» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » موارد استفاده از دوربین مداربسته هوشمند

موارد استفاده از دوربین مداربسته هوشمند


موارد استفاده از دوربین مداربسته هوشمند

کاربرد دوربین مداربسته هوشمند : تکنولوژی های معطوف به هوش مصنوعی باعث شده است که زندگی بشر با شتاب هر روز فزاینده ای به سمت ایجاد بستر شهرهای هوشمند حرکت کند. در این میان همه گیر شدن بیماری کووید ۱۹ در سرتاسر جهان باعث شد که اقبال عمومی نسبت به این تکنولوژی های بیش از گذشته افزایش یابد. در این مقاله به موارد کاربردی استفاده از دوربین های حفاظتی هوشمند می پردازیم تا جنبه های پرکاربرد این تکنولوژی را به شما معرفی کنیم.

افزایش فروش و بهبود عملکرد فروشگاه ها

ایجاد یک محیط امن برای پرسنل فروشگاهها و همچنین مشتریان باعث می شود که خاطره یک خرید جذاب در ذهن مشتری ایجاد شود و در نتیجه این موضوع در برند سازی یک جنبه بسیار تاثیر گذار به حساب می آید. این بحث در شرایط کرونا بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است و در نتیجه در یک سال اخیر شاهد توسعه استفاده از فناوری های دوربین های هوشمند در فروشگاه ها هستیم. برای مثال مدیران فروشگاه های بزرگ با استفاده از دوربین های شمارش افراد سعی می کنند رفتارها و عادات مشتریان را در جهت افزایش میزان فروش خود کنترل کنند.

با ارزیابی تردد مشتریان در ساعات مختلف روز، مدیران می توانند برای زمان ها و نقاط اوج شلوغی برنامه ریزی کنند و فروش خود را بر اساس آن افزایش دهند. اپلیکیشن های تشخیص اشیا می توانند حجم کالا در قفسه ها را نظارت کنند و به پرسنل هشدار دهند تا قبل از اتمام موجودی کالاها، قفسه های مربوطه را مجدداً پر کنند. اپلیکیشن های شمارشگر که برای مدیریت تراکم جمعیت مشتریان به کار می رود، می تواند الگوی تردد مشتریان را در نقاط مختلف فروشگاه آنالیز کند. از سوی دیگر در خرید های آنلاین اپلیکیشن های مبتنی بر هوش مصنوعی رفتار مشتریان را به شکل آمارهای ریاضیاتی مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند.

کاهش مصرف انرژی در ساختمان های تجاری

یکی دیگر از کاربرد های دوربین مداربسته هوشمند بکارگیری آنها در ویدئو آنالیتیک اتفاقات روزمره است.  نقش اصلی ویدئوآنالیتیک هوشمند برای مدیریت آسان تر و کارآمدتر ساختمان ها ضروری است. دوربین های هوشمند با اندازه گیری گنجایش فضا و تطبیق سطح تهویه با آن می توانند به کاهش مصرف انرژی کمک کنند. دوربین ها با تشخیص اینکه چند نفر در یک بازه زمانی در یک مکان حضور دارند می توانند به کنترل گرما و سرما در محیط کمک کنند. این قابلیت به ویژه در اداراتی کاربرد دارد که سیستم تهویه باید از راه دور کنترل شود. این کار به مدیران ساختمان امکان کنترل کارآمد مصرف انرژی را می دهد.

علاوه بر این، دوربین ها می توانند فضاهای باز کار و جلساتی را که امکان فاصله گذاری اجتماعی در آنها وجود دارد شناسایی کنند و از آخرین باری که فضاها ضدعفونی شدند مطلع گردند. همچنین می توانند تشخیص دهند که آیا چراغ ها و تجهیزات اتاق کنفرانس روشن مانده اند یا خیر.

مدیریت پارکینگ ها

معضل بزرگ شهرهای امروز در کشورهای مختلف مدیریت پارکینگ ها در سطح شهر و به عبارتی مدیریت روان ترافیک در ساعات اوج تردد است. با استفاده از دوربین های هوشمند می توان سیستم های یکپارچه مدیریت ترافیک و پارکینگ های سطح به شکل بسیار بهتری انجام داد. این دوربین ها در کنترل جریان ترافیک در ساعات اوج شلوغی برای جلوگیری از راهبندان یا انتظار زیاد افراد برای خروج بسیار مؤثر هستند. همچنین یکپارچه سازی  و اتصال دوربین های حفاظتی هوشمند با سیستم های پرداخت، امکان پرداخت کاملاً دیجیتالی و بدون تماس را فراهم می کند. بنابراین هوشمند سازی پارکینگ ها و به عبارتی استفاده بهینه از هوشمصنوعی در مدیریت ترافیک شهری می تواند یک موضوع بسیار حاد شهرنشینی امروز را برای ما برطرف کند.

کاربرد دوربین مداربسته هوشمند

 

بیشتر بخوانید: هایک ویژن     دوربین مداربسته تی وی تی

روش ها و کاربرد های خلاقانه در استفاده از دوربین های امنیتی

کنترل و نظارت بر کارکنان و کارمندان خود

حفظ امنیت محیط منزل وقتی شما فرسنگ ها دور از خانه فعالیت می کنید شاید غیر ممکن باشد اما امروزه با استفاده از دوربین های مداربسته امنیتی می توانید به صورت آنلاین هر شخصی که در اطراف ملک شما تردد دارد را زیر نظر بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی پیش می رود. همچنین استفاده از دوربین مداربسته برای بررسی عملکرد کارکنان درون منزل یا محیط کار به یک موضوع کاملا عادی تبدیل شده است این دوربین ها می توانند به شما کمک کنند، مشکلات احتمالی یا نگرانی های شما حل شود تا از پیش آمد مشکلات بزرگتر جلوگیری کنید.

نظارت در روز های تعطیل

یکی دیگر از کاربرد دوربین مداربسته هوشمند نظارت از راه دور در هنگام سفر است. رفتن به تعطیلات همیشه با دغدغه رها کردن وسایل و ملک شخصی نیز همراه هست. برای بسیاری شروع تعطیلات به معنای شروع نگرانی از سرقت نیز هست. این مشکل می تواند با نصب دوربین مداربسته و به طور کلی تر نصب یک سیستم هوشمند شامل دوربین های مداربسته و سیستم های هشداردهنده به پلیس تا حد زیادی برطرف شود. با استفاده از چنین سیستم هایی به صورت آنلاین می توانید از طریق تلفن همراه خود محیط منزل خود را رصد کنید.

اتفاقات طبیعی

بالایای طبیعی همیشه یکی از معضلات بشر بوده است و البته گرفتن خسارت از بیمه نیز معضل بعدی شما در این موارد خواهد بود. دوربین های مداربسته و سیستم های حفاظت تصویری می توانند در این موارد برای شما سند محکمی برای دریافت خسارت از بیمه باشند. به عبارت داشتن شواهد ویدئویی در هنگام وقوع حوادث مختلف برای هر مرجع قضایی می تواند سند محکمی باشد و شما نیز راحتتر خسارت و حق و حقوق خود را دریافت می کنید.

نظارت بر نوزادان و کودکان

وقتی نوزادی تازه متولد می شود نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارد و این موضوع تا چند سال ادامه دارد. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا می توانید از سیستم های امنیتی دوربین مداربسته برای نظارت بر فرزندان خود نیز استفاده کنید. مانیتور کردن کودکان، مانیتور کردن رفتار پرستار کودک و یا مانیتور کردن کارگر سرویس کار که وارد منزل شده است از جمله موضوعاتی است که می توانید از سیستم های نظارتی توقع داشته باشید. همچنین می توانید بچه هایتان را هنگام بازی در حیاط خانه نظارت کنید یا از دید در شب برای نظارت بر حیوانات خانگی خود استفاده کنید.

مستند زندگی

موضوع دیگری که این روزها بسیار فراگیر شده است گرفتن فیلم و عکس از لحظات مختلف زندگی است. دوربین های مداربسته حفاظتی می توانند در این خصوص نیز به شما کمک کنند تا لحظات ویژه ای از زندگی خود و خانواده را ثبت کنید. به عنوان مثال، شما می توانید روزهای خاصی مانند روزهای تولد، لحظات بازیگوشی با بچه ها و عادات خواب خود ضبط کنید و با تغییر فصول و تغییر هوا، عکس بگیرید و حتی تحولات دکوراسیون داخلی خود را هنگام زندگی مستند کنید.

سیستم های حفاظتی در انواع مختلفی وجود دارد اما بهترین کار این است که سیستم های نظارتی با کیفیت بالا را خریداری کنید تا هم از قابلیت های مختلف این سیستم ها برخوردار شوید و هم کیفیت تصاویر بهتری داشته باشید.

مقالات مرتبط:

 1. جنبه‌های گوناگون تکنولوژی شناسایی چهره
 2. تامین امنیت موسسات آموزشی
 3. تأثیر نورپردازی بر عملکرد دوربین مداربسته
 4. چالش های صنعت امنیت مبتنی بر هوش مصنوعی

 

بررسی تجهیزات و سیستم های مداربسته :

تی وی تی    اچ ار یو ای     داهوا     تیاندی   هایک ویژن

دوربین مدار بسته      نصب دوربین مداربسته

برند حارس   دوربین مدار بسته   دستگاه دی وی آر

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.