» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » فناوری SenseUp در دوربین مداربسته

فناوری SenseUp در دوربین مداربسته


فناوری SenseUp در دوربین مداربسته

فناوری SenseUp در دوربین مداربسته : احتمالا برای شما پیش آمده است که از یک محیط با نور زیاد به یکباره وارد فضایی تاریک می شوید و برای چند لحظه چشم شما قادر به دیدن تصاویر محیط نیست، در چنین شرایطی عنبیه چشم انسان به سرعت باز می شود تا بتواند نور بیشتری از محیط دریافت کند و شما بعد از چند لحظه قادر می شوید که محیط تاریک را نیز مشاهده کنید. در دوربین های مداربسته نیز چنین مکانیزمی در محیط های تاریک ایجاد می شود تا سرعت بسته شدن شاتر دوربین مداربسته کند تر شود. کند شدن سرعت بسته شدن شاتر دوربین های مداربسته باعث می شود که نور بیشتری به سنسور های دوربین برخورد کند و در نتیجه تصویر شفاف تری ایجاد می شود. این تکنولوژی در دوربین های مداربسته با نام Sense UP شناخته می شود.

در مدل های قدیمی تر دوربین مداربسته برای ایجاد تصویر شفاف در محیط تاریک نیاز به روشنایی مصنوعی بود اما با فناوری SenseUp نیاز به نور مصنوعی در محیط به کمترین میزان خواهد رسید.

 

در تصویر زیر تفاوت تصاویر با فناوری SenseUp در دوربین مداربسته را مشاهده می کنید.

 

بیشتر بخوانید:    نمایندگی هایک ویژن

 

Sense Up

بر اساس توضیحات گفته شده در بالا، اگر بخواهیم این فناوری را تعریف کنیم می توان چنین گفت که Sense Up یک فناوری پردازش تصاویر محیط در دوربین های مداربسته است که امکان انتخاب سرعت باز و بسته شدن شاتر را بر اساس نور محیط ایجاد می کند. همچنین این فناوری با عنوان DSS یا Digital Slow Shutter نیز شناخته می شود.

 

هدف اصلی این فناوری افزایش مدت زمان نور ورودی به هر پیکسل از سنسورهای دوربین مداربسته است به شکلی که دوربین ها با استفاده از این قابلیت توانایی ایجاد تصاویر تمام رنگی حتی در تاریکی تقریبا کامل نیز هستند. از نظر نحوه عملکرد می توان چنین گفت که دوربین های مداربسته مجهز به این فناوری با استفاده از یک شاتر الکترونیکی مدت زمان نور ورودی را تنظیم می کنند. بعد از فعال شدن قابلیت Sense Up در دوربین ها، تعداد مشخصی از تصاویر توسط دوربین بر روی هم قرار می گیرد تا دوربین تشخیص دهد چه میزان نور برای تشکیل تصویر واضح کافی است. تصاویر واضح را می توان در تنظیمات Sense Up پایین (تقویت ۲ برابر تا ۸ برابر) تولید کرد.

به عنوان یک نکته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که در مناطقی که امکان استفاده از منابع نوری مصنوعی برای افزایش میزان روشنایی محیط وجود ندارد، دوربین های مداربسته با فناوری Sense Up بهترین گزینه خواهد بود.

 

حد Sense-up

یکی از مهمترین پارامترها حد Sense-up است. تنظیمات محدودیت را می توان در اکثر دوربین ها از تقویت ۲X تا ۱۲۸X amplification تعیین کرد. این تنظیمات مستقیماً به میزان نوری که به دوربین وارد می شود و نه سرعت واقعی شاتر ترجمه می شود. به عنوان مثال ، یک تنظیم ۲X باعث می شود ۲ برابر بیشتر از یک دوربین شاتر دیجیتال استاندارد و یک تنظیم ۱۶X نور تا ۱۶ برابر بیشتر از حد نرمال باشد. به دلایلی که بعداً بحث خواهد شد ، توصیه می شود از یک تنظیم تقویت ۸X فراتر نروید.

 

فناوری Sense-up plus

در حالت طبیعی یک دوربین ۲۵ فریم در ثانیه تصویر ارائه می دهد و ضبط کننده دقیقاً همان ۲۵ فریم در ثانیه را در اختیار شما قرار می دهد و بدین وسیله یک تصویر ویدیویی به درستی همگام سازی می شود. هنگامی که یک دوربین سرعت شاتر را تنظیم می کند ، اساساً به زمان زیادتری برای ورود نور بین دوربین نیاز است و در نتیجه ارسال ۲۵ فریم در هر ثانیه در چنین شرایطی غیر ممکن می شود. این موضوع در تصاویری که اشیا در آن خیلی حرکت نمی کنند مشکلی بوجود نمی آورد چون هر فریم مانند قابل قبلی آن است اما در شرایطی که اشیا در محیط با سرعت تغییر می کنند کمی اعوجاج ایجاد می شود که با فناوری های  Sense-up plus   نیز این مشکل برطرف شده است.

 

مزایای استفاده از دوربین های مدار بسته Sense-Up

هدف اصلی از  فناوری Sense-up ، ارائه یک فناوری قابل استفاده در دوربین های مداربسته است که با استفاده از آن حتی در شرایط نور ضعیف نیز بتوان تصاویر با کیفیت از محیط داشته باشیم.  این بدان معناست که دوربین های دارای حالت تصویری با حفظ تصاویر کاملاً رنگی قادر به دیدن تقریباً تاریکی کامل هستند.

فناوری Sense-up این امکان را ایجاد می کند که در هر شرایط نوری یک تصویر واضح و قابل اعتنا برای استناد به قانون ایجاد شود. همچنین بدون هیچ منبع نوری می توانید به مکانی خاص نظارت تصویری دقیق داشته باشید.

 

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

 1. EOC در دوربین مدار بسته
 2. فناوری Digital noise reduction) DNR) در دوربین مداربسته
 3. دوربین مداربسته وریفوکال
 4. ۱۰ تکنولوژی جدید در دوربین های مداربسته
 5. دوربین مداربسته برای خانه

 

محصولات و برندهای پر فروش در فروشگاه تیام:

محصولات تی وی تی نمایندگی هایک ویژن      تیاندی  

  دوربین حارس     دوربین شمارشگر      نصب دوربین مداربسته

 قیمت دوربین مداربسته    دستگاه DVR

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.