» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته

محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته


محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته

محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته : نصب دوربین های مداربسته به مانند همه وسایل برقی نیاز به منبع تغذیه انرژی دارد و البته شما نیاز به سیستم برق اضطراری برای سیستم های مداربسته نیز خواهید داشت. یکی از مهمترین موضوعات و چالش ها در هنگام نصب دوربین مداربسته، محاسبه مقدار UPS مورد نیاز دوربین مداربسته است. برای محاسبه یو پی اس مورد نیاز یک پروژه مداربسته شما به اطلاعات اولیه و فرمول محاسبه دارید تا در شرایط قطع شدن برق ، دوربین های مداربسته شما بتوانند همچنان به ضبط تصاویر محیط ادامه دهند.

 

یو پی اس چیست؟

 

قبل از آنکه به محاسبه یو پی اس مورد نیاز برای پروژه مداربسته بپردازیم، بهتر است یک تعریف دقیق از یو پی اس داشته باشیم. یو پی اس یا همان دستگاه برق اضطراری، وسیله ای است که در هنگام قطع شدن برق شهری، برق مورد نیاز سیستم های مختلف را تامین می کند تا وسیله برقی شما بتواند به کار خود ادامه دهد. به طور کلی دستگاه های برق اضطراری یو پی اس را به دو دسته کلی آفلاین و آنلاین تقسیم می کنند.

 

UPS آفلاین : یو پی اس های آفلاین در شرایط عادی در مدار قرار ندارند و تنها در هنگام قطع شدن برق شهری وارد مدار سیستم های شما می شوند و وسیله برقی با یک تاخیر زمانی مجددا شروع به کار می کند. این نوع یو پی اس ها ارزان تر از سیستم برق اضطراری آنلاین است و به دلیل تاخیر زمانی اتصال مجدد برای وسایل برقی صنعتی و خانگی توصیه می شود اما برای سیستم های حساس امنیتی مانند دوربین مداربسته به هیچ عنوان نباید از آنها استفاده کرد.

UPS آنلاین: برخلاف یو پی اس های آفلاین، این نوع یو پی اس همواره در مدار سیستم های شما قرار دارند و قطع شدن برق شهری تاثیری بر عملکرد آنها نمی گذارد. به عبارتی دقیق تر حتی اگر برق شهری قطع شود وقفه ای در عملکرد وسایل برقی شما ایجاد نمی شود و در نتیجه این نوع یو پی اس بهترین گزینه برای استفاده در سیستم های مداربسته به شمار می رود.

 

محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته

بیشتر بخوانید: دوربین هایک ویژن

 

فرمول محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته

 

تا اینجا فهمیدیم که برای آنکه سیستم های مداربسته بتوانند حتی در صورت قطع شدن برق به هر دلیلی به کار خود ادامه دهند به یو پی اس نیاز داریم. اما سوال بعدی این است که چه نوع یو پی اس و با چه توانی برای سیستم های مختلف مداربسته نیاز است؟

در تعریف ساده توان یو پی اس به معنی توان کلیه تجهیزاتی است که قرار است یو پی اس شما آنها را روشن نگه دارد. نکته اول اینکه به یاد داشته باشید عموما ۲۵ درصد توان هر یو پی اس صرف روشن نگاه داشتن و تغذیه خود دستگاه UPS می شود.

 

واحد اندازه گیری توان یو پی اس کیلو وات ساعت (KVA) است و برای محاسبه میزان ساعت ذخیره انرژی توسط یو پی است باید تعداد باطری های متفاوتی که در این سیستم استفاده شده است را محاسبه کرد. به طور کلی میزان آمپر، تعداد باطری ها و توان سیستم برق اظطراری شما از طریق فرمول زیر قابل محاسبه است.

 

تعداد باطری × ولتاژ باطری/توان مصرفی × تعداد ساعت های بکاپ = آمپر ساعت باطری در سیستم برق اضطراری

 

محصولات و برندهای مختلف فروشگاه تیام:

دوربین مدار بسته تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای    

دوربین مدار بسته داهوا     دوربین تیاندی   دوربین هایک ویژن

انواع دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته حارس    نصب دوربین مداربسته

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.