» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » علت بوق زدن دستگاه DVR

علت بوق زدن دستگاه DVR


علت بوق زدن دستگاه DVR

علت بوق زدن دستگاه DVR : وقتی درباره سیستم های نظارتی سوال می شود یکی از عبارت های پرتکرار در این حوزه واژه DVR است. قبل از آنکه به مشکلات عمومی دستگاه DVR سیستم های نظارتی بپردازیم بگذارید اول تعریف کنیم که دستگاه DVR چیست و چه وظایفی دارد؟ دستگاه DVR مخفف عبارت Digital Video Recorder است که وظیفه اصلی آن در دوربین های مداربسته آنالوگ ضبط و مدیریت تصاویر می باشد. این وظیفه در سیستم های دوربین مداربسته تحت شبکه به دستگاه دیگری با نام NVR واگذار می شود. نکته دیگر در خصوص دستگاه DVR این است که شما می توانید تمام تنظیمات مورد نیاز سیستم مداربسته خود را از طریق این دستگاه انجام دهید. در این مقاله ابتدا به معرفی دستگاه DVR می پردازیم و در ادامه علت بوق زدن دستگاه DVR را بررسی می کنیم.

نقش دستگاه DVR در سیستم های نظارتی

از دستگاه دی وی آر به عنوان یکی از قوی ترین دستگاه هایی نام برده می شود که در زمینه ی ضبط دیجیتالی تصاویر دوربین های مدار بسته کارایی دارد به همین دلیل این دستگاه می تواند تصاویر آنالوگی را که از سمت دوربین های مدار بسته فرستاده می شود را به تصاویر دیجیتالی قابل نمایش تبدیل کند و سپس آن را به عنوان یک فایل ویدیویی بر روی هارد ذخیره خواهد کرد .

به عبارتی ساده تر این دستگاه در سیستم های نظارتی به عنوان یک سرور عمل می کند ، به همین خاطر در سیستم های نظارتی که از دوربین های مداربسته ی آنالوگ استفاده می شود دوربین ها به وسیله ی پورت هایی به دستگاه دی وی آر متصل خواهند شد در نتیجه وظیفه ی اصلی این دستگاه ضبط تصاویر ، پخش و یا منتقل کردن تصاویر ضبط شده با فرمت قابل پخش برای کاربران می باشد  .

یکی از مشکلات عمومی و رایج در خصوص دستگاه های DVR خصوصا در برند هایک ویژن این است که به دلایل مختلف بعد از نصب سیستم مداربسته هایک ویژن، دستگاه DVR شروع به زدن بوق های مکرر می کند. در ادامه علت اصلی این مشکل را توضیح می دهیم.

همانطور که گفتیم بوق زدن دستگاه DVR هایک ویژن علل مختلفی دارد و برای مثال وقتی برای نخستین بار دستگاه DVR هایک ویژن را روشن می کنید اگر هارد دیسک دستگاه به درستی تنظیم نشده باشد دستگاه شروع به زدن بوق ممتد می کند. برای حل این مشکل باید وارد بخش تنظیمات دستگاه شده و تیک مربوط به این اخطار را غیر فعال کنید.

مزایا و معایب استفاده از دستگاه DVR

از مزایای این دستگاه ها کیفیت بالای تصاویر ضبط شده است. قابلیت های بسیاری همانند تنظیم کردن آلارم، موشن دتکتور و … را دارد که نصب و استفاده از دوربین مدار بسته را راحت تر کرده است. می توان با استفاده از تاریخ مشخص به تصویرهای ذخیره شده دسترسی پیدا کرد. در صورتی که بخواهیم از تصاویر ضبط شده کپی بگیریم ، کیفیت آن افت پیدا نخواهد کرد.

ضبط تصویرها دارای حجم زیادی می باشد که ما را از عوض کردن نوار بی نیاز می کند. امکان ضبط کردن تصاویر کمی قبل از تشخیص دادن حالت حرکت میسر شده است.  می توان با اتصال دی وی آر به شبکه اینترنتی تصاویر ضبط شده را از راه دور مشاهده کرد.

از معایبی که برای این دستگاه ها می توان ذکر کرد هزینه نسبتاً بالای آن می باشد. البته با در نظر گرفتن ویژگی ها و قابلیت هایی که این دستگاه دارد متوجه می شویم که هزینه آن بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد.

تنظیمات اخطار در DVR

در دستگاه ضبط هایک ویژن امکان تعریف بوق برای اکشن های مختلف وجود دارد که برخی از مهمترین آنها بصورت زیر می باشد :

 • پر شدن هارد دیسک
 • قطع شدن ارتباط هارد دیسک با دستگاه
 •  دچار مشکل شدن هارد دیسک دستگاه
 • قطع شدن کابل شبکه دستگاه
 • وارد شدن به دستگاه ضبط پس از چند بار زدن پسورد دستگاه
 • تشخیص حرکت توسط دوربین های متصل به دستگاه
 • تشخیص قطع شدن تصویر دوربین مدار بسته به هر دلیلی
 • تشخیص وارد شدن ضربه به دوربین مدار بسته
 • تشخیص عبور از خطر فرضی
 • تشخیص ورود غیر مجاز به منطقه از پیش تعریف شده و همه قابلیت های VCA

البته شایان ذکر است که تنها علت بوق زدن دستگاه DVR ، فقط نصب هارد برای نخستین بار است و بقیه موارد گفته شده پس از تنظیم دستگاه صدای بوق DVR یا NVR فعال می شود .

 

علت بوق زدن دستگاه DVR

بیشتر بخوانید:    تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

غیر فعال کردن بوق زدن DVR

در سطور قبلی علت بوق زدن دستگاه DVR را بیان کردیم اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید چطور بوق زدن این دستگاه را باید غیر فعال کرد؟ برای غیر فعال کردن بوق زدن DVR هایک ویژن وارد تنظیمات دستگاه هایک ویژن شده و از بخش Configuration وارد قسمت Exception شوید . در این قسمت باید چند کار را انجام دهید .

تیک بخش Enable Event Hint را غیر فعال می کنیم .

سپس در قسمت Exception Type  گزینه All را انتخاب کنید .

در مرحله ی بعد تیک گزینه Audible Warning را غیر فعال کنید .

در مرحله آخر هم تنظیمات را از طریق دکمه Apply ذخیره کنید .

 

 

برندهای مختل تجهیزات و سیستم های مداربسته :

تی وی تی     اچ ار یو ای      برند حارس   

نصب دوربین مداربسته   داهوا   تیاندی

دستگاه NVR     دوربین مدار بسته

 

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.