» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی

نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی


نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی

 

نصب دوربین مدار بسته در مطب : امروزه دوربین های مداربسته به رکن اساسی سیستم های نظارتی در همه فضاهای عمومی و خصوصی شهرهای مدرن جهان تبدیل شده است. نصب و توسعه دوربین های مداربسته برای حفاظت از دارایی های مشاغل مختلف نیز یک ضرورت به حساب می آید و شاهد آن هستیم که در فضاهای مشاغل مختلف به انواع مختلف از نصب دوربین های مداربسته در جهت بهبود امنیت کارمندان و مراجعه کنندگان بهره می برند. در این مطلب می خواهیم به نکات و ضرورت استفاده از دوربین های مداربسته برای بهبود امنیت فضاهای بهداشتی و مطب های پزشکی بپردازیم.

 

 

مزایای نصب دوربین مدار بسته در مطب

 

محافظت از بیماران

قطعا مهمترین موضوع در فضاهای بهداشتی حفاظت از سلامت مراجعه کنندگان و بیماران در مقابل خطرات مختلف است. با استفاده از دوربین های مداربسته نظارتی و مانیتورینگ دقیق فضاهای مختلف مراکز درمانی از راه دور می توان احتمال وقوع خطرات مختلف برای بیماران را کاهش داد. بنابراین مدیران مراکز درمانی باید با ضرورت های روز حرکت کنند و سیستم های نظارتی هوشمند و دقیق را برای رفاه حال بیشتر بیماران و بهبود امنیت و سلامت آنها راه اندازی کنند.

 

 

محافظت از اسناد پزشکی

 

نکته مهم در خصوص مراجعه کنندگان و بیماران به مراکز درمانی، اسناد و مدارک بیماری های آنها و سوابق پزشکی و درمانی است. این اسناد باید به شکل حرفه ای و دقیق توسط مدیران مراکز درمانی محافظت شود و مانع سرقت و سو استفاده دیگران از این سوابق شویم. با نصب سیستم های نظارتی و همچنین نصب دوربین های مداربسته در محل نگهداری این اسناد می توان مانع سرقت و سو استفاده افرادی خارج از سیستم درمانی شد.

 

محافظت از لوازم

همه ما هنگام مراجعه به بیمارستان ها، موسسات بهداشتی و مطب پزشکان متوجه وجود تجهیزات گران قیمت موجود در این فضاها شده ایم. از تجهیزات ارزان قیمت مانند سواپ پنبه تا تجهیزات پیشرفته مانند دستگاه های تصویربرداری و یا داروهای کمیاب ممکن است مورد سرقت اشخاصی هم در داخل پرسنل این مکان ها و هم افراد مراجعه کننده قرار گیرد و در نتیجه باید تدابیری در جهت ممانعت از سرقت این تجهیزات داشته باشیم. نصب دوربین مدار بسته برای نظارت به همراه سیستم های امنیتی هشدار سرقت می تواند تا حد بسیار زیادی از سرقت و صرف هزینه های بالا برای موسسه بهداشتی جلوگیری کند.

 

نصب دوربین مدار بسته در مطب

بیشتر بخوانید:

هایک ویژن      دوربین مداربسته تی وی تی

 

مانیتورینگ از راه دور

 

در سیستم های سنتی نظارت و حفاظت از اماکن تنها توسط افراد و نیروی انسانی انجام می شد. خطای انسانی و هم چنین احتمال اشتباهات عمدی و سهوی از سوی عوامل حراست بیمارستان ها و مراکز درمانی در مواردی منجر به خسارت های مالی و جانی سنگین به سیستم بهداشتی می شد. با استفاده از تکنولوژی مانیتورینگ از راه دور و همچنین نصب دوربین های مداربسته در فضاهای مختلف و حساس بیمارستان ها و مراکز درمانی می توان از راه دور نظارت تصویری دقیقی بر این فضاها داشته باشیم.

 

 

خطرات نظارت بر مراکز بهداشت و درمان

 

نصب دوربین های مداربسته نظارتی در فضاهای بیمارستانی و درمانی اگر چه مزایای بسیاری دارد اما مانند هر تکنولوژی دیگری می تواند سویه های منفی و مخربی نیز داشته باشد. برای مثال ممکن است به اسم نظارت بر فضاهای مختلف بیمارستان افرادی از این نظارت سواستفاده کرده و حریم خصوصی مراجعه کنندگان و بیماران با این سیستم ها مورد تعرض قرار گیرد.  بر اساس قوانین پزشکی تمامی اسناد و مدارک و همچنین موضوعاتی که بین بیمار و پزشک مطرح می شود باید کاملا مخفی باقی بمانند و به همین دلیل قانون صریحا ذکر می کند که نصب دوربین های مداربسته در بیمارستان ها تنها در فضاهای عمومی مجاز است و نباید از این دوربین ها در مکان هایی که حریم خصوصی افراد مورد تعرض قرار می گیرد استفاده شود.

بنابراین پیش از هر چیز باید بهترین مکان ها برای نصب دوربین های مداربسته و  ایجاد امنیت بهتر در فضاهای درمانی را باید بررسی کنید. برای مثال بهتر است که دوربین ها را در نزدیکی ورودی ها و محل های خروجی قرار دهید تا از هر بازدید کننده ای که وارد کلینیک بهداشت می شود تصویر دریافت کنید و دوربین هایی  را در جلوی اتاق های مطب و راهرو ها استفاده کنید تا از امنیت تجهیزات اطمینان حاصل کنید.

 

نصاب دوربین مدار بسته در مطب ها

اگر پزشک هستید و قصد دارید که در مطب خود یا فضاهای درمانی که خدمت می کنید اقدام به نصب دوربین مداربسته کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که پیش از هر چیز از مشاوره کارشناسان خبره این حوزه بهره مند شوید تا بی جهت متحمل هزینه های مالی و زمانی ناشی از عدم تخصص نصب دوربین ها نشوید. پیشنهاد ما تماس با مشاوران شرکت تیام الکترونیک است تا از این طریق در اسرع وقت کارشناسان ما بهترین راهکارهای امنیتی را به شما پیشنهاد دهند و شما بتوانید نصب دوربین مدار بسته در مطب خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

 

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

 1. سنسور های CMOS در دوربین مداربسته
 2. دوربین PTZ چیست؟
 3. محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته
 4. دستگاه DVR هیبرید
 5. قابلیت تعقیب هوشمند (Smart Tracking) دوربین مداربسته
 6. دوربین مداربسته ضد آب چیست؟
 7. EOC در دوربین مدار بسته
 8. فناوری های EIS و OIS
 9. فناوری SenseUp در دوربین مداربسته

 

محصولات و برندهای مختلف تجهیزات نظارتی در  فروشگاه تیام:

دوربین تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای     دوربین داهوا   

  دوربین تیاندی دوربین hares     شرکت هایک ویژن

انواع دوربین مداربسته    سوییچ شبکه  نصب دوربین مداربسته

دستگاه دی وی آر    دوربین مدار بسته اچ دی   

 

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.