» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » افزایش استفاده از تکنولوژی مبتنی بر ابر در نتیجه بیماری کووید ۱۹

افزایش استفاده از تکنولوژی مبتنی بر ابر در نتیجه بیماری کووید ۱۹


افزایش استفاده از تکنولوژی مبتنی بر ابر در نتیجه بیماری کووید ۱۹

تکنولوژی مبتنی بر ابر : اگرچه بیماری COVID-19 باعث ایجاد اختلال گسترده و چالشهای زیادی برای مشاغل در یک سال گذشته شده است، اما ورود ناگهانی این بیماری به عرصه تجارت، تصمیم گیری سریع درباره نحوه حفظ  منافع شرکت ها را نیز اجتناب ناپذیر کرد. برای مثال برخی از مشاغل، راه حل های کنفرانس ویدئویی مبتنی بر ابر را جایگزین مناسبی برای ملاقات حضوری خود قرار دادند و از این طریق توانستند تا حدودی خود را با شرایط تحمیل شده ناگهانی وفق دهند.

یک سال بعد از شیوع بیماری کرونا به نظر می رسد که گسترش فناوری های ابر، روند تحول دیجیتال را در سایر بخش ها نیز تسریع کرده است. در همین شرایط شاهد این موضوع هستیم که امنیت فیزیکی نیز به طور فزاینده ای در قالب راه حلهای میزبانی شده به ابر منتقل می شود، جایی که نظارت تصویری به عنوان سرویس (VSaaS) از محافظت گسترده در طیف وسیعی از صنایع و بخش ها برخوردار است. گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که نتایج تحقیقات اخیز نشان می دهد که نشانه های کلیدی در مورد توانایی تکنولوژی های مبتنی بر ابر به نفع سازمان ها در رابطه با بهبود امنیت و عملیات تجاری آنها وجود دارد و شرکت های زیادی در سراسر جهان توانسته اند که میزان امنیت درون سازمانی خود را با استفاده از این فناوری افزایش دهند.

سیستم نظارت تصویری مبتنی بر ابر و  سیستم یکپارچه کنترل دسترسی

هزینه های پایین ، مقیاس پذیری، انعطاف پذیر ، تقاضای دسترسی به زمان واقعی و دسترسی از راه دور به داده های امنیتی برای اتخاذ راه حل های میزبانی شده موضوعاتی است که اقبال عمومی نسبت به این فناوری را به شدت افزایش داده است. نتایج بررسی های تحقیقی  نشان می دهد که ۵۱ درصد از تصمیم گیرندگان ارشد در حال حاضر از نظارت تصویری مبتنی بر ابر (VSaaS) و / یا سیستم یکپارچه کنترل دسترسی (ACaaS) استفاده می کنند. این موضوع نشان دهنده افزایش ۳ درصدی در مقایسه با پاسخ های نظرسنجی سال ۲۰۱۹ (۴۸ درصد) است و به طور گسترده ای رشد اقتصادی پیش بینی شده در بازار امنیت فیزیکی از ۹۳٫۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ را می تواند با جهش قابل توجهی روبرو کند.

۷۰٪ از پاسخ دهندگان موافقت کردند که همه گیری در واقع ضرورت و فوریت کسب و کار برای اتخاذ تصمیماتی در جهت استفاده از فناوری های VSaaS و ACaaS را افزایش داده است.  امنیت فیزیکی با استفاده از تکنولوژی مبتنی بر ابر می تواند بسیاری از مزایای امنیتی و تجاری بسیاری برای سازمانهای مدرن ایجاد کند اما همچنین این صنعت نو پا با چالش ها و نواقصی روبرو است که باید به سرعت بر آنها غلبه کند.

 

بهینه سازی تجارت و بینش عملیاتی

مزایای VSaaS و ACaaS باعث شد که کارشناسان بررسی کنند که چه زمینه هایی از کسب و کار ها با این تکنولوژی بهینه شده است یا چه بخش هایی نیاز به پیشرفت دارد. ۴۳٪ از نظرسنجی های انجام شده از سوی سازمان های مختلف اظهار داشتند که امنیت داده ها و اطلاعات آنها بهینه ترین جنبه شرکت آنها است. تعداد کل پاسخ دهندگانی که اظهار داشتند امنیت فیزیکی قبلاً بهینه شده است به ۲۷ درصد افزایش یافته است. به عبارتی دقیق تر این افراد شاغل در بخش های  IT سازمان ها بودند که بیشترین اختلاف را در بهینه سازی مربوط به امنیت مشاهده کردند. می توان چنین نتیجه گرفت که شرکت های مختلف در سال های گذشته به شدت بر روی امنیت فیزیکی شرکت و سازمان خود تمرکز کرده بودند و امروز زمان آن رسیده است که بر روی امنیت اطلاعات و دیتاهای دیجیتال شرکتشان تمرکز کنند.

 

تکنولوژی مبتنی بر ابر

 

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته  هایک ویژن    تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

 

۹۵٪ از نظرسنجی های انجام شده در سال گذشته  که از مدیران ارشد سازمان های مختلف انجام شده است، موافق بودند که اگر یک سیستم امنیتی  بتواند بینشی فراتر از امنیت برای کمک به تصمیم گیری ارائه دهد، جذابیت بسیار بالایی برای استفاده در درون سازمان ها خواهد داشت. واضح است که رشد در دستگاه های دیجیتال متصل از طریق اینترنت اشیا منجر به افزایش اشتها برای امنیت فیزیکی مانند دوربین های شبکه برای تقویت سیستم های IT موجود و کمک به جمع آوری اطلاعات تجاری می شود. به عنوان مثال ، یک محیط اداری را در نظر بگیرید که در آن می توان از کنترل دسترسی و داده های ویدئویی برای تعیین حرکات یک کارمند در صورت نتیجه مثبت COVID-19 و هشدار دادن به دیگران که ممکن است با آن فرد تماس فیزیکی برقرار کرده اند ، مطلع شود.

تصمیم گیرندگان ارشد شرکت ها همچنین پیش بینی می کنند که استفاده سازمان هایشان از فناوری های ابری در نتیجه COVID-19 افزایش خواهد یافت . بیشتر این شرکت ها ترجیح می دهند که بجای اینکه به زیرساخت های IT ثابت در محل متصل شوند،  به شخصی سازی و مقیاس سازی سریع برای پاسخگویی به چالش های مداوم و بدون نیاز به سرمایه گذاری بزرگ زیرساختی از قبل بپردازند. سهولت سرویس های ابری به شکلی است که هزینه های عملیاتی آن به شکل هزینه های ماهانه پرداخت می شود و در نتیجه این مدل تجاری برتری مالی سیستم های مبتنی بر ابر را نشان می دهد. شرکت های مختلف بدون نیاز به صرف هزینه های گزاف برای ایجاد زیر ساخت ها و همچنین بدون اتلاف وقت می توانند از مواهب سیستم های یکپارچه ابری که توسط شرکت های آی تی ارائه می شود استفاده کنند.

با این وجود صنعت امنیت در اتخاذ تصمیمات برای استفاده گسترده و بهینه از تکنولوژی مبتنی بر ابر به شدت کند بوده است و این موضوع یک چالش اساسی برای نحوه عملکرد مدلهای شایع تجاری در استفاده از فرصت های فناورانه جدید نیز به حساب می آید. به هر ترتیب انتقال به چرخه های فروش مبتنی بر قراردهای ماهانه به جای خریدهای سنگین برای ایجاد زیرساخت های حفاظتی خیلی هم آسان نخواهد بود، اما کانال های امنیتی سازمان ها باید بیاموزند که چگونه می خواهند همچنان رقابتی باقی بمانند و فرصت های جدید تجاری را از آن خود کنند. این مدل درآمد مکرر برای صنعت امنیت فیزیکی جالب خواهد بود و البته همیشه جایگزین شدن تکنولوژی های جدید به جای تجهیزات قدیمی با مقاومت های جمعی نیز روبرو می شود.

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.