» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » تحولات بزرگ صنعت امنیت در ده سال آینده

تحولات بزرگ صنعت امنیت در ده سال آینده


تحولات بزرگ صنعت امنیت در ده سال آینده

در ده سال گذشته شاهد تغییرات بزرگی در حوزه های مختلف تکنولوژی و زندگی روزمره انسان در سرتاسر جهان بوده ایم. یک دهه گذشته ما شاهد رشد اقتصادی و رونق گسترده در فناوری های نوین و استقبال از فن آوری های جدید مانند اتومبیل های برقی، گسترده شدن اینترنت در تجهیزات مختلف و شتاب گرفتن موضوعاتی مانند اینترنت اشیا و هوش مصنوعی بوده ایم. همانطور که به تصویر بزرگ ده سال گذشته نگاه می کنیم، آیا تحولات بزرگ تری نیز در ده سال آینده در انتظار ما است؟  آیا بهبودی حاصل از ویرانی COVID-19 می تواند به رشد حتی بیشتر  نوآوری های فنی در صنایع مختلف و خصوصا صنعت امنیت کمک کند؟ در این مقاله سعی می کنیم روند های احتمالی ده سال آینده در حوزه فناوری های امنیتی را با هم بررسی کنیم.

شکوفایی هوش مصنوعی

اگر بخواهیم دهه ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ را در یک مقیاس بزرگ تر واکاوی کنیم، می توانیم به صد سال قبل بازگردیم جایی که در دهه ۱۹۲۰ شاهد دوره بزرگی از رشد صنعتی در تاریخ بشر بوده ایم. نسخه امروز آن پیشرفت در هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل ویدیو قرار گرفته است و ما در یک دهه گذشته شاهد پیشرفت های بزرگی در این دو بخش هستیم. پیش بینی می شود که در آینده نزدیک هوش مصنوعی به ویژه در زمینه های مهم مانند تحقیقات پزشکی تأثیرات بزرگی ایجاد کند و در حال حاضر در سطح عملی تر در مراکز بهداشتی، مغازه های خرده فروشی ، در بخش های تولید و حمل و نقل از هوش مصنوعی به شکل فزاینده ای  استفاده می شود. با این حال به دلیل شیوع  COVID-19 در یک سال گذشته ، دشوار است بگوییم که دهه آینده چه نتیجه ای خواهد داشت. ما در حال استفاده از فناوری امنیت فیزیکی به روش های مختلف و با انجام این کار هستیم، که تعداد برنامه های کاربردی را بسیار گسترش می دهیم. حداقل در سال جاری به امنیت فیزیکی فرصتی داده شده است تا بتواند فراتر از محدوده فعلی تکامل و گسترش یابد – چیزی که امیدوارم در دهه آینده فرصت های زیادی را فراهم کند و شاهد شکوفایی بیشتر این بخش نیز باشیم.

شباهت های یک قرن پیش با تاریخ امروز می تواند باز هم جذاب تر باشد، با شیوع بیماری همه گیر آنفلوآنزای اسپانیایی  در دهه ۱۹۲۰ و امروز شیوع کرونا ویروس در همان تاریخ. در دوران بعد از ریشه کن شدن آنفلوآنزای اسپانیایی در صد سال پیش، دوره افزایش اوقات فراغت اجتماعی و اوقات فراغت پس از جنگ جهانی اول و بیماری را مشاهده کردیم، که این مقایسه  احتمالاً می تواند نشان دهد که جامعه ما پس از رفع محدودیت های اجتماعی و ریشه کن شدن کرونا ممکن است چه تحرکاتی داشته باشد. در صورت وقوع چنین اتفاقی، بدون شک تأثیراتی در بخشهای اوقات فراغت و مهمان نوازی، مسافرت، اقامت، خرده فروشی (فیزیکی و آنلاین) وجود خواهد داشت که البته پیش بینی ما این است که چنین موضوعاتی تأثیر زیادی در افزایش تقاضای خدمات امنیتی در این بخشها ایجاد کند.

کرونا کاتالیزور تغییرات بزرگ

پیشرفت های فنی و رویدادهای جهانی همیشه یک کاتالیزور برای نوآوری و تغییر در صنعت امنیت بوده و هستند. ما همچنین معتقدیم که رویدادهای اخیر بیش از هر زمان دیگری مشاغل را به اولویت بندی سرمایه گذاری های امنیتی فیزیکی ترغیب کرده است. در دهه پیش رو ، فناوری های امنیتی به موضوعی ضروری برای تأمین امنیت  کارمندان تبدیل می شود. با این حال، مهم است که ادغام کنندگان و مشتریان همچنان به یک رویکرد عمل گرایانه نسبت به فناوری امنیتی بپردازند و در فناوری های پایدار و طولانی مدت متناسب با نیازها و نگرانی های منحصر به فرد خود سرمایه گذاری کنند. علاوه بر این، افزایش قدرت پردازش هوش مصنوعی در فناوری های نوین امنیتی مانند دوربین های تشخیص چهره و یا فناوری های مبتنی بر ابر همچنان فرصت هایی را برای رونق در بازار امنیت ایجاد می کند که امروز وجود ندارد. به عنوان مثال ، ده سال پیش ، دوربین های IP تازه شروع به رواج کرده بودند و امروز تازه شاهد شکوفایی این فناوری هستیم.

تحولات بزرگ صنعت امنیت

بیشتر بخوانید:   دوربین مداربسته   هایک ویژن      تی وی تی

بنابراین دهه بزرگی برای صنعت امنیت در پیش است. با توجه به افزایش قدرت محاسباتی حسگرهای هوشمند، صنعت امنیت از برنامه های امنیتی و ایمنی به سمت هوش تجاری و اتوماسیون تجاری اینترنت اشیا حرکت خواهد کرد. دقیقاً مانند قابلیت های دیداری انسان ، سنسورهای بینایی از همه غنی ترین داده ها هستند و می توانند مقدار زیادی از اطلاعات را از طریق منبع اطلاعاتی فراهم کنند و انواع بهینه سازی ها را برای افراد و مشاغل ایجاد کنند. در دسترس بودن این داده ها باعث شکل گیری بسیاری از مدل های جدید تجاری و همچنین ظهور مسیر های جدید در زمینه ها و صنایعی می شود که قبلا فکر می کردیم مربوط به صنعت ایمنی و امنیت نیستند. همچنین راه حل های توسعه یافته در این زمینه ها کیفیت زندگی و کار و همچنین پتانسیل خلق ارزش صنعت امنیت را افزایش می دهد.  زمان بسیار هیجان انگیزی در صنعت امنیت بوجود آمده است که می توان تحولات را با سرعت بسیار باور نکردنی تجربه کرد.

افزایش سرمایه گذاری در فناوری های نوین

سال ۲۰۲۱ با افزایش سرمایه گذاری های مالی و چشم انداز امیدوارکننده ای  برای راه اندازی و انتشار فناوری های امنیتی نوآورانه شروع شده است. اما، وقتی COVID-19 هنوز ریشه کن نشده و پویایی بازار به ویژه در بخشهایی که با رکود قابل توجهی روبرو هستند، مانند حمل و نقل و خرده فروشی، به شدت فضا را نگران کننده می کند. خوشبختانه، در این میان تقاضای موثری برای سیستم های امنیتی فیزیکی در حال افزایش است و مشتریان به دنبال استفاده از آخرین فن آوری ها مانند راه حل های هوشمند امنیت ویدیو هستند. اکنون، وقتی مسیر فناوری مربوط به دهه ۲۰۲۰ را بررسی می کنیم، کاملا قابل مشاهده است که مجتمع ها به دنبال محصولاتی هستند که به مشتریان خود در انجام عملیات امنیتی بازتر، کارآمدتر و موثرتر کمک می کنند.

همانطور که گفتیم صنعت امنیت فیزیکی به دلیل تأثیر ناگهانی COVID-19 وارد دوره جدیدی از نوآوری و ساخت فناوری های جدید شده است. مجدداً به پروژه های ویدیویی در مقیاس بزرگ نگاه کنید، بسیاری از سازمان ها را می بینید که از نیاز به بازسازی عملیات امنیتی برای تأمین نیازهای بهداشتی و ایمنی خود صحبت می کنند. این بدان معناست که راه حل های نظارت تصویری قبل از هر چیز باید در مورد ایمنی کاربر، انطباق و فعالیت های تجاری  مشتریان طراحی شوند و به طور استراتژیک به نیازهای مهم بازار نگاه کنند تا هم راه حل های سخت افزاری و هم نرم افزاری واقعاً عملی برای نیاز های مشتریان ارائه دهند.

چشم اندازه مثبت اما متزلزل

به نظر می رسد که یک سال گذشته بسیار طولانی بوده است اما “دهه جدید” از نظر فنی آغاز شده است و ما شاهد سرعت گرفتن تحولات در همین چند ماه گذشته بوده ایم.  مطمئناً ، نوید نوآوری های جدید مانند هوش مصنوعی (AI) پیشرفت های سریع فن آوری را نشان می دهد ، در حالی که بهبودی از بیماری همه گیر فرصت های گسترده تر و امیدوار کننده تری را برای استفاده از فناوری های صنعت امنیت فراهم می کند. با این وصف جهان امروز در یک عدم قطعیت بزرگ نیز دست و پا میزند. میزان درگیری ها میان دولت های مختلف افزایش یافته است و امنیت در سطوح کلان ملی کمی با ترس و نا امیدی نیز همراه است. بنابراین شاید بتوان امیدوار بود که تکنولوژی های جدید بتواند ما را به سمت دنیایی بهتر سوق دهد پیش از آنکه درگیری های میان دولت ها ما را نابود کند.

 

بررسی تجهیزات و سیستم های مداربسته :

تی وی تی    اچ ار یو ای     داهوا     تیاندی   هایک ویژن

دوربین مدار بسته   دوربین مدار بسته حارس  نصب دوربین مداربسته

دستگاه ان وی آر    دوربین مدار بسته تحت شبکه  

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.