» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » پروژه نظارت تصویری هایک ویژن در مکان های تجاری

پروژه نظارت تصویری هایک ویژن در مکان های تجاری


پروژه نظارت تصویری هایک ویژن در مکان های تجاری

پروژه نظارت تصویری : یکی از مکان های شهری که نیاز به نظارت تصویری و امنیتی دارد مال ها و اماکن تجاری پر تردد است که به دلیل ازدحام زیاد جمعیت باید به شکلی نظارت بر این مکان ها مدیریت شود که شهروندان به طور کامل احساس امنیت کنند. یکی از پروژه های شرکت هایک ویژن در مکان های تجاری در شهر آنکارای ترکیه انجام شده است که در این مقاله به جوانب مختلف این پروژه می پردازیم.

شهر آنکارا در کشور همسایه ما ترکیه پایتخت سیاسی و همچنین دومین شهر بزرگ این کشور محسوب می شود. از منظر تجارت و تاسیس مراکز خرید بیشتری  و مدرن ترین مراکز خرید و مال ها در ترکیه در شهر آنکارا قرار دارد. بر اساس برنامه های اعلام شده از سوی شهرداری آنکارا در سال ۲۰۲۰ فضاهای تجاری این شهر قرار است در یک دهه آینده دو برابر رشد داشته باشد.

یکی از مراکز خرید جدید و مدرن شهر آنکارا مترو مال آنکارا است که به تازگی تاسیس شده و فضایی به وسعت ۲۴۰ هزار متر مربع  را شامل می شود.  فروشگاه ها، دفاتر تجاری و اداری و ایجاد ۵ برج مسکونی باعث شده است که یک فضای منحصر به فرد شهری در کنار این مترو مال تشکیل شود.

گستردگی بسیار زیاد این پروژه و همچنین ورودی های متعدد در جهت های مختلف و ازدحام جمعیت در این مترو مال بزرگ به دلیل نزدیک بودنش به مترو باعث شد که یک چالش امنیتی برای مدیران این مرکز تجاری مسکونی بوجود آید. با بررسی های انجام شده توسط مدیران این پروژه شرکت هایک ویژن (hikvision) انتخاب شد تا راهکارهای امنیتی برای حل این مشکلات را به این مجموعه اضافه کنند.

چالش های امنیتی مراکز تجاری

مراکز تجاری وقتی در محل عبور و مرور مانند ایستگاه های مترو شهری و برون شهری قرار می گیریند به شدت مورد استقبال عموم مردم واقع می شوند. به عبارتی اولین چالش چنین مترو مال هایی هجوم انبوهی از جمعیت در ساعت های پیشک تردد است. از سوی دیگر مترو مال آنکارا همزمان دارای ۵ برج ۳۰ طبقه مسکونی نیز هست که خود این موضوع بر چالش های ازدحام جمعیت گفته شده می افزایشد. بر اساس برآورد های آماری روزانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر مسافر از این مرکز عبور می کنند و در نتیجه به دلیل تعدد ورودی های، پارکینگ های بسیار وسیع و همچنین مکث عابران برای خرید از این مرکز تجاری باعث می شود که با یک چالش امنیتی بسیار بزرگ روبرو باشیم.

همچنین موضوع دیگری که در سال های اخیر خصوصا در شهرهای اروپایی مورد توجه کارشناسان حفاظت تصویری قرار گرفته است، تهدید های تروریستی است. به هر ترتیب در مکان های پرتردد که در ساعاتی شاهد ازدحام جمعیت نیز هستیم ممکن است خطرات اقدامات تروریستی نیز افزایش یابد. این موضوع با توجه به تکنولوژی های جدید نظارتی می تواند به راحتی کنترل شود.

راهکار نظارتی هایک ویژن

تیم فنی هایک ویژن پس از بازدید و بررسی قسمت های مختلف این مرکز خرید و جلسات متعدد با مسئولان و تحلیل دقیق نیاز های امنیتی آنها ، در نهایت راه حل نظارت تصویری و امنیتی خود را ارائه کردند در این راهکار هایک ویژن محصولات زیر استفاده شد.

·         ۴۱۱ دوربین مداربسته بولت دید در شب هایک ویژن DS-2CD2620F-IS

·         ۱۱۵ دوربین دام دید در شب هایک ویژن DS-2CD2720F-IS

·         ۱۹ دوربین هایک ویژن DS-2DE5220I-AE

·         ۱۱ رکوردر هایک ویژن DS-9664NI-F16

·         ۳۵ کنترل کننده تردد افراد هایک ویژن DS-K2604

·         ۳۰ کارت خوان مدل DS-K1101M

·         یک سرور بهمراه نرم افزار IVMS-5200E

·         دو کلاینت کنترل کننده DS-K2604

شرکت هایک ویژن پس از بررسی های دقیق از مبادی ورودی این مجتمع وسیع تجاری و ایجاد نقشه های امنیتی برای نظارت تصویری اقدام به نصب و راه اندازی سیستم های هوشمند نظارت تصویری کرد. بعد از اجرای تمام فاز های نصب سیستم نظارتی، آموزش پرسنل این مجتمع برای استفاده بهینه از این سیستم ها در دستور کار تیم فنی شرکت هایک ویژن قرار گرفت. در یک دوره آموزشی تمام پرسنل امنیتی و حفاظتی این مجتمع تجاری سوالات خود را از تیم امنیتی هایک ویژن پرسیدند و آماده بهره برداری از این پروژه شدند.

بعد از اجرای این سیستم امنیتی، به شکل بسیار مشخص و واضح سطح نظارتی و امنیتی مجتمع تجاری آنکارا افزایش پیدا کرد. برای مثال در یک بررسی کوتاه از سیستم نظارتی نصب شده، مسئولان نظارتی این مجتمع توانستند یک فرد مظنون به سرقت را به سرعت شناسایی کرده و او را در کمترین زمان دستگیر کنند.

فاز اول نظارت تصویری در مترو مال آنکارا برای بخش تجاری و اداری آن اجرا شد و بعد از آن مسئولان این پروژه تصمیم گرفتند که سیستم نظارتی خود را برای بخش های مسکونی نیز توسعه دهند.

در فاز نهایی تیم فنی مجری پروژه سیستم یکپارچه سازی امنیتی در شرکت هایک ویژن تصمیم دارند که پلترفرم ویدئویی نصب شده در این مترو مال را با سیستم های اعلام سرقت، اعلام حریق و دیگر تجهیزات حفاظتی متصل کنند تا از این طریق امنیت بیشتر و مدیریت سیستم نظارت تصویری به سطوح بالاتر ارتقا یابد.

نکته پایانی

در صنعت حفاظت و خصوصیات تجهیزات نظارت تصویری شرکت هایک ویژن یکی از تولید کنندگان برتر بازار جهانی به حساب می آید. این شرکت در طول یک دهه گذشته خود را به عنوان شرکتی پیش رو در فناوری های نوین صنعت حفاظتی معرفی کرده است. شرکت هایک ویژن همچنین با ایجاد یک سبد بسیار با کیفیت از محصولات خود می تواند نیازهای پروژه های مختلف در صنایع مختلف را برطرف کرده و یک سیستم یکپارچه امنیتی را به راحتی در اختیار همگان قرار می دهد.

با یک بررسی کاملا ساده در بازارهای حفاظت تصویری می توانید راهکارهایی مانند کنترل تردد، اعلام سرقت و انواع دوربین های مداربسته هایک ویژن را در دسته برترین های بازار دنیا بیابید.

 

بررسی تجهیزات و سیستم های مداربسته :

تی وی تی    اچ ار یو ای     داهوا     تیاندی   هایک ویژن

دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته حارس  نصب دوربین مداربسته

دستگاه ان وی آر    دوربین مدار بسته تحت شبکه  

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.