» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » آشنایی با EOC در دوربین مدار بسته

آشنایی با EOC در دوربین مدار بسته


آشنایی با EOC در دوربین مدار بسته

EOC در دوربین مدار بسته : در سال های اخیر فناوریها و تکنولوژی های مختلفی برای ارتقا سطح کیفی محصولات حفاظتی و نظارت تصویری به بازار ارائه شده است. در این میان برخی از این فناوری ها بسیار تخصصی است و ممکن است برای خیلی از ما شناخته شده نباشد. در این مقاله به معرفی تکنولوژی EOC می پردازیم.

آشنایی با تکنولوژی EOC

اگر در صنعت حفاظت تصویری فعالیت می کنید به احتمال زیاد بارها و بارها نام EOC به گوش شما خورده است با این حال ممکن است آشنایی کافی با این تکنولوژی را نداشته باشید. EOC مخفف  Ethernet Over Coaxial و به معنای اترنت اترنت ( شبکه کامپیوتری کابلی) بر بستر کابل کواکسیال است. حال بیایید کمی درباره کابل های کواکسیال و کابل شبکه بیشتر توضیح دهیم. دوربین مداربسته آنالوگ از بستر کابل کواکسیال برای انتقال تصاویر استفاده می کنند و در مقابل دوربین های مداربسته تحت شبکه از بستر کابل های شبکه برای انتقال دیتا استفاده می کنند.

در دوربین های مداربسته آنالوگ HD یک کابل کواکسیال برای هر دوربین نیاز است و در نهایت این کابل ها به دستگاه DVR متصل می شود. این موضوع یکی از محدودیت ها و مشکلات هنگام نصب دوربین های مداربسته است و تکنولوژی EOC دقیقا برای رفع این مشکل توسعه یافته است.

استفاده از کابل کواکسیال بجای کابل شبکه

به طور خلاصه می توان چنین گفت که یکی از قابلیت های تکنولوژی EOC استفاده از کابل کواکسیال بجای کابل شبکه در هنگام نصب دوربین مداربسته است. بگذارید کمی دقیق تر توضیح دهیم که این تکنولوژی به چه صورت کار می کند. همه ما می دانیم که در کابل های شبکه داده های وروردی به شکل دیجیتال ارسال می شوند اما در کابل های کواکسیال اطلاعات به صورت امواج سینوسی و تغییرات اعمال شده بر روی ولتاژ ارسال می شود.

وقتی یک المان نصب شده بر روی یک شبکه اقدام به ارسال اطلاعات بر روی کابل کواکسیال می کند این اطلاعات با یک طول موج و فرکانس مشخص ارسال می شود و به این طریق برای هر دوربین مداربسته یک packet روی کابل ایجاد می شود. در نهایت در انتهای خط کابلهای کواکسیال این packet  ها از هم تفکیک می شوند و به شکل دقیق مشخص می شود که هر سیگنال برای کدام دوربین مداربسته است. با کمک تکنولوژی جدید EOC این فرآیند به شکلی ساده تر انجام می شود و شما می توانید دوربین مداربسته تحت شبکه توسط کابل کواکسیال در بستر شبکه قرار دهید.

در تکنولوژی POC و EOC در واقع ما از برق متناوب استفاده می کنیم یعنی در سیم ها برق متناوب جریان دارد، حال دوربین باتبدیل جریان برق متناوب به مستقیم برق مورد نیاز خود را تامین می کند.

 

کیت های ترکیبی POC و EOC

همچنین کیت های ترکیبی POC و EOC وجود دارند که می توانند بطور همزمان داده های شبکه را انتقال دهند و برق دوربین را نیز با همان کابل کواکسیال تامین کنند. دوربین مدار بسته EOC تنها دارای یک عدد سوکت BNC میباشد که میتواند توان مصرفی دوربین و انتقال دیتا را همزمان انجام دهد.

 

مزایای تکنولوژی EOC

 • کاهش هزینه های کابل کشی دوربین مدار بسته تحت شبکه بواسطه استفاده از کابل کواکسیال و حذف کابل برق.
 • افزایش متراژ پیاده سازی بستر دوربین مدار بسته تحت شبکه از ۱۰۰ متر به ۲۰۰ متر.
 • سهولت در نصب و راه اندازی
 • دریافت تصاویر با کیفیت بواسطه استفاده از دوربین مدار بسته تحت شبکه

معایب تکنولوژی EOC

مانند هر تکنولوژی دیگری در دنیا برای تکنولوژی EOC  نیز معایبی وجود دارد که مهم ترین آنها اتصالات بیش از حد سه راهی های BNC میباشد که در هنگام قطعی تصاویر، عیب یابی را سخت خواهند کرد.

 

 

محصولات و برندهای مختلف فروشگاه تیام:

دوربین مدار بسته تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای    

دوربین مدار بسته داهوا     دوربین تیاندی   دوربین هایک ویژن

انواع دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته حارس    نصب دوربین مداربسته

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.