیریت سایت از هر مکانی را می دهد و هزینه و تلاش لازم برای مدیریت سیستم را به شدت کاهش می دهد. دنیای موبایل امروز بدان معنی است که دیگر مدیران امنیتی برای دیدن هشدارها و تصمیم گیریها نیازی به حضور در یک مرکز عملیات متمرکز ندارند.

این کار با اجازه دادن به کاربران برای دیدن سریع هشدار، تغیر زاویه دید دوربین، حذف کاربر یا بررسی ورود به سیستم از طریق تلفن، فرآیندها را ساده می کند. شبکه های مدرن بدون نیاز به حضور فیزیکی کاربران، امنیت بالایی دراند و قابل دسترسی برای افراد دارای مجوز هستند. تلفیق سیستم های امنیتی اولین اقدامی است که شرکت ها می توانند در جهت ساده سازی کار، اطلاعات و هزینه ها انجام گیرد. مرحله بعدی ادغام همه سایت ها، از راه دور و از طریق شبکه است.

 انرژی و فناوری ارتباطات

به طور کلی می توان گفت که روشهای سنتی تامین امنیت دو سیستم را تقاضا می کردند: یکی برای امکانات درون شبکه و دیگری برای مکانهای خارج از شبکه. با پیشرفت در فن آوری انرژی و ارتباطات، نیاز به چندین سیستم از بین رفته است. داده های سایت های از راه دور را می توان با خیال راحت و ایمن در سیستم موجود تغذیه کرد. این مکانهای از راه دور به دلیل هزینه انتقال از طریق اتصالات از راه دور (یعنی اتصال تلفن همراه یا ماهواره) ممکن است داده ها را به روشی متفاوت از سیستم متصل جمع آوری، توزیع و مدیریت کنند.

با این حال، نتیجه نهایی یک نگاه سازگار و جامع از فرآیند های عملیاتی برای تصمیم گیرنده است. ادغام سایت ها و سیستم ها، کوه های داده و اطلاعات را به یک هوش عملی تبدیل می کند.

 شناسایی الگوها و روندها

تجزیه و تحلیل سیستم می تواند به جای تهیه فیلمهایی بی ارزش که ممکن است صرفا وقت تیم امنیتی را هدر دهند ، مجموعه اطلاعات خاصی را که لازم دارند در اختیار کاربران قرار می دهد. به عبارتی دقیق تر استفاده از هوش مصنوعی می تواند حوادثی که بعنوان رویدادهای “یکبار مصرف” کنار گذاشته می شدند،را برای شناسایی الگوها و روندها تجزیه و تحلیل و نقشه برداری استفاده کند.

 

 

بررسی تجهیزات و سیستم های مداربسته :

تی وی تی    اچ ار یو ای     داهوا     تیاندی   هایک ویژن

دوربین مدار بسته      نصب دوربین مداربسته

   برند حارس   دوربین مدار بسته   دستگاه دی وی آر

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.