» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » نصب دوربین مدار بسته در هتل ها

نصب دوربین مدار بسته در هتل ها


نصب دوربین مدار بسته در هتل ها

دوربین مداربسته در هتل : هتل ها و در سطحی وسیع تر تمام اقامتگاه های شهری و بین راهی به دلیل تردد اشخاص مختلف و موقعیت مکانی آنها در معرض جرم های بسیاری قرار دارند و از این نظر به می توان گفت که هتل ها به شدت در مقابل جرائم مختلف آسیب پذیر هستند.

بر اساس آمار در بین سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ میزان جرم و جنایت در هتل ها و کلیه اقامتگاه های عمومی در شهرهای مختلف ایران بیش از دو برابر افزایش یافته است. این افزایش از یک طرف به دلیل بالا رفتن تعداد سفرها و از طرف دیگر به دلیل عدم رعایت نکات امنیتی از سوی هتل داران بوده است. دزدی از وسایل مسافران در میان جرائم رخ داده بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.

از منظر مالک یا مدیر هتل، سیستم های نظارتی ویدیویی در هتل ها برای امنیت هتل و اموال مسافران ضروری است. نظارت بر پرسنل به بهبود تجربه مسافران از هتل ها برای امنیت هتل و اموال مسافران ضروری است. نظارت بر پرسنل به بهبود تجربه مسافران از هتل و در عین حال افزایش بهره وری کارمندان کمک می کند. علاوه بر این، ایجاد احساس امنیت در پرسنل و مسافران بر عهده و مسئولیت هتل است.

چگونه نصب دوربین های مدار بسته در هتل ها به بهبود امنیت کمک می کند؟

در نگاه کلی کاملا بدیهی است که نصب دوربین مداربسته در هتل ها یک موضوع ضروری است و در صورت رعایت قوانین و عدم نقض حریم خصوصی استفاده از دوربین های مداربسته یک موضوع مهم برای تمام هتل ها به حساب می آید. دوربین مداربسته از یک سو به مهمانان و مسافران هتل حس امنیت می دهد و از طرف دیگر سیستم نظارتی مدیران بر عملکرد پرسنل را نیز افزایش می دهد.

لازم است به این توجه کنیم که امنیت هتل وقتی موثر است که طرح امنیتی هم در نظر گرفته باشیم. برای مثال، نصب تنها یک دوربین امنیتی در قسمت ورودی یا بالای میز پذیرش به کاهش وقوع جرم در بقیه نقاط کمکی نمی کند. بارها ثابت شده است که هتل هایی با سیستم نظارتی کامل بسیار کمتر از متل هایی که تنها یک یا دو دوربین امنیتی دارند، قربانی جرم می شوند. فاکتورهای دیگری که دارای اهمیت هستند شامل نحوه ذخیره و کنترل ویدیوها می باشد.

در خصوص نصب دوربین مداربسته در هتل ها البته گزارش دیگری نیز وجود دارد که به دلیل عدم نظارت کافی بر عملکرد هتل داری در ایران نگرانی از نصب دوربین های مداربسته مخفی در اتاق های هتل نیز رو به افزایش است.با توجه به توضیحات ذکر شده سوالاتی در خصوص نصب دوربین های مداربسته در هتل ها وجود دارد که سعی می کنیم به برخی از این مسائل بپردازیم.

 

آیا دوربین های مدار بسته را می توان در اتاق هتل نصب کرد؟

آیا در اتاق هتل ها دوربین مخفی وجود دارد؟

اینها چند مورد از سوالات رایجی است که در میان عموم مردم پرسیده می شود. از نظر قانونی استفاده از دوربین های مدار بسته مخفی در اتاق های هتل در بیشتر کشورهای دنیا غیر قانونی محسوب می شود.همچنین  بر اساس قانون، نصب دستگاه های نظارتی در هر نقطه ای که جزو حریم شخصی فرد محسوب می شود، غیر قانونی است.

این قانون شامل دوربین های مداربسته در اتاق هتل، سرویس بهداشتی، اتاق رختکن، اتاق متل و غیره می شود. تنها تبصره برای این قوانین در مواقعی است که مالک به مهمان اطلاع دهد که از طریق دوربین تحت نظر هستند.

 

دوربین مداربسته در هتل

 

بیشتر بخوانید:   hikvision    هایک ویژن

نصب دوربین های مدار بسته در کدام قسمت های هتل ها قانونی است؟

به طور کلی هر منطقه ای از هتل و اقامتگاه مسافرتی که عمومی به حساب می آید امکان قانوی نصب دوربین مداربسته توسط مالکان هتل را دارد. بنابراین در مکان هایی مانند راهرو ها، آسانسورها و بخش های مختلف ورودی و خروجی هتل این حق به صاحبان هتل داده شده است که از دوربین های نظارتی برای بالا بردن امنیت هتل خود استفاده کنند.

کاملا بدیهی است که سیستم های مدیریت امنیت هتل، شواهد ویدیویی از جرایم را در اختیار مالکان و مدیران مجموعه قرار داده و همچنین امکان نظارت بر چرسنل را در تمام طول مدت شیفت آنها، فراهم می کنند. علاوه بر این، دوربین های مدار بسته در هتل شواهد محکم از مجرمان را در اختیار مقامات قانونی قرار می دهد که بعدا می توان از آن به عنوان مدرک استفاده کرد.

چگونه به دنبال دوربین مخفی در اتاق هتل بگردیم؟

متاسفانه به دلیل عدم نظارت کافی بر عملکرد هتل داری در کشور ما در سالهای گذشته گزارش های زیادی از تخلف مدیران و صاحبان هتل ها در خصوص نصب دوربین های مداربسته مخفی در اتاق های هتل ایجاد شده است. به همین دلیل راهکارهایی برای تشخیص این دوربین ها باید آموزش داده شود تا مانع سواستفاده هتل ها از مسافران شود.

بررسی تمام پریز های برق

مانند تمام دوربین های مدار بسته در هتل ها، دوربین های مخفی هم نیاز به نیروی برق دارند (گرچه دوربین هایی که با باتری کار می کنند هم وجود دارد). فرد ابتدا باید به تمام اتاق ها و سرویس های بهداشتی رفته و خروجی های برق را بررسی کند. هر وسیله ای که به پریز وصل شده است را شناسایی کنید. اگر وسیله برای شما ناشناس بود آن را از پریز جدا کرده و در همان حالت رها کنید.

به دنبال نورهای LED بگردید

یک روش سریع دیگر برای یافتن دوربین های مدار بسته مخفی در اتاق های هتل این است که به دنبال نورهای LED بگردید. چراغ ها را خاموش کرده و اتاق را تا حد امکان تاریک کنید . اگر نور LED مشکوک مشاهده کردید، به احتمال زیاد دوربین مخفی است.

یک دستگاه ردیاب تهیه کنید

کاملا مشخص است که بهترین راه برای پیدا کردن دوربین مداربسته در یک مکان استفاده از زدیاب های الکترونیکی است. این دستگاه های ساده که در بازار به وفور هم یافت می شوند می توانند به راحتی دوربین های مدرابسته مخفی در یک مکان را شناسایی کنند. همچنین ردیاب های سیگنال نسل جدید برای یافتن دوربین های تحت شبکه و بی سیم که سیگنال های متفاوتی ایجاد می کنند هم به کار می روند.

 

محصولات و برندهای پر فروش در فروشگاه تیام:

محصولات تی وی تی نمایندگی هایک ویژن      تیاندی  

  دوربین حارس     دوربین شمارشگر      نصب دوربین مداربسته

 قیمت دوربین مداربسته    دستگاه DVR

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.