» هایک ویژن » دسته‌بندی نشده » کانال صفر دوربین هايک ويژن چیست؟

کانال صفر دوربین هايک ويژن چیست؟


کانال صفر دوربین هايک ويژن چیست؟

کانال صفر دوربین هايک ويژن : یکی از مشخصات دستگاه های DVR و NVR هایک ویژن قرار گرفتن یک کانال مجزا به نام کانال صفر یا همان (  Zero Channel ) بر روی این دستگاه است. اما بیایید بررسی کنیم که کانال صفر در این دستگاه ها چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از معضلات مهم در هنگام مشاهده تصاویر دوربین های مداربسته از راه دور استفاده بیش از اندازه این دوربین ها از پهنای باند است. برای مثال وقتی شما در یک مکان خاص ۱۶ دوربین مداربسته را شبکه کرده اید و می خواهید تصاویر این دوربین ها را از راه دور بر روی موبایل یا دستگاه PC مشاهده کنید به ازای هر دوربین مقداری از پهنای باند اشغال می شود و در نتیجه با افزایش دوربین ها در یک مکان شما مشکل پهنای باند نیز پیدا می کنید. در چنین شرایطی استفاده از کانال صفر می تواند مشکل شما را تا حدود زیادی برطرف کند.

کانال صفر دوربین هايک ويژن

بگذارید مثال بالا را کمی با توضیحات بیشتری بررسی کنیم تا مفهوم کانال صفر برای شما مشخص شود. فرض کنید در یک مکان مانند سوله کارخانه اقدام به نصب ۱۶ دوربین مداربسته ۸ مگا پیکسلی هایک ویژن کرده اید و این دوربین ها را به دستگاه NVR هایک ویژن متصل کرده اید. تا اینجای کار مشکلی وجود ندارد و پروسه نصب به خوبی انجام شده است.

حال برای نمایش تصاویر این دوربین ها هر دوربین را بر روی یک کانال قرار می دهید و در نهایت بر روی نمایشگر ۱۶ تصویر مجزا مشاهده خواهید کرد. در چنین شرایطی اگر شما کانال صفر NVR هایک ویژن را فعال کنید تصویر ۱۶ دوربین متصل شده به دستگاه NVR شما به صورت یکجا در یک کانال مجزا نمایش داده می شود.

این کار باعث می شود که برای مشاهده تصاویر ۱۶ دوربین این سوله از راه دور تنها به اندازه یک دوربین  پهنای باند مصرف داشته باشید اما تمام تصاویر ۱۶ دوربین را نیز مشاهده کنید.

نکته پایانی

این قابلیت یک راه حل برای استفاده بهینه از حداقل پهنای باند جهت مشاهده تصاویر از راه دور می باشدو علاوه بر هایک ویژن در دستگاه های ضبط برند های دیگر هم وجود دارد.  برای مشاهده آن در خروجی تصویر دستگاه باید در قسمت تنظیمات دستگاه DVR یا NVR ، حالت نمایش آن را  فعال نمایید.

 

دیگر محصولات فروشگاه تیام:

دوربین تی وی تی    سوییچ اچ ار یو ای     دوربین داهوا  

دوربین تیاندی   نمایندگی هایک ویژن    قیمت دوربین مدار بسته 

دوربین مدار بسته حارس  نصب دوربین مداربسته

 

 • تلفن

  فروشگاه تیام نادری
  021-66756184 , 021-66745203

  فروشگاه تیام لباف
  021-33981008 , 021-33981007

 • آدرس

  فروشگاه تیام نادری
  خیابان جمهوری تقاطع حافظ پاساژ نادری طبقه زیر همکف واحد 5
  فروشگاه تیام لباف
  تهران، پاساژ لباف همکف پلاک 1.17

 • درباره ما

  تیام الکترونیک جایی است که ما از آنجا راه خود را آغاز کردیم. از سال 1386 تا به امروز فروشگاه تیام الکترونیک به عنوان پدر معنوی مجموعه فروشگاه های تیام و شرکت مهر تجارت فعالیت نموده است. در این راه توانسته ایم با تکیه بر توانمندی های همکاران خود نمایندگی برندهای متعدد و مطرح دوربین مداربسته را به دست آوریم.