نبایدهای دوربین مداربسته مخفی

[section] [title text=”نبایدهای دوربین مداربسته مخفی” tag_name=”h2″ size=”92″] [ux_image id=”396″]

استفاده از دوربین های مداربسته مخفی قانونی نمی باشد. استفاده از این ابزار می تواند حریم خصوصی افراد را نقض کند. قانون در زمینه حفظ حریم خصوصی و احترام به حقوق شهروندی بسیار سخت گیر می باشد. از دوربین مداربسته مخفی تنها با تکیه بر حکم قانونی مراجع ذیصلاح می توان استفاده کرد. بایستی در صورتی که می خواهید دوربین مداربسته نصب کنید، افرادی را که وارد محیط می شوند با استفاده از تابلوهای هشدار مطلع سازید.

حتی در بسیاری از موارد تصاویر دریافتی از دوربین های مخفی می تواند غیر قابل استناد باشد. همچنین ممکن است استفاده از این تصاویر منجر به پیگرد قانونی گردد.

[/section] [button text=”مطالعه مقاله الزامات حقوقی نصب دوربین مداربسته” color=”alert” style=”underline” size=”large” radius=”3″] [title text=”هدف شما از نصب دوربین مخفی چیست؟” tag_name=”h2″ size=”92″]

ممکن است شما از آن بترسید که مثلا با ورود سارق به فروشگاه شما تمامی دوربین ها را قطع کند و سیستم شما از کار بیافتد. در اینجا در نظر داشته باشید که شما دوربین های مداربسته را نصب کرده اید. علائم هشدار دهنده مجهز بودن مکان به دوربین مداربسته را دارید. و می خواهید از یک محل عمومی فروشگاه خود تصویر برداری کنید. خب در این حالت می توانید یک دوربین را مکانی نصب کنید که به راحتی دیده نشود. مشکل در استفاده از دوربین مداربسته مخفی آن است که افرادی که به صورت عادی وارد فروشگاه شما می شوند متوجه آن نگردند که در محیط فروشگاه از رفتار آنها تصویر برداری می شود. شما ملزم به نمایش زاویه دید دوربین ها نیستید. تنها بایستی دوربین ها در مکان های عمومی نصب گردند و مشتریان نسبت به وجود آنها اطلاع یابند. البته در نظر داشته باشید که نصب دوربین در یک مکان خصوصی مانند اتاق پرو به هر نحوی کاملا ممنوع و غیر قانونی می باشد.

اما اگر با پنهان کردن دوربین مداربسته می خواهید که اقدام به ثبت رفتار مردم نمایید و بدون اجازه آنها، تصاویر را منتشر کنید. بدانید که مشکلات قانونی بسیار و جریمه های سنگینی در انتظار شما خواهد بود.

سرقت دستگاه ذخیره ساز یکی از بزرگترین مشکلات در نصب دوربین مداربسته می باشد. در صورتی که دوربین ها به صورت عمومی نمایش داده شوند، سارق می تواند با دنبال کردن مسیر کابل کشی به دستگاه ذخیره ساز دست یابد. پنهان سازی دوربین یکی از راه های جلوگیری از این مشکل می باشد. اما راه حل های بهتری نیز وجود دارد. مثلا می توانید از سیستم انتقال تصویر خود استفاده کنید. بسیاری از برندهای دوربین مداربسته به شما اجازه می دهند تا با دیدن یک آلارم مثل حرکت به تلفن همراه شما پیام دهند. به همراه این پیام می توان یک عکس دوربین دریافت کننده آلارم را نیز دریافت نمود.

پس کانفیگ صحیح دستگاه می تواند شما را از استفاده از دوربین مداربسته مخفی تا حدودی بی نیاز سازد. برخی از سیستم های حفاظتی به شما اجازه می دهند تا اطلاعات آلارم را به صورت خودکار به ایمیل شخصی خود ارسال کنید. این نیز می تواند یک راه حل مناسب دیگر باشد. همچنین در صورتی که می توانید مسیر کابل کشی خود را از محلی پوشیده مانند سقف کاذب انتخاب کنید حتما این کار را انجام دهید. با این کار دنبال کردن کابلها برای رسیدن به دستگاه ذخیره ساز سخت می گردد. همیشه دستگاه ذخیره ساز خود را در جایی قرار دهید که دور از دید عموم باشد.

راه حل پر هزینه تر دیگر استفاده از دستگاه های ذخیره ساز جانبی می باشد. معمولا کسی انتظار ندارد که دو دستگاه ذخیره ساز وجود داشته باشد. برخی با استفاده از یک کابل شبکه تصاویر را از روی دستگاه ذخیره ساز اول به ذخیره ساز دوم منتقل و ثبت می نمایند. البته این کار هزینه هایی را به شما تحمیل خواهد کرد.

[section] [row col_style=”dashed” width=”custom” custom_width=”1400px”] [col span=”3″ span__sm=”12″] [ux_image id=”404″] [/col] [col span=”3″ span__sm=”12″] [ux_image id=”408″] [/col] [col span=”3″ span__sm=”12″] [ux_image id=”406″] [/col] [col span=”3″ span__sm=”12″] [ux_image id=”409″] [/col] [col span=”3″ span__sm=”12″] [ux_image id=”411″] [/col] [col span=”3″ span__sm=”12″] [ux_image id=”413″] [/col] [col span=”3″ span__sm=”12″] [ux_image id=”416″] [/col] [col span=”3″ span__sm=”12″] [ux_image id=”415″] [/col] [/row]

چگونه دوربین مداربسته مخفی را پیدا کنیم!

به جرات می توان گفت که ابزارهای عادی نمی توانند به ما کمکی کنند. متاسفانه در حال حاضر دوربین را در هر وسیله ای پنهان می کنند. مثلا حتی یک پیچ می تواند دوربین مداربسته مخفی باشد. ابزارهای عادی که در بازار به فروش می رسند به هیچ وجه توانایی پیدا کردن تمامی انواع دوربین های مداربسته مخفی را ندارند. تنها دستگاه های فرکانس یاب حرفه ای می توانند موثرتر باشند. این نوع دستگاه ها به صورت عمومی در دسترس نمی باشند. یک راه برای پیدا کردن دوربین مداربسته مخفی چک کردن وسایل داخل اتاق است. البته با توجه به تنوع روش های مخفی سازی بایستی توسط یک فرد حرفه ای و با صرف زمان زیاد صورت پذیرد. این روش می تواند همراه با خطا باشد و فرد موفق به یافتن دوربین نگردد در حالی که واقعا دوربین وجود دارد.

پیدا کردن از طریق نور IR که در بعضی از دستورالعمل ها توصیه شده است چندان کاربردی نمی باشد. چرا که در طراحی این نوع دوربین ها عملا استفاده از IR بی معنی است. نور IR را شما برای پیدا کردن دوربین های معمولی در محیط تاریک می توانید چک کنید. برخی از اپلیکیشن های موبایل نیز که ادعای یافتن دوربین مخفی را دارند بیشتر شبیه بازیچه می باشند و عملا کارایی ندارند.

موارد استثنایی نیز وجود دارد. مثلا باید دوربین مداربسته مخفی WiFi باشد، شما به همان شبکه WiFi متصل باشید، بر روی گوشی تلفن همراه یا لپ تاپ خود یک اسکنر شبکه داشته باشید. اگر کانفیگ شبکه از اسکن شبکه توسط شما جلوگیری نکند می توانید ابزارهای متصل به شبکه را پیدا کنید، حال باید تشخیص دهید که یکی از این ابزارها دوربین مخفی می باشد.

برای پیدا کردن دوربین مخفی چه کاری انجام دهید؟

متاسفانه پیدا کردن دوربین مخفی کار ساده ای نیست. شاید بهترین کار عدم اعتماد باشد. وقتی در یک مکان نا آشنا هستید فرض کنید که در حال دیده شدن می باشید. اگر شغل شما از جمله مشاغل پر خطر در این زمینه می باشد حتما احتیاط کنید. مثلا استفاده از دوربین مخفی برای کنترل پرستار بچه بسیار مشاهده می شود. توصیه می کنیم حتما در هنگام عقد قرارداد برای چنین مشاغلی نگرانی خود را به کارفرما اطلاع دهید. حتما در قرارداد خود بندی را در زمینه نفی این کار داشته باشید. بسیاری از افراد به علت نا آگاهی از قوانین استفاده از دوربین مداربسته مخفی را حق خود می دانند. حال آنکه اگر از مشکلات قانونی آن اطلاع داشته باشند خود را به دردسر نمی اندازند.

امکان استفاده از دوربین مخفی در مکان های معتبر بسیار کمتر است. مثلا اگر از یک فروشگاه معتبر لباس خرید می کنید، یا در یک هتل معتبر اقامت می گزینید، خیالتان می تواند راحت تر باشد. مطمئنا یک فروشگاه لباس زنجیره ای لباس روال هایی را برای جلوگیری از بروز رفتارهای خطرناک از سوی کارکنان خود ارائه می دهد. مساله بعدی که در مورد برخی مکان ها مانند اتاق پرو مهم هست، سادگی می باشد. هنگامی که وارد یک اتاق پرو می شوید دقت کنید که لوازم اضافه ای در اتاق موجود نباشد، مثلا وجود ساعت در یک اتاق پرو بی معنی است.

در صورتی که به هر نحوی توسط دوربین مخفی مورد تعرض قرار گرفتید حتما به مراجع قانونی شکایت کنید. پیگیری چنین موضوعی می تواند بسیار مهم باشد. چرا که این تعرض می تواند نسبت به سایر افراد جامعه نیز صورت پذیرد. بایستی نسبت به استفاده از دوربین مخفی به عنوان بزهکاری نگاه کنید. همانطور که در جامعه بزه هایی مثل سرقت وجود دارند و سعی میکنیم از معرض آسیب آنها دور بمانیم. باید از بروز این بزه نیز تا حد ممکن جلوگیری کنید اما هنگامی که اتفاق افتاد حتما با آن برخورد قانونی صورت دهید

[/section]
 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.