» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » رابط شبکه ( Network Interface ) در دوربین مداربسته

رابط شبکه ( Network Interface ) در دوربین مداربسته


رابط شبکه ( Network Interface ) در دوربین مداربسته

 

 

نصب دوربین های مداربسته امروزه به رکن اساسی سیستم های نظارتی و حفاظتی تبدیل شده است. این سیستم ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام وظیفه مشخصی در انتقال تصویر را به عهده دارند. یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده سیستم های مداربسته با نام Network Interface شناخته می شوند که در اصل وظیفه اتصال کابل شبکه را به سیستم بر عهده دارند. در اصل این رابط های شبکه (Network Interface)  پل ارتباطی تجهیزات دیجیتال سیستم های مداربسته به یک سیستم کامپیتوری در جهت نمایش تصاویر را برعهده دارند. در ادامه این مطلب به معرفی این رابط های شبکه می پردازیم.

 

 

کاملا مشخص است که دوربین های مداربسته و دستگاه ذخیره ساز تصاویر برای اتصال به یک دیگر به رابط های شبکه نیاز دارند. این رابط های شبکه امکاناتی ایجاد می کنند تا قسمت های مختلف سیستم از طریق کابل شبکه به یکدیگر وصل شوند و به همین دلیل از این رابط ها با نام گلوگاه انتقال اطلاعات سیستم مداربسته یاد می شود.

 

خصوصیات  Network Interface یا رابط شبکه

 

 

قاعدتا در یک بحث تخصصی رابط های شبکه نیاز به توضیحات بسیار زیادی دارد اما در این مطلب ما تنها به ذکر خصوصیات اصلی Network Interface یا همان رابط شبکه کفایت می کنیم.

 

 

نوع رابط:

 

فناوری های مربوط به سیستم های مداربسته در طول زمان تغییرات شگرفی داشته اند و رابط های شبکه نیز از این قاعده مستثنی نیستند. امروزه اکثر رابط های شبکه از نوع RJ45 هستند که به راحتی در بازار می توانید آنها را خریداری کنید. این نوع رابط های شبکه دارای سوکت های مشترک برای استفاده بهینه در همه تجهیزات هستند. مشخصات اصلی این رابط ها این است که از این نوع رابط تا پهنای باند ۱۰۰۰Mbps استفاده می شود و برای پهنای باند بالا تر از این عدد باید از رابط های فیبر استفاده کنید.

 

 

( Network Interface )

 

پهنای باند رابط:

مقدار پهنای باند رابط نیز بسیار مهم است. رابطهای دستگاه های ضبط کننده معمولا ۱۰۰Mbps یا ۱۰۰۰Mbps هستند. بسته به اینکه دستگاه در شبکه به چه صورت استفاده می شود یا به چند وسیله مرتبط می شود، باید پهنای باند ورودی/خروجی آن محاسبه شود.

 

 

 

POE بودن رابط:

 

POE بودن رابط ها امکان تغذیه تجهیزات الکتریکی تا توان محدود را ایجاد می کنند. بنابراین رابط های POE به طور مستقیم باید به وسیله مربوطه وسل شوند تا از این طریق بتوان برق مورد نیاز آن را تامین کرد.

 

محصولات و برندهای مختلف تجهیزات نظارتی در فروشگاه تیام:

دوربین تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای     دوربین داهوا   

  دوربین تیاندی  دوربین مدار بسته حارس  نمایندگی هایک ویژن

دوربین مداربسته    سوییچ شبکه  نصب دوربین مداربسته

دستگاه دی وی آر    دوربین مدار بسته اچ دی   

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.