» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » دستگاه DVR هیبرید

دستگاه DVR هیبرید


دستگاه DVR هیبرید

دستگاه DVR هیبرید :اگر به فکر بالا بردن امنیت یک مکان هستید قطعا اولین گزینه که به ذهن شما هم خطور می کند، نصب دوربین مداربسته برای نظارت دقیق تصویری از راه دور است. عمومیت یافتن نصب دوربین های مداربسته در سرتاسر جهان باعث شده است که در یک دهه گذشته شاهد پیشرفت های چشم گیر در توسعه فناوری های جدید این دوربین ها باشیم. این تحولات باعث شده است که ما دوربین های مداربسته را با دو دسته بندی کلی در بازار بشناسیم، یکی دوربین های قدیمی تر که با عنوان دوربین آنالوگ شناخته می شوند و دیگری دوربین های نسل جدید که به دلیل استفاده فناوری های جدید در این دوربین ها با نام دوربین های دیجیتال شناخته می شوند.

 

تا اینجا فهمیدیم که دوربین های مداربسته به دو دسته کلی دوربین های آنالوگ و دوربین های دیجیتال تقسیم می شوند. دوربین های آنالوگ از نظر کیفیت تصویر ضبط شده کمی ضعیف تر هستند و در نتیجه بهتر است در مکان های حساس مانند موقعیت های نظامی و استراتژیک از این دوربین ها استفاده نشود. با این حال این نکته را نیز یادتان باشد که در میان دوربین های مداربسته آنالوگ نیز مدل های HD , Full HD می توانند تصاویر با کیفیت تولید کنند اما باز هم پیشنهاد می شود در موقعیت های حساس از دوربین های دیجیتال استفاده کنید تا بتوانید از قابلیت های دیگر دوربین های مداربسته نیز بهره مند شوید. شاید در ذهن شما هم این سوال ایجاد شده باشد که چرا این دوربین ها با وجود کیفیت پایین تر تصاویر هنوز تولید می شوند! جواب سوال شما در راحتی نصب دوربین های آنالوگ و همچنین قیمت پایین تر این نوع دوربین ها نسبت به مدل های دیجیتال است.

 

بنابراین در یک نتیجه گیری کلی این حکم را می توان صادر کرد که از نظر کیفیت تصاویر و همچنین قابلیت های نظارت تصوری مانند استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی برای آنالیز تصاویر، دوربین های مداربسته دیجیتال گزینه بهتری نسبت به دوربین های نسل قدیمی و آنالوگ به حساب می آیند. همچنین دوربین های دیجیتال در پروسه انتقال تصاویر از پروتکل های شبکه بجای کابل استفاده می کنند و در نتیجه امنیت انتقال تصاویر و داده ها نیز در این دوربین ها بیشتر از دوربین های آنالوگ است.

سوال اصلی که در هنگام نصب دوربین مدار بسته بوجود می آید این است که آیا این امکان وجود دارد که در یک پروژه هم از دوربین های آنالوگ و هم از دوربین های دیجیتال به صورت همزمان استفاده کرد؟ بله این امکان وجود دارد و مشکل تلفیق این دوربین ها را با استفاده از دستگاه DVR هیبریدی حل می شود.

 

دستگاه DVR هیبرید

 

 در یک تعریف ساده دستگاه DVR هیبرید دستگاهی است که برای تلفیق دو دسته دوربین مدار بسته بکار می رود.

دستگاه DVR هیبریددر چه مواقعی کاربرد دارد ؟

همانطور که گفته شد از دستگاه DVR هیبریدی برای تلفیق دوربین های آنالوگ و دیجیتال در پروژه های نصب سیستم های نظارتی استفاده می شود. به دو مورد پر کاربرد این دستگاه در زیر اشاره می کنیم.

 1. اگر در یک مکان از دوربین های مداربسته آنالوگ استفاده شده باشد و در آینده مدیران شرکت و فروشگاه تصمیم بگیرند که از تکنولوژی دوربین های مداربسته IP برای تقویت سیستم نظارتی خود استفاده کنند، باید از دستگاه DVR  هیبرید برای اضافه کردن دوربین های دیجیتال استفاده شود.
 2. اگر شخص یا فروشگاهی برای پایین آوردن هزینه های نصب سیستم نظارتی خود بخواهد در مکان های کم اهمیت از دوربین های آنالوگ استفاده کند و در مقابل در مکان های با حساسیت بالا مانند قسمت ورودی ها و صندوق از تکنولوژی های نسل جدید دوربین های مداربسته دیجیتال استفاده کند، این کار تنها با استفاده از دستگاه DVR هیبرید امکان پذیر خواهد بود.

اما نکاتی را باید در استفاده از این دستگاه در مواقعی که از هر دو نوع دوربین استفاده می کنیم رعایت کرد. در این دستگاه ها در مواقعی که از دوربین دیجیتال استفاده می کنید بنا به رزولشن آن به ازای ۱ مگا پیکسل یک دوربین آنالوگ کنار می رود  که در ادامه یک مثالی برای آن می زنیم.

بگذارید این موضوع را با یک مثال به صورت شفاف تری توضیح دهیم. برای مثال در یک پروژه یک دستگاه DVR  داریم با ۱۶ کانال که قابلیت اتصال ۱۶ دوربین آنالوگ برای آن وجود دارد. اگر در این پروژه بخواهیم از دو دوربین دیجیتال با کیفیت های ۱ و ۲ مگا پیکسل نیز استفاده کنیم این امکان با دستگاه DVR هیبریدی وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی به ازای هر مگاه پیکسل دوربین های دیجیتال یک دوربین آنالوگ حذف می شود. در این مثال جمع مگاپیکسل های دوربین های دیجیتال می شود ۳ و در نتیجه ما می توانیم دو دوربین دیجیتال و ۱۳ دوربین آنالوگ را در این پروژه با دستگاه DVR ذکر شده استفاده کنیم.

 

محصولات و برندهای مختلف فروشگاه تیام:

دوربین مدار بسته تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای    

دوربین مدار بسته داهوا     دوربین تیاندی   دوربین هایک ویژن

انواع دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته حارس    نصب دوربین مداربسته

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.