» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » دلایل پرش تصویر دوربین مدار بسته

دلایل پرش تصویر دوربین مدار بسته


دلایل پرش تصویر دوربین مدار بسته

 

 

پرش تصویر دوربین مدار بسته :   دوربین های مداربسته ممکن است بعد از نصب دچار اختلالاتی شوند که در اثر این اختلال ها تصویر ما دچار پرش یا اعوجاج شود. پرش تصویر دوربین مداربسته ممکن است به دلایل متفاوتی رخ دهد و در نتیجه در صورت بروزچنین مشکلی باید موارد متعددی را بررسی کنید. در این مطلب به عمده ترین دلایلی که باعث بروز اختلال پرش تصویر در دوربین های مداربسته می شود پرداخته ایم.

 

دلایل پرش تصویر دوربین مداربسته

 

 

۱- نوسان ولتاژ

 

مهمترین موضوعی که ممکن است باعث اختلال پرش تصویر در دوربین های مداربسته شود، نوسان ولتاژ برق است. به عبارتی دقیق تر اگر ولتاژ ورودی به دوربین های مداربسته پایین باشد، تصویر ایجاد شده توسط دوربین مداربسته دچار پرش می شود. بنابراین در صورت بروز چنین مشکلی پیش از هر کاری جریان ورودی برق را بررسی کنید و مطمئن شوید که ولتاژ ورودی دچار نوسان نباشد.

 

۲- تابش نور مستقیم به دوربین مداربسته

 

دومین موردی که بسیار ممکن است اتفاق بیفتد و منجر به پرش تصویر دوربین های مداربسته شود، تابش مستقیم نور به دوربین مداربسته است. این موضوع ممکن است با تابش مستقیم منبع نوری ایجاد شود و یا انعکاس یک سطح صیقلی این نور را به دوربین مداربسته بتاباند.

کاملا مشخص است که برای حل این مشکل باید جانمایی دوربین را تغییر دهید. اگر امکان تغییر مکان دوربین میسر نباشد باید فرکانس دوربین شما با فرکانس نور هماهنگ شود. برای این کار باید روشنایی تصاویر دوربین را تغییر دهید تا مشخص شود پرش تصویر در چه حالتی کاهش پیدا می کند.

 

 ۳- مشکل در کابل دوربین مداربسته

 

سومین عاملی که ممکن است منجر به پرش تصاویر دوربین مداربسته شود، مشکلاتی است که در کابل انتقال تصویر ایجاد می شود. در کابل کشی شبکه برای نصب دوربین مداربسته یک اصل کلی وجود دارد که هرچه طول کابل کشی شما بیشتر باشد، احتمال بروز اختلالات در تصاویر مانند پرش تصویر نیز بیشتر می شود. بنابراین مطمئن شوید که طول کابل کشی استاندارد در هنگام نصب را رعایت کرده باشید.

نکته دیگر در خصوص کابل کشی این است که ممکن است بر اثر گذر زمان کابل ها دچار فرسودگی، پارگی یا ضربه خوردن شوند و همه این موارد در نهایت منجر بره اختلال تصاویر می شود.

 

پرش تصویر دوربین مدار بسته

 

بیشتر بخوانید: هایک ویژن    دوربین مداربسته      تی وی تی   نصب دوربین مداربسته

 

 

۴- مشکل منبع تغذیه دوربین

 

در مرحله چهارم منبع تغذیه را مورد ارزیابی قرار دهید. گاهی اختلالات مربوط به جریان ورودی به دلیل استفاده کردن از یک منبع تغذیه ضعیف یا بی کیفیت است. پس پیشنهاد می کنیم حتما از منبع تغذیه مناسب و با کیفیت استفاده کنید که مجبور به دوباره کاری های نصب نشوید.

 

 

۵-محل نصب دوربین مدار بسته

 

مکان یابی درست و حرفه ای برای نصب دوربین مداربسته یکی از موضوعاتی است که باید با دقت انجام شود. در صورتی که دوربین مداربسته شما در مکانی نصب شود که حرارت زیادی از سمت محیط دریافت کند یا در مکانی نصب شده باشد که تحت تاثیر امواج الکترو مغناطیس قرار گرفته باشد، قطعا تصویر شما با اختلال و پرش مواجه می شود. بنابراین از نصاب های حرفه ای بهره برید تا مجبور به جابجایی دوربین ها در آینده نشوید.

 

۶- فیش های  BNC

ممکن است علت پرش تصویر دوربین مدار بسته مربوط به کانکتور دوربین مداربسته از جمله فیش BNC باشد. لذا سعی کنید همواره در انتخاب و خرید فیش بی ان سی و سایر لوازم جانبی دوربین مداربسته از جنس مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.

 

 

۷- پایین بودن FPS یا فریم ریت دوربین

 

مورد آخر که ممکن است دلیل ایجاد اختلال در تصاویر و پرش تصاویر دوربین مداربسته شما شود، باید به تنظیمات دوربین مداربسته خود نگاه کنید. ممکن است اختلال تصاویر به دلیل عدم تنظیم صحیح فریم ریت FPS دوربین شما باشد. برای مثال اگر FRP در دوربین مداربسته شما پایین باشد، در صورت تصویر برداری از اجسامی که با سرعت بالا حرکت می کنند، تصویر به درستی ثبت نمی شود.

برای رفع این مشکل مشخص است که باید تنظیمات فریم ریت دوربین را دوباره انجام دهید. نکته مهم در این خصوص این است که نرخ فریم در دوربین های آی پی و توربو اچ دی قابل تنظیم است اما این تنظیمات محدودیت هایی نیز دارد چرا که این تنظیمات بر اساس توانایی های سخت افزاری دوربین مداربسته قابل انجام است و در نتیجه نمی توان بیش از یک مقدار مشخص فریم ریت را بالا برد.

 

 

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

 1. رابط شبکه ( Network Interface ) در دوربین مداربسته
 2. دوربین مداربسته لامپی
 3. فیلتر ICR در دوربین مداربسته
 4. سنسور های CMOS در دوربین مداربسته
 5. فناوری تشخیص دستکاری یا Tamper Detection در دوربین مداربسته
 6. حذف بخشی از تصاویر دوربین مداربسته
 7. رادار هایک ویژن
 8. روش های تشخیص ضبط صدا در دوربین مداربسته

 

 

محصولات و برندهای مختلف تجهیزات نظارتی در فروشگاه تیام:

دوربین تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای     دوربین داهوا   

  دوربین تیاندی  دوربین مدار بسته حارس  نمایندگی هایک ویژن

دوربین مداربسته    سوییچ شبکه  نصب دوربین مداربسته

دستگاه دی وی آر    دوربین مدار بسته اچ دی   

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.