» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » AGC در دوربین مداربسته

AGC در دوربین مداربسته


AGC در دوربین مداربسته

 

 

دوربین مداربسته از زمان پیدایش تا کنون پیشرفت های بسیاری داشته است و هر روز شاهد ورود فناوری های جدید در حوزه نظارت تصویری و دوربین های مداربسته هستیم. فناوری AGC  که مخفف عبارت Auto Gain Control  است نیز یکی از فناوری های چند سال گذشته در دوربین های مداربسته است که برای بهبود عملکرد تصویر برداری دوربین در شرایط کاهش نور محیط توسعه یافت. این فناوری در ابتدا به عنوان یک قابلیت منحصر به فرد در برخی از محصولات برندهای مختلف دوربین مداربسته دیده می شد که به مرور به یک قابلیت عمومی تبدیل شد که در تمام دوربین های مداربسته وجود دارد.

 

 

عملکرد مکانیزم AGC

 

قابلیت AGC در نحوه عملکرد دوربین مداربسته تاثیر بسیاری دارد. عموما دوربین های مداربسته در شرایط کاهش نور محیطی اقدام به باز کردن دیافراگم لنز خود می کنند تا از این طریق میزان نور دریافتی چیپ تصویر دوربین مداربسته افزایش یابد. این عملکرد باعث می شود که تا حدودی کیفیت تصاویر بهبود یافد اما باین حال باز هم در شرایطی که نور محیط به شدت کاهش پیدا می کند تصویر برداری برای دوربین مداربسته با مشکل روبرو می شود. مکانیزم AGC دقیقا برای رفع این محدودیت و در جهت تقویت عملکرد دوربین مداربسته در شرایط کاهش شدید نور محیط ایجاد شده است. همچنین مکانیزم AGC در اصل یک مکانیزم الکترونیکی است که می تواند منجر به تقویت و تنظیم نور محیط در تصاویر ضبط شده شود.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید: تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

 

فناوری AGC با استفاده از تقویت الکترونیکی،  سیگنال های تصویر را تقویت می کند. این موضوع باعث می شود که تصویر پردازش شده نهایی به شکلی پر نور تر به شما نمایش داده شود. البته از این قابلیت به شکلی کنترل شده و محدود می توان در تصویر برداری استفاده کرد چرا که در استفاده گسترده تر از قابلیت AGC نویزهای الکترونیکی به شکل دانه های ریز و رنگی در تصاویر ایجاد می شود که خود یک مشکل بزرگ به حساب می آید.

 

نویز الکترونیکی

همانطور که گفتیم مکانیزم AGC یک مکانیزم قدیمی برای بهبود کیفیت تصاویر در شرایط نور کم هست و فناوری های جدیدی برای تقویت کیفیت تصاویر در چنین شرایطی بوجود آمده است. بنابراین بهترین راه برای کاهش نویز تصاویر دوربین مداربسته استفاده از چیپ های تصاویر پیشرفته تر و با حساسیت بالاتر است تا از این طریق بدون نویز تصاویر بهتری داشته باشیم.

از نظر قیمت دوربین مداربسته دارای فناوری AGC هم باید گفت که این مکانیزم تقریبا در تمام دوربین های مداربسته وجود دارد و در نتیجه چون مزیتی برای دوربین محسوب نمی شود تاثیری در قیمت دوربین ها نخواهد داشت.

 

 

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

 1. سنسور های CMOS در دوربین مداربسته
 2. دوربین PTZ چیست؟
 3. محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته
 4. دستگاه DVR هیبرید
 5. قابلیت تعقیب هوشمند (Smart Tracking) دوربین مداربسته
 6. دوربین مداربسته ضد آب چیست؟
 7. EOC در دوربین مدار بسته
 8. فناوری های EIS و OIS
 9. فناوری SenseUp در دوربین مداربسته

 

 

محصولات و برندهای مختلف تجهیزات نظارتی در  فروشگاه تیام:

دوربین تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای     دوربین داهوا   

  دوربین تیاندی دوربین hares     شرکت هایک ویژن

انواع دوربین مداربسته    سوییچ شبکه  نصب دوربین مداربسته

دستگاه دی وی آر    دوربین مدار بسته اچ دی   

 

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.