» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » تکنولوژی ANR در دوربین های مداربسته هایک ویژن

تکنولوژی ANR در دوربین های مداربسته هایک ویژن


تکنولوژی ANR در دوربین های مداربسته هایک ویژن

 

یکی از مشکلاتی که ممکن اس برای سیستم های مداربسته پیش بیاید، قطع ارتباط میان دوربین مداربسته و دستگاه ضبط تصاویر است. این مشکل ممکن است اتفاقی و به دست عوامل طبیعی و محیطی ایجاد شود و یا ممکن اس سارقان اقدام به قطع ارتباط این دستگاه ها کنند. شرکت های مختلف تولید کننده دوربین های مداربسته و تجهیزات نظارت تصویری برای چنین مشکلاتی راهکارهای خاص خود را ارائه می دهند و شرکت هایک ویژن  (hikvision ) نیز یک راهکار خلاقانه برای چنین شرایطی به مشتریان خود عرضه کرده است. این تکنولوژی، یک برد ذخیره سازی MicroSD در درون دوربین های مداربسته قرار می دهد تا در شرایط قطع ارتباط میان دوربین و دستگاه ذخیره ساز، دوربین مداربسته بتواند به ضبط تصاویر ادامه دهد.

فناوری ذکر شده در دوربین های هایک ویژن با نام Automatic Network Recovery یا ANR شناخته می شود. در تکنولوژی ANR همانطور که اشاره کردیم، دوربین مداربسته به صورت مجزا توانایی ضبط و ذخیره سازی تصاویر را دارد. این کار به صورت موقت و در شرایط اضطراری انجام می شود و بعد از برطرف شدن مشکل قطعی بین دوربین و دستگاه ذخیره ساز، دوربین تصاویر را به شکل سابق به سمت دستگاه ذخیره کننده ارسال می کند.

 

 

کاربرد تکنولوژی ANR هایک ویژن

 

با توجه به توضیحاتی که دادیم، این فناوری بسیار کاربردی است. برای مثال در برخی موارد ممکن است که منزل شما مورد سرقت واقع شود و سارقان در همان ابتدای ورود اقدام به قطع کردن ارتباط کابلی دوربین ها با دستگاه ذخیره ساز کنند. همچنین ممکن است در شرایط بد آب و هوا به دلایل طوفان اختلالی در ارتباط میان اجزای سیستم نظارتی شما بوجود آید و این موضوع به شدت ممکن است برای شما هزینه زا باشد. کاملا مشخص است سیستم های مداربسته در چنین شرایطی عملا کارایی خود را از دست می دهند و ممکن است توجیهی برای استفاده از این سیستم ها وجود نداشته باشد چرا که همه ما به سیستمی اعتماد می کنیم که تحت هر شرایطی بتواند عملیات نظارتی و حفاظتی را انجام دهد و هیچ چیز نتواند در عملکرد آنها وقفه ایجاد کند.

بنابراین راهکار شرکت هایک ویژن برای خودکفایی دوربین ها در شرایط اضطراری و ادامه فعالیت آنها برای ضبط تصاویر حتی در شرایطی که ارتباطشان با دستگاه های ذخیره ساز قطع شده باشد، یک راهکار هوشمندانه و خلاق به حساب می آید.

مهم ترین دلایل غیرعمدی قطع ارتباط بین دوربین و دستگاه ذخیره ساز

 

 • اشکال در عملکرد سوئیچ شبکه هایک ویژن:  سوئیچ ها مهمترین وسیله ارتباطی بین دوربین و دستگاه ذخیره ساز هستند و ممکن است بر اثر اختلال در عملکرد سوئیچ این ارتباط قطع گردد.

 

 • وقوع اختلال در کارکرد صحیح دستگاه NVR: ممکن است بر اثر تنظیمات نادرست، اشکال در کابل کشی، ضربات عمدی یا سهوی و… عملکرد دستگاه  دچار نقص گردد.

 

 • نقص در کابل شبکه هایک ویژن: وجود هر گونه نارسایی در کابل های شبکه که ارتباط دهنده گان اصلی میان دوربین و NVR هستند منجر به از دست رفتن تصاویر می گردد.

نحوه تنظیم کردن عملکرد  ANR

 

برای فعال سازی این قابلیت در دوربین های هایک ویژن باید مراحل زیر را طی کنید:

 

ابتدا از قسمت تنظیمات مسیر زیر را انتخاب کنید.

Web configuration > Storage > Schedule Settings > Advanced

 

در این مرحله باید تیک فعال سازی با عنوان Enable ANR را بزنید. پیشنهاد ما این است که برای افزایش بازده دوربین مداربسته خود از حالت Pre-record نیز استفاده کنید. در صورتی که حالت Pre-record را در دوربین هایک ویژن انتخاب کنید، دوربین شما دقیقا در لحظه قطع ارتباط با دستگاه اقدام به ضبط تصاویر می کند و حتی در مواردی دوربین تصویر عامل خرابکاری را نیز ثبت کرده است. توجه داشته باشید که شرط اصلی بازدهی این روش این خواهد بود که تمامی دوربین های شما از این فناوری پشتیبانی کنند و کارت حافظه MicroSD را نیز داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته   دوربین مداربسته تی وی تی          تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

نکته کلیدی درباره برق دوربین ها

یکی از فناوری های بسیار جذاب در سیستم های مداربسته، فناوری POE است که البته یک مزیت بسیار مهم و کار آمد برای نصب سیستم های مداربسته به حساب می آید. در این فناوری یک نقص وجود دارد که اگر دستگاه NVR شما به هر دلیل از کار بیفتد عملا کار دوربین های مداربسته شما نیز دچار اخلال می شود و در نتیجه قابلیت ANR نیز هیچ کاربردی ندارد. دلیل این موضوع این است که در بستر سیستم های مداربسته  برق دوربین ها از طریق سوییچ های POE و دستگاه NVR تامین می شود و با اختلال در دستگاه NVR برق دوربین هم دچار مشکل می شود.

بنابراین اگر تمایل دارید از قابلیت ANR در دوربین مداربسته هایک ویژن استفاده کنید، بهتر است از منبع تغذیه های جداگانه برای هر دوربین استفاده شود.

 

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

 1. رابط شبکه ( Network Interface ) در دوربین مداربسته
 2. دوربین مداربسته لامپی
 3. فیلتر ICR در دوربین مداربسته
 4. سنسور های CMOS در دوربین مداربسته
 5. فناوری تشخیص دستکاری یا Tamper Detection در دوربین مداربسته
 6. حذف بخشی از تصاویر دوربین مداربسته
 7. رادار هایک ویژن
 8. روش های تشخیص ضبط صدا در دوربین مداربسته
 9. نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی
 10. سنسور های CMOS در دوربین مداربسته
 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.