» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » ضبط صدا در دوربین مداربسته هایک ویژن

ضبط صدا در دوربین مداربسته هایک ویژن


ضبط صدا در دوربین مداربسته هایک ویژن

ضبط صدا در دوربین مداربسته : دوربین های مداربسته نسل جدید علاوه بر ضبط تصاویر قابلیت ضبط صدای محیط را نیز دارا هستند. این قابلیت این امکان را به کاربران می دهد که در فضاهای پر تنش علاوه بر تصاویر صدای محیط را نیز برای بررسی مجدد داشته باشند. برای مثال در شرکت ها و همچنین مغازه های پرتردد این قابلیت بسیار مهم می شود چرا که مدیران می توانند در شرایطی که بحثی میان کارمندان یا مشتریان ایجاد می شود و نیاز به تصمیم گیری است از صدا و تصویر ضبط شده استفاده کنند.

در ادامه این مقاله انواع سیستم های ضبط صدای محیط در دوربین های هایک ویژن را بررسی می کنیم .

 

ضبط صدا در دوربین های IP

در دوربین های مداربسته تحت شبکه IP یک میکروفون بر روی دوربین نصب می شود که قابلیت دریافت صدای محیط را برای دوربین مداربسته ایجاد می کند. صدا بعد از دریافت از طریق میکروفون دوربین مداربسته IP به دستگاه NVR ارسال می شود. دستگاه NVR نیز تصاویر محیط را به همراه صدای دریافتی ذخیره می کند.

دوربین های مداربسته هایک ویژن (hikvision) که مجهز به ورودی میکروفون هستند به دو دسته تقسیم می شوند. دوربین هایی که دارای میکروفون داخلی هستند و دوربین هایی که میکروفون های ضبط صدا در آنها به شکل مستقل بر روی دوربین می تواند نصب شود. دوربین های هایک ویژن که میکروفون داخلی دارند، توسط خود تولید کننده یا همان شرکت هایک ویژن در دوربین تعبیه شده است حال آنکه در دروبین های با قابلیت نصب میکروفون بر روی دوربین، شما باید به شکل مجزا میکروفون را بر روی دوربین نصب کنید.

 

ضبط صدا در دوربین های HD

دوربین های مداربسته HD یا همان دوربین های نسل جدید دیجیتال قابلیت ضبط صدا عموما محدود است و عموما میکروفون ها به شکلی مستقل بر روی دوربین نصب می شوند. البته این میکروفون ها را می توانید در جایی غیر از محل اصلی نصب دوربین مداربسته قرار دهید. در صورتی که میکروفون با فاصله از دوربین نصب شود با یک کابل مجزا باید آن را به دستگاه DVR متصل کنید.

در صورتی که اقدام به نصب میکروفون های مجزا از دوربین مداربسته کردید باید بعد از عملیات نصب وارد تنظیمات دستگاه DVR شوید و صوت میکروفون ها را بر روی یک کانال مجزا تنظیم کنید.

نکته پایانی برای استفاده از دوربین های مداربسته هایک ویژن با قابلیت ضبط صدا این است که دستگاه های میکروفون متعددی در بازار وجود دارد که از جمله معروف ترین این میکروفون ها ، میکروفون زغال، میکروفون خازنی و میکروفون گلفی است.

 

 

بررسی تجهیزات و سیستم های مداربسته :

تی وی تی    اچ ار یو ای     داهوا     تیاندی   هایک ویژن

دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته حارس  نصب دوربین مداربسته

دستگاه ان وی آر    دوربین مدار بسته تحت شبکه  

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.