» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » ۱۰ تکنولوژی جدید در دوربین های مداربسته

۱۰ تکنولوژی جدید در دوربین های مداربسته


۱۰ تکنولوژی جدید در دوربین های مداربسته

۱۰ تکنولوژی جدید در دوربین های مداربسته : فناوری و توسعه محصولات خلاقانه جدید چنان با زندگی روزمره ما عجین شده است که حتی امکان شناخت تمام محصولات جدید صنایع مختلف برای انسان ممکن نیست. تنها در کمتر از دو دهه شاهد انفجار تکنولوژی های جدید در صنعت امنیت بوده ایم و در چند سال اخیر نیز این فناوری ها شتاب فزاینده ای گرفته است. فناوری هایی مانند تشخیص چهره و تشخیص اشیا گم شده در دوربین های مداربسته که بر اساس توسعه هوش مصنوعی کار می کنند تا فناوری های بهبود کیفیت تصاویر از جمله مواردی است که دوربین های مداربسته نسل جدید را بسیار جذاب و مورد اطمینان کرده است. در مقاله می خواهیم ده مورد از تکنولوژی های جدید و جالب بکار رفته در دوربین های مداربسته را به شما معرفی کنیم.

 

تکنولوژی شمارش افراد (People Counting)

این تکنولوژی دوربین های مدار بسته به شما این امکان را می دهد که یک ناحیه را مشخص کنید تا دوربین مدار بسته افرادی که وارد و یا خارج می شوند را بشمارد، این ویژگی نه تنها برای انسانها، بلکه برای وسایل نقلیه نیز به کار می رود. همچنین این ویژگی می تواند به شما گزارش آماری نیز ارائه دهد.

 

تکنولوژی تشخیص چهره ( Face Detection )

تکنولوژی تشخیص چهره (Face Detection ) ابتدا چهره افراد را اسکن کرده سپس آن را ضبط و ذخیره می نماید. همچنین می توانید جست و جو در سیستم را از طریق چهره انجام دهید. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا چهره های افرادی را که ورود یا خروج داشته اند در اختیار داشته

باشید.

 

تکنولوژی  اشیاء جامانده و یا گم شده( Left Objects )

یکی از تکنولوژی های دوربین های مدار بسته نسل جدید، Left Object می باشد. در این عملکرد اشیایی را که در یک ناحیه از پیش تعریف شده حذف و یا اضافه شوند را تشخیص داده و آلارم می دهد، از این تکنولوژی می توان در ساختمان های اداری، مسکونی و همچنین فروشگاه

ها استفاده کرد. لازم به ذکر است که یکی از شرکت های پیشرو در تولید محصولات با این قابلیت شرکت هایک ویژن است.

 

 تکنولوژی WDR و D-WDR

این تکنولوژی به دوربین امکان می دهد که در شرایطی که نور محیط تغییر می کند تصاویر کیفیت بالاتری داشته باشند. برای مثال هنگامی که شما دوربین را در ورودی یک ساختمان یا مجموعه قرار می دهید و افراد از محیط پر نور به داخل مجموعه بروند و یا برعکس ، چهره افراد در دوربین به بالاترین کیفیت ممکن نمایش داده شود. در حالی که در یک دوربین معمولی چهره افراد در این شرایط بصورت تیره و نا واضح نشان داده می شود.

در کل تکنولوژی WDR و D-WDR یکی میباشد. با این تفاوت که عملکرد D-WDR به مراتب بهتر از WDR میباشد. از این تکنولوژی در محیط های که دوربین روبروی پنجره یا ورودی اماکن های که نور زیادی دارند استفاده میشود. این تکنولوژی در دوربین ها یک آیتم بسیار مهم محسوب میشود. یک آیتم ضروری برای تشخیص چهره و حتی تشخیص پلاک به شمار میرود.

تکنولوژی جدید در دوربین های مداربسته

 

 تکنولوژی BLC

تکنولوژی BLC معمولا وظیفه قابلیت جبران نور پس زمینه را دارد. تفاوتی که با WDR داره، به جای برقرار کردن تعادل در محیط های کم نور و پرنور، کلا نقاط پر نور تصویر رو محو میکنه. درواقع قابلیت BLC تمام فریم تصویر یا ویدیو ضبط شده از یک مکان رو روشن میکند و تا حدودی مکمل تکنولوژی WDR میباشد و بیشتر برای محیط هایی که سایه روشن هستند استفاده میگردد.

 

تکنولوژی ضبط قسمتی از تصویر با کیفیت بالا (ROl)

این قابلیت به شما امکان ضبط قسمتی از تصاویر با کیفیت بالا و ما بقی تصویر باکیفیت پایین تر را می دهد، از این ویژگی دوربین های مدار بسته می توان در زمان کمبود میزان ظرفیت هارد دیسک شما و همچنین توجه بیشتر به منطقه مورد نظر استفاده کرد. Ristricted Area – ورود و خروج به محدوده در این تکنولوژی شما می توانید یک منطقه ای را به عنوان محدوده غیر قابل ورود یا منطقه حساس مشخص کنید و زمانی که افراد یا سوژه ای وارد این محدوده شود، به شما اعلام شده و یا زنگ خطر به صدا در آید.

 

کاربرد تکنولوژی HLC

این قابلیت در دوربین های مدار بسته دید در شب و پلاک خوان دارای اهمیت فراوانیست، در این مکانیزم منبع قوی نور که بیشتر در معرض دید تصویر هستند مثل چراغ های اتومبیل را کاهش داده و تصویری با کیفیت بیشتر را نشان میدهد. بطور مثال هنگامی که پلاک ماشین در
اثر نور زیاد مشخص نباشد نور چراغ ها را کاهش داده تا پلاک بصورت واضح و خوانا باشد.این ویژگی فقط در دوربین مدار بسته پلاک خوان موجود نیست بلکه در دوربینهای غیرتخصصی پلاک خوانی هم با این قابلیت برخورد خواهید کرد.

 

تکنولوژی EIS

این تکنولوژی در دوربین مدار بسته برای از بین بردن نویز و تاری تصویر استفاده میشود، در واقع این تکنولوژی به عنوان یک تثبیت کننده تصویری میباشد. عموما از دوربین هایی با این تکنولوژی در پارکینگ ها، جاده ها و مکانهای پرتردد استفاده میشود.

تکنولوژی جدید در دوربین های مداربسته

تکنولوژی Auto Iris و P Iris

Auto Iris یک لنز موتوردار با قابلیت تنظیم خودکار Iris است که برای ضبط تصویر با کیفیت با نور مناسب، در شرایط محیطیای که میزان نور محیط متغیراست مناسب است . در مقایسه با لنز های با Iris ثابت ذستی، لنزهای Auto Iris از تکنولوژی پیشرفتهتری بهره میبرند. دوربین های مداربسته دارای تکنولوژی Auto Iris معمولا گرانتر هستند.

لنز P Iris مختص دوربین های مداربسته نظارتی توسعه داده شده و امکان تنظیم آیریس و میزان نور ورودی را بدون تغییر در میدان دید و فوکوس دوربین مداربسته، فراهم می سازد . بدین ترتیب همیشه تصویری دقیق و واضح از تمام قسمت های تصویر با مناسب ترین میزان نوردهی، خواهیم داشت.

تکنولوژی عبور از خط تعیین شده( Line Crossing )

دهمین مورد از ۱۰ تکنولوژی جدید در دوربین های مداربسته مربوط می شود به تکنولوژی عبور از خط تعیین شده. این فناوری به شما این امکان را می دهد تا بر روی تصویر دریافتی، خطی مشخص کنید و در زمانی که سوژه نزدیک به این خط شود آژیر خطر به صدا در آید از این تکنولوژی می توان در حفاظت پیرامونی یک کارخانه و یا زندانها و … استفاده کرد.

 

محصولات و برندهای مختلف تجهیزات نظارتی در  فروشگاه تیام:

دوربین تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای     دوربین داهوا   

  دوربین تیاندی دوربین hares     شرکت هایک ویژن

انواع دوربین مداربسته    سوییچ شبکه  نصب دوربین مداربسته

دستگاه دی وی آر    دوربین مدار بسته اچ دی   

 

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.