» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » کاربرد ویدئو بالون در نصب دوربین های مداربسته

کاربرد ویدئو بالون در نصب دوربین های مداربسته


کاربرد ویدئو بالون در نصب دوربین های مداربسته

 

ویدئو بالون : نصب دوربین های مداربسته مهمترین راهکار برای بالا بردن امنیت مکان های مختلف در شهرهای مدرن به حساب می آید. امروزه شاهد گسترش استفاده از دوربین های مداربسته در جای جای نقاط شهری و اماکن خصوصی خود هستیم. در نصب دوربین های مداربسته که یک کار تخصصی به حساب می آید ابزار و وسایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله می خواهیم به یکی از ابزار های پر کاربرد استفاده شده در دوربین های مداربسته به نام ویدئو بالن بپردازیم. کابل کشی در نصب دوربین های مداربسته یک موضوع بسیار مهم است و در نتیجه باید کاملا اصولی انجام شود، دستگاه ویدئو بالن Video Balun که با نام UTP balun هم شناخته می شود ، یک دستگاه الکترونیکی است که برای تقویت سیگنال های ارسالی دوربین مداربسته در زمان کابل کشی مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله در پروژه های بزرگ سیستم های مداربسته آنالوگ بسیار مهم و کاربردی است.

 

 

نحوه عملکرد دستگاه ویدئو بالون

واژه Balun در اصل  از ادغام دو واژه (balance+unbalance) متقارن+نامتقارن ایجاد شده است. وظیفه دستگاه ویدئو بالون ایجاد توازن در سیگنال های ارسالی در دوربین های مدار بسته آنالوگ است. همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم، این وسیله برای تقویت سیگنال های الکتریکی در زمان کابل کشی بسیار مهم است. بیایید عملکرد این وسیله را کمی دقیق تر باهم بررسی کنیم.

در سیستم های مداربسته آنالوگ اظالاعات تصویری محیطی که دوربین در آنجا نصب شده است به شکل سیگنال های الکتریکی به دستگاه ضبط کننده ارسال می شود. این سیگنال ها از یک سیستم نا متقارن تبعیت می کنند به این معنی که از طریق دو سیم متفاوت درون کابل های کواکسیال این عمل انجام می شود که یکی از سیم ها وظیفه ارسال و انتقال سیگنال ها را دارد و دیگری به عنوان شیلد مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه شیلد هم در این کابل ها از بین بردن نویزهای محیطی و بهبود کیفیت تصاویر است. در این پروسه ویدئو بالن ها که از یک جفت سیم به هم تنیده شده بدون شیلد تشکیل شده اند، سیگنال های نا متقارن را به سیگنال متقارن تبدیل می کنند. این عمل باعث می شود که اطلاعات تصویر به مسافت های طولانی تری ارسال شود.

 

 

 

انواع ویدئو بالون

 Passive Video Balun

نوع ساده ای از ویدئو بالون است که هیچ گونه عملکرد تقویتی بر روی سیگنال ها انجام نمی دهد. بنابراین تنها کاری که ویدئو بالن پسیو انجام می دهد این است که سیگنال را از حالت نامتقارن به سیگنال های متقارن تبدیل می کند. مزیت این نوع از ویدئوبالون ها این است که نیاز به منبع تغذیه ندارند. قابلیت انتقال سیگنال در ویدئو بالون های پسیو تا مسافت های ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ متری است. ویدئو بالون پسیو را با نام علمی Video Balun Autotransformer نیز می شناسند.

 

 

 

 Active Video Balun

در این نوع از ویدئو بالون ها علاوه بر ایجاد سیگنال های متقارن عمل تقویت سیگنال نیز انجام می شود. ویژگی اصلی این نوع Video Balun قابلیت ارسال سیگنال تا مسافت های طولانی تر است. همچنین بسته به نوع کابل استفاده شده می توانند اطلاعات را تا فاصله ۱۵۰۰ متری ارسال نمایند. لازم به ذکر است که Video Balun های اکتیو نیازمند منبع تغذیه هستند و استفاده از آنها پر هزینه تر خواهد بود.

 

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

 1. سنسور های CMOS در دوربین مداربسته
 2. دوربین PTZ چیست؟
 3. محاسبه یو پی اس برای دوربین مدار بسته
 4. دستگاه DVR هیبرید
 5. قابلیت تعقیب هوشمند (Smart Tracking) دوربین مداربسته
 6. دوربین مداربسته ضد آب چیست؟
 7. EOC در دوربین مدار بسته
 8. فناوری های EIS و OIS

 

 

محصولات و برندهای مختلف تجهیزات نظارتی در  فروشگاه تیام:

دوربین تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای     دوربین داهوا   

  دوربین تیاندی دوربین hares     شرکت هایک ویژن

انواع دوربین مداربسته    سوییچ شبکه  نصب دوربین مداربسته

دستگاه دی وی آر    دوربین مدار بسته اچ دی   

 

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.