» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » لغو نمایشگاه صنعت امنیت چه تاثیری بر بازار دوربین های مداربسته داشته است؟

لغو نمایشگاه صنعت امنیت چه تاثیری بر بازار دوربین های مداربسته داشته است؟


لغو نمایشگاه صنعت امنیت چه تاثیری بر بازار دوربین های مداربسته داشته است؟

نمایشگاه صنعت امنیت : در یک سال گذشته نمایشگاه های مختلف در سراسر کشور ما با اختلال روبرو شده است و در این میان نمایشگاه های فعال در بازار امنیت نیز برگزاری مجدد خود را به بعد از همه گیری کرونا موکول کرده اند. بنابراین ویروس کرونا باعث لغو نمایشگاه های در یک سال اخیر شده است و این روند برای مدتی بیشتر ادامه خواهد داشت.

با این وجود عدم برگزاری نمایشگاه های تجاری برای بازار امنیت تحول آفرین بوده است ، از جمله اینکه شرکت ها رویکردهای جایگزین مختلفی را با نتایج متفاوت اجرا کردند. در این مقاله به بررسی این سوال پرداخته ایم که لغو نمایشگاه ها چه تاثیری در صنعت امنیت داشته است؟

 

با بسته شدن درب نمایشگاه ها، بسیاری از شرکت های فناوری پنجره های مختلفی را به روی خریداران و شرکای خود گشوده اند. بودجه های گسترده نمایشگاه های تجاری به جایی منتقل می شوند که بتوانند بیشترین تأثیر را داشته باشند، مانند طرح های تحقیق و توسعه و تحول دیجیتال.

همچنین پیشرفت در همکاری دیجیتال و جلسات مجازی راه های جدیدی را برای تعامل اکوسیستم صنعت امنیت ایجاد می کند. ما دیده ایم که افرادی که به طور معمول نمی توانند در نمایشگاه ها شرکت کنند، اکنون می توانند به صورت مجازی در چنین مراسمی شرکت کنند. این تغییرات مثبت ممکن است بخشی از یک امر عادی جدید باشد، اما برخی از جنبه های نمایشگاه های حضوری نمی تواند در این شرایط محقق شود برای مثال ارتباط با همتایان، به دست آوردن ورودی بازار از خریداران و به نمایش گذاشتن نوآوری موضوعاتی است که در شرایط برگزاری نمایشگاه مجازی به درستی محقق نمی شود.

عرضه فناوری های نوین

با حذف نمایشگاه های تجاری از تقویم های ما ، خریداران امنیتی مجبور شده اند زمان بیشتری را صرف تحقیق در مورد آخرین فن آوری ها و نوآوری ها برای خود کنند. در نتیجه ، تولیدکنندگان و ارائه دهندگان راه حل ها مجبور شده اند اطمینان حاصل کنند که وب سایت هایشان جذاب ، آموزنده و به موقع منجر به ضبط و پاسخگویی به آنها هستند. این بدان معناست که مجتمع ها و کاربران نهایی به آنچه می دانند پایبند خواهند بود ، زیرا در نهایت نمایش های تجاری به صورت آنلاین نیاز به انتقال سریع مخاطب دارند. وبینارها و رویدادهای مجازی در کوتاه مدت شکاف را تا حدودی جبران کرده اند ، اما برای همه مناسب نیست و تعامل با خریداران احتمالی بسیار دشوارتر است.

نبود نمایشگاه های تجاری مطمئناً از منظر دپارتمان بازاریابی در شرکت های مختلف نیز قابل توجه بوده است. به طور سنتی تقویم بازاریابی با طغیان و افزایش بیش از ظرفیت وقایع در طول سال متوقف می شود و البته شلوغی این تقویم ها بهانه ای مناسب برای ارائه ملاقات حضوری با شرکا و مشتریان به ارائه دهندگان خدمات امنیتی منجر می شود.

به دلیل کمبود نمایشگاه های تجاری در سال گذشته، استراتژی و بودجه بازاریابی شرکت ها به سمت بازاریابی آنلاین تغییر جهت داده است. بازاریابی آنلاین گزینه بدیهی و معقولی است و چیزی است که در اثر محدودیت های همه گیر سرعت لازم را گرفته است. ترکیبی از رسانه های اجتماعی، روابط عمومی دیجیتال و تعامل مستقیم از طریق رویدادهای خاص مجازی برای دستیابی به مخاطبی که انتظار این را دارد حداقل مناسب است.

عدم موفقیت نمایشگاه های مجازی

در حالی که نمایشگاه ها به طور سنتی بخش مهمی از صنعت امنیت بوده اند، زندگی بدون آنها روشنگر بوده است. من فکر می کنم همه ما نمونه هایی از شرکت ها و سازمان های فعال در نمایشگاه های تجاری را دیده ایم که رویدادهای مجازی را کنار هم قرار داده اند و پتانسیل های زیادی را برای خود ایجاد کرده است. البته داشتن یک رویداد تنها و بدون هدف هرگز دستورالعمل موفقیت برای شرکت ها محسوب نمی شود.

دعوت از حاضران در غرفه های مجازی که چیزی بیش از وب سایت های فروشنده نیستند باعث اتلاف وقت و انرژی مردم شده است. از طرف دیگر ، برخی از رویدادهای مجازی تنها رویدادهایی جذاب ، آموزشی و حتی سرگرم کننده بوده است. ما آموخته ایم که می توانیم بدون نمایشگاه های تجاری سنتی همچنان به تعامل و آموزش چشم اندازها و مشتریان ادامه دهیم و ارتباطات موثر می تواند به اشکال مختلف باشد اما هنوز تا موفقیت در اجرای نمایشگاه های مجازی فاصله داریم.

تا حدی ما هنوز تأثیر کاملی را از نمایشگاه های لغو شده و به تعویق افتاده در صنعت داشته است را مشاهده نکرده ایم. اما کاملا مشخص است که این بسترهای مهم تبادل اطلاعات را از دست داده ایم و در نتیجه باید راهکارهایی برای آن اندیشیده شود. برای یک صنعت سخت افزار محور، ارائه فیزیکی راه حل ها بسیار حیاتی است و قالب های مجازی فقط تا حدی می توانند جایگزین روش های فیزیکی شوند. با این حال، این فرصتی را برای فرمت های جدید و بازیگران کوچکتر بازار امنیت فراهم کرده است تا موقعیت اصلی رویدادهای بزرگ را به چالش بکشند. مطمئناً ، این موضوع باعث ایجاد نوآوری در بین بازاریان سنتی این صنعت خواهد شد، زیرا آنها مجبور شدند راه های دیگری برای دیده شدن و تخصیص بودجه به روش های دیجیتال پیدا کنند.

 

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته    هایک ویژن    تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

 

همه گیری ، اهمیت تاریخی نمایشگاه ها و تعاملات رو در رو با مشتریان ، شرکا و متخصصان صنعت را به طور یکسان در صنعت امنیت برجسته کرده است. در حالی که بسیاری از نمایشگاه ها به عنوان رویدادهای مجازی در یک سال گذشته برگزار شده اند، این قالب تعاملات موقت، مکالمه های جانبی و اجرای خود به خودی را که باعث ایجاد نوآوری ها و مشارکت های جدید در صنعت است باز هم جواب گوی نیازهای بازار امنیت نبوده است. با این حال ، لغو نمایشگاه ها، صنعت امنیت را ترغیب کرده است که بیش از هر زمان دیگر چابک باشد و روش های جدیدی را برای تعامل و ارتباط با مشتریان و همتایان خود تجسم دوباره بخشد.

تاثیرات مخرب لغو نمایشگاه ها

تأثیر لغو نمایشگاه ها در صنعتی به اندازه امنیت قابل انکار نیست. نمایشگاه ، جلسات ، شبکه ها و رویدادهای اجتماعی یک نمایشگاه تجاری برای انجام مشاغل بسیار ارزشمند است. نمایشگاه ها هنوز هم روش های موثر برای نشان دادن نام تجاری شرکت ها به چندین مخاطب در یک زمان و در یک مکان به حساب می آیند.بازاریابی دیجیتال فواید خود را دارد و با افزایش حضور در سیستم عامل های مختلف رسانه ای، شرکت ها دید و روابط کلیدی خود را حفظ کرده اند. اما هرگز نمی توانید تعامل اجتماعی و حضوری را کاملاً با روابط مجازی جایگزین کنید. بعد از اتمام قرنطینه و ریشه کن شدن بیماری، در حالی که نمایشگاه های حضوری برمی گردند ، فعالیت های تحت وب نیز گزینه های مناسبی باقی می مانند. ما باید این زمان را فرصتی مناسب برای تجدیدنظر در نمایشگاه ها و ارزشمندتر و موثرتر جلوه دادن آنها بدانیم.

نکته ای برای بازگشت به شرایط عادی

برای دهه ها ، نمایشگاه ها بر تقویم سالانه صنعت ما حاکم بوده اند. برنامه های بازاریابی ، اهداف فروش و حتی چرخه توسعه محصول در اطراف این گردهمایی های بزرگ متمرکز شده بود. وقتی در سال ۱۳۹۹ همه این برنامه ها به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شد، ما به سراغ ابزارهای مجازی برای به اشتراک گذاشتن ایده ها ، ارزیابی فناوری ها و برنامه ریزی خریدها رفتیم.

ما در این راه درسهای ارزشمندی آموختیم: گرچه نیاز به برقراری ارتباط بخشی از ذات انسان است ، اما می توانیم این ارتباط را بدون نمایشگاههای تجاری نیز ادامه دهیم. در دنیای پس از همه گیری ، نمایشگاه ها همچنان به اهمیت خود ادامه می دهند ، اما آنها نمی توانند به همان کارهای قدیمی با استفاده از همان ابزارهای قدیمی ادامه دهند. داشتن یک رویکرد ترکیبی زنده / مجازی به رویدادهای صنعت امنیت ، افرادی را که  قادر به شرکت در آن رویداد خاص نبوده اند را  قادر به شرکت فعال می کند. رویدادهای ترکیبی متخصصان صنعت و رهبران اندیشه را قادر می سازند تا بدون نیاز به سفر، نظرات خود را با شرکت کنندگان در رویداد به اشتراک بگذارند.

 

بررسی تجهیزات و سیستم های مداربسته :

تی وی تی    اچ ار یو ای     داهوا     تیاندی   هایک ویژن

دوربین مدار بسته   دوربین مدار بسته حارس  نصب دوربین مداربسته

دستگاه ان وی آر    دوربین مدار بسته تحت شبکه  

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.