» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » تحلیل ویدئویی در دوربین های مداربسته

تحلیل ویدئویی در دوربین های مداربسته


تحلیل ویدئویی در دوربین های مداربسته

تحلیل ویدئویی در دوربین های مداربسته : تحلیل ویدئو که مبتنی بر هوش مصنوعی است هر روز توسعه بیشتری پیدا می کند و شاهد این هستیم که سیستم های حفاظت تصویری و دوربین های مداربسته نیز گرایش چشم گیری در جهت استفاده از این فناوری داشته اند. این فناوری امروز به یک بخش مهم برای بهبود عملکرد سیستم های حفاظتی تبدیل شده است و انتظار می رود که در یک دهه آینده نیز این روند ادامه داشته باشد.

دولت ها و آژانس های امنیتی به مانند گذشته در استفاده از تکنولوژی تحلیل ویدئویی در دوربین های مداربسته پیشرو بوده اند و امروز هم شاهد این هستیم که متولیان مدیریت شهرها و کشورها به شکل گسترده از این فناوری برای یافتن عوامل تروریستی استفاده می کنند. اما این تکنولوژی هنوز به تکامل کامل خود نرسیده است و هر روز در حال پیشرفت است. شرکت های چینی ، اروپایی و آمریکایی در حال حاضر پیشگام این فناوری هستند و محصولات شرکتی مانند  هایک ویژن در سال ۲۰۲۱ نشان دهنده این گرایش در سطح محصولات عمومی بازار نیز می باشد.

خارج از عرصه امنیتی، کاربردهای جدیدی برای تحلیلگر ویدئویی درحال شکلگیری است تا هزینه های دستگاههای بروزی را که شرکتهای تولید کننده دوربین مداربسته تحت شبکه به بازار عرضه می کنند را نیز بیشتر رقابتی نماید و به اصطلاح هزینه ها توجیه پذیری بیشتری داشته باشند.

بازار رو به گسترش تحلیل ویدئویی دوربین مداربسته

 

بازار برای تحلیلگرهای ویدئویی بشدت درحال رشد است اما این صنعت و توسعه هوشمصنوعی برای آنالیز دیتا ها هنوز هم با چالشهای ریادی روبرو است. برای مثال استفاده از قابلیت تشخیص چهره در دوربین های مداربسته در صورتی که شما دیتابیسی برای تطبیق تصاویر گرفته شده با اشخاص نداشته باشید عملا بی فایده و بی اثر خواهد بود. به همین دلیل است که تکنولوژی تشخیص چهره در دوربین های حفاظتی تنها در انحصار سازمان های شهری و دولت ها قرار گرفته است. برای مقابله با این مشکلات خیلی از شرکتهای سازنده نرم افزارهای تحلیلگر رو به همکاری مشترک و بین رشته ای با یکدیگر رو آورده اند تا بخشهای حرفه ای یا ترکیبی کار را به گروههای تخصصی محول کنند.

برای مثال  Facewatch راهکارهایی برای حل مشکل استفاده از فناوری های تشخیص چهره ارائه داده است. Facewatch پلتفرمی است که خیلی با نوع کار نیروهای پلیس همخوانی داشته و به کسب و کارها و نیروهای امنیتی این امکان را می دهد تا از جرایم بصورت دیجیتالی گزارش آنلاین داشته باشند. بنابراین در مشاغل مختلف می شود این گزارشها و داده ها را به اشتراک گذاشت تا مثلا تصاویر مجرمین یا اهداف مهم در بین دیتابیسهای نرم افزارهای تشخیص چهره در همه جا به اشتراک و بهره برداری برسند.

تحلیل ویدئویی در دوربین های مداربسته

بنابراین با گسترش این فناوری شاهد افزایش امنیت در سطوح مختلف مکان های شهری خواهیم بود. دوربین های مداربسته نسل جدید شرکت هایک ویژن با استفاده از فناوری های تشخیص چهره و سنسورهای حساس و آنالیز دیتا در محل توانایی دریافت اطلاعات اشخاص مخلتف و شناسایی آنها را دارد و در نتیجه تنها با یکبار عبور افراد از مقابل سیستم های نظارتی می توان افراد مشکوک را قبل از وقوع جرم شناسایی کرد. با این وجود استفاده گسترده از این فناوری ها نیاز به توسعه قوانین و همچنین ارزان سازی این فناوری ها است و پیش بینی می شود که در سال های آینده شاهد یکپارچه سازی این فناوری ها در کل دنیا باشیم.

بخشهای روبه رشد فناوری تحلیل ویدئو

 

همانطور که گفته شد شکی نیست که تحلیل ویدئو با استفاده از هوش مصنوعی دنیای آینده ما را تغییر می دهد و البته با گسترش روز افزون استفاده از این فناوری ها نیاز های گسترده ای در پهنای باند اینترنت های مبتنی بر ابر نیز وجود خواهد داشت. به عبارتی دقیق تر دنیای صنعت حفاظت در حال ایجاد زیر ساخت های اولیه تحول بزرگی است که در ده سال آینده می تواند حتی سبک زندگی بشر را تغییر دهد.

البته گفتن این نکته نیز ضروری است که نگرانیهایی در استفاده از این تکنولوژی نیز وجود دارد و برای مثال میزان خطای برخی از این سیستم ها در کشورهای غربی منجر به چالش های قضایی و قانونی شده است. با این وجود این مشکل چیزی نیست که بتواند سد راه انقلاب هوش مصنوعی در تجزیه و تحلیل داده های امنیتی شود!

 

دیگر محصولات فروشگاه تیام:

دوربین تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای     دوربین داهوا  

   دوربین تیاندی   نمایندگی هایک ویژن    قیمت دوربین مدار بسته 

دوربین مدار بسته حارس  نصب دوربین مداربسته

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.